Hírek
-
Felavatták a hétvégén a Pünkösdi Közösség új imaházát
A hétvégén átadták a Pünkösdi Közösség székesfehérvári gyülekezetének imaházát a Tompa Mihály utca és a Koppány utca sarkán. Az evangéliumi Pünkösdi Közösség székesfehérvári gyülekezete 1983. január 4-én alakult. Eddig az 1989-ben megvásárolt egyszerű kis házban tartották az összejöveteli alkalmakat. Ennek helyén épült fel az új mintegy 170 négyzetméteres imaház, melyet másfél év alatt hoztak tető alá.
2009.02.02. 07:12:20 -
Kedvezőbb feltételeket az energiahatékonyságnak! - EU-s eljárás van ellenünk is
Húsz európai uniós tagország - köztük Magyarország - ellen folytatja a szabálysértési eljárást az Európai Bizottság, mert ezek az országok még nem ültették át a hatékony energiafelhasználásról szóló irányelveket a nemzeti jogszabályokba. A jogszabály olyan keretet hoz létre, amelyen belül a tagállamok a-gazdaságuk egészében az energiahatékonyságnak kedvező üzleti feltételeket és infrastruktúrát teremthetnek.
2009.02.02. 07:07:53 -
A tavalyi év elejéhez képest 23 százalékkal több munkanélküli van a megyében
A tavalyi év decemberében 16587 fő álláskeresőt tartottak nyilván a megye munkaügyi kirendeltségein, ami az előző havinál 1463 fővel (9,7%-kal), az egy évvel korábbinál 3183 fővel (23,7%-kal ) több. A növekedés nagyobbik része a pénzügyi és gazdasági válság következménye, melynek hatására az első lépésben a határozott idejű munkaviszonnyal rendelkezők szerződését nem újították meg, illetve a próbaidőn levő dolgozók felvételétől álltak el a munkáltatók. Állásajánlatok a székesfehérvári munkarő-piaci portálon
2009.02.02. 00:25:30 -
Egyetlen székesfehérvári található az APEH legnagyobb adós listáján
Az APEH nyilvánosságra hozza a nagy összegű adóhiányt felhalmozók névsorát. Az adózás rendjéről szóló törvény szerint az adóhatóság a negyedévet követő harminc napon belül közzéteszi azoknak az adózóknak az adatait, akiknél magánszemély, illetve egyéni vállalkozó esetén tízmillió, társaságnál pedig százmillió forintnál nagyobb összegű adóhiányt tárt fel. A listán mindössze egy székesfehérvári lakcímmel rendelkező magánszemély található.
2009.02.01. 13:54:09 -
A fölöslegesnek vélt közlekedési táblák leszerelésére indított kampányt a Hírlap
A Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője és a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója közös sajtótájékoztatón indította útjára az újság azon akcióját, mely a fölöslegesnek vélt KRESZ táblák leszerelését tűzte zászlajára. Arra kérték az olvasókat, hogy jelezzék az utjelzok@fmh.plt.hu villámposta címen ha valahol olyan táblát látnak, melyet indokolatlannak tartanak, ugyanis a félreérthető jelzések rontják a közlekedés biztonságát.
2009.02.01. 08:32:25
Négy góllal győzött a Fehérép-Alcoa a DVSC Aquaticum ellen
Fehérép-Alcoa - DVSC-Aquaticum 28-24 (14-11)
A Betlehemi jászol kiállítás fehérvári díjazottjait köszöntötték
Már nem verjük be a fejünket a csövekbe a Városi Síbankban
Újabb bemutató a Vörösmarty Színházban
Erősödnek a pesszimista üzleti várakozások
Egyre keresettebbek a kismamabarát intézmények - a Kodolányin is van babaszoba
Székesfehérvári adatok, szerződések - Üvegzseb törvény az átláthatóság érdekében
A közpénzek felhasználásáról, a köztulajdon használatának nyilvánosságáról, átláthatóbbá tételéről és ellenőrzéséről szól az ún. Üvegzseb törvény. Székesfehérvár önkormányzata is hétről hétre megjelenteti a honlap önkormányzat alportálján a törvény által előírt adatokat. A törvény előírja az önkormányzati támogatások és szerződések közzétételét és az államháztartáshoz tartozó vagyonnal történő gazdálkodással összefüggő, nettó ötmillió forintot elérő vagy azt meghaladó értékű szerződésekre vonatkozik. Az Üvegzseb törvény hatálya alá eső székesfehérvári adatokat ITT találja!