Hírek


/ 2009.01.23. 20:03:32 |

Békéscsabán kikapott a Fehérép-Alcoa FKC

Nem sikerült a visszavágás. A női kézilabda NB1 15. fordulójában a Fehérép-Alcoa FKC négypontos mérkőzésen látogatott a Békéscsabai NKSE otthonába. A Csaba az ősszel Fehérváron is nyerni tudott, s a visszavágás kötelező elvárás volt a Sótonyi-csapattól, hiszen a Fehérép a felsőházi rájátszásba igyekszik. A Békéscsaba 23-22-re nyert, az FKC-nek pedig így már rettenetesen nehéz lesz teljesítenie a célokat… Békéscsabai NKSE – Fehérép Alcoa FKC 23-22 (15-12)
/ 2009.01.23. 19:02:03 |

Az álmok életben tartásáért küzdött az Alba Volán

 Az utolsó esély. Az EBEL 49. fordulójában az utolsó szalmaszálba kapaszkodva harcolt az Alba Volán a rájátszást jelentő nyolcadik helyért folytatott csatában. A TWK Innsbruck ellen a rendes játékidőben kellett volna nyernie a fehérvári együttesnek, hogy matematikailag még versenyben maradjon a play-offért. Alba Volán SC – TWK Innsbruck „Die Haie” 10-1  (2-0, 4-1, 4-0)
/ 2009.01.23. 14:38:53 |

Megsüllyedt egy kisteherautó Fehérvár határában

 Autóalkatrészeket szállító kisteherautó süllyedt meg csütörtökön délután a 7-es főúton Székesfehérvár határában. Az M7-es lehajtó előtt az Agárd felé tartó Fiat Ducato az útpadkán megsüllyedt és elakadt. A tűzoltók egy gépjárműfecskendő és a daru segítségével - a kisteherautót két oldalról megtartva - húzták vissza az útra az elakadt járművet. A mentés idejére néhány percig teljes útzárra volt szükség a 7-es főút ezen szakaszán. Személyi sérülés nem történt.

/ 2009.01.23. 12:25:09 |

Vizsgálat indul a Székesfehérvár - Tárnok tender ügyében

Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter felkérte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnökét, hogy indítson vizsgálatot a Székesfehérvár-Tárnok vasúti pályaszakaszra kiírt tender ügyében. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség közölte, hogy a miniszter felkérésére elindították a vizsgálatot, hiszen az ajánlatok között több milliárd forint különbség van.
/ 2009.01.23. 07:54:37 |

Kezdődnek a felvételik a középiskolákba - február 12-ig megkapják az eredményt a tanulók

 Pénteken és szombaton csaknem 68 500 diák felvételizik írásban a 4 vagy 5 évfolyamos középfokú iskolákba, illetve a 6 és a 8 osztályos gimnáziumokba. Az írásbeli felvételi eredményeiről február 12-éig értesítik az írásbelit szervező középfokú intézmények a tanulókat. A diákok az eredmények ismeretében nyújtják majd be jelentkezéseiket 2009. február 20-áig a különböző középfokú oktatási intézményekbe.
/ 2009.01.22. 21:33:13 |

A Magyar Kultúra Napját ünnepelte a város az Öreghegyi Közösségi Házban

 A Magyar Kultúra Napját ünnepelték a város kulturális életének szereplői csütörtökön este az Öreghegyi Közösségi Házban. A teltházas rendezvényen Warvasovszky Tihamér polgármeste beszédében kiemelte, hogy kultúránk az, ami nemzeti megmaradásunk egyik alapköve, mely összeköt mindannyiunkat. A polgármesteri köszöntő után elismeréseket adtak át a kultúra és közoktatás területén dolgozóknak.
/ 2009.01.22. 17:43:04 |

Uniós támogatás a pákozdi katonai emlékhely fejlesztésére

Mintegy 221 millió forint európai uniós támogatást nyert a pákozdi katonai emlékhely fejlesztésére Pákozd önkormányzata, valamint a vele együtt pályázó két civil szervezet és a sukorói református egyházközség. A 267 millió forintért az év végéig megvalósul a Pákozd-Mészeg-hegyi történeti tematikus út elnevezésű projekt. ennek keretében megemlékezéseknek, ünnepségeknek méltó környezetet biztosító díszteret alakítanak ki a Mészeg-hegyen.

/ 2009.01.22. 16:14:43 |

Négynapos munkahét lesz a Denso-nál

Négynapos munkahét és azzal arányos fizetéscsökkentés bevezetését tervezi áprilistól szeptemberig a székesfehérvári Denso Gyártó Magyarország Kft. - közölte a jelenleg 4.300 dolgozót foglalkoztató, japán tulajdonú vállalat. Az intézkedésre a megrendelések drasztikus visszaesése miatt kényszerül, a létszámleépítések elkerülésének mintegy utolsó lehetőségeként az autóipari beszállító cég.
/ 2009.01.22. 15:55:57 |

Zöld-ségek, avagy környezetünk védelme és támadása - jövőnk lehetséges energiaforrásai

 A „gázhelyzet” egyik következményeként lassan a csapból is az ún. alternatív energiákról szóló hírek folynak. De melyik lesz az igazi megoldás? Nap? Szél? Víz? Atom? A geotermikus vagy az árapály-erők? Melyiket, hogyan és milyen következményekkel lehetne alkalmazni? Ezekre a mindannyiunkat érintő és érdeklő kérdésekre keresik a választ szakértő vendégek a Szabadművelődés Házában január 29-én csütörtökön
/ 2009.01.22. 08:20:56 |

Átadták az Alföldi Tej 4000 négyzetméteres hűtött raktárát Székesfehérváron

 Az Alföldi Tej székesfehérvári üzemében mintegy 900 millió forintos beruházással egy 4000 négyzetméteres hűtött készáruraktárt építettek, melyet csütörtökön adtak át. A műszaki átadás már december közepén megtörtént és az év végén töltötték fel árukészlettel. Az Alföldi Tejnél naponta mintegy 800 ezer liter tejet dolgoznak fel és 400 ember dolgozik a gyárban - hangzott el a csarnokavató előtti sajtótájékoztatón. Az átadáson ott volt Gráf József agrárminiszter és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere is.
KÉPGALÉRIA