-
Virágálom és más
Június 22-én, hétfőn 17 órakor a Krajczáros Art Galleryben „Virágálom és más…” címmel kiállítás nyílik Zsólyom Zsuzsa festő alkotásaiból. A tárlatot Németh István kurátor nyitja meg. A vernisszázsra szeretettel várják az érdeklődőket.
2026.06.22. -
Kiállítások a könyvtárban
Júniusban a VMK és tagkönyvtárai négy egyedi kiállítással várják az olvasókat és az érdeklődőket. A Best of Gorsium tárlaton, a Képeslapnyi Nyár Provence, a Nyaraljon Kedvenc Hírességével című kiállításon és a Használható Természet tárlat is várja a vendégeket.
2026.06.22. -
Spányi Antalt ünnepelték
Pappá szentelésének 50. évfordulóját ünnepelte Spányi Antal megyéspüspök a Szent István Székesegyházban. A koncelebrált szentmise szónoka Bábel Balázs a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke volt.
2026.06.22. -
Mit tanulhatunk a fáktól?
Csizik Balázs alkotásaiból nyílt új kiállítás a Pelikán Galériában. A „Mit tanulhatunk a fáktól?” című tárlaton a művész aktuális kutatási témáját ismerhetik meg a látogatók.
2026.06.22.
Felszentelték IV. Béla király domborművét a Nemzeti Emlékhelyen
IV. Béla, a második honalapító domborművével bővült a Székesfehérváron eltemetett királyok galériája. Kodolányi László ötvös-iparművész alkotását hétfőn szentelte meg Spányi Antal megyéspüspök. A Nemzeti Emlékhely kőtárának falán elhelyezett, 80x80 centiméter nagyságú, vörösréz dombormű a Magyar Állatorvosi Kar, köztük 115 állatorvos és 8 állatgyógyászathoz kötődő intézmény adományaiból készült el.
KÉPGALÉRIA a dombormű avatásáról
KÉPGALÉRIA a dombormű avatásáról
2009.08.17. 18:24 |
IV. Béla, a második honalapító domborművével bővült a Székesfehérváron eltemetett királyok galériája. Kodolányi László ötvös-iparművész alkotását hétfőn szentelte meg Spányi Antal megyéspüspök. A Nemzeti Emlékhely kőtárának falán elhelyezett, 80x80 centiméter nagyságú, vörösréz dombormű a Magyar Állatorvosi Kar, köztük 115 állatorvos és 8 állatgyógyászathoz kötődő intézmény adományaiból készült el.
KÉPGALÉRIA a dombormű avatásáról

IV. Béla domborműve már a hetedik abban a galériában, amelybe a Szent István által alapított székesfehérvári középkori királyi bazilikában eltemetett 15 koronás uralkodónk legkorábbi ismert ábrázolásait megjelenítő - adományozók felajánlásaiból készült - alkotások kerülnek be.

A Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága az 1990-es évek közepén határozta el a királygaléria létrehozását, s kérte a megvalósításhoz a támogatást. Elsőként Szent Istvánnak - a Képes Krónika ábrázolása alapján ugyancsak Kodolányi László által készített - domborműve került fel a Nemzeti Emlékhely falára, majd azt Szent Imre, Könyves Kálmán, III. Béla, Hunyadi Mátyás és Károly Róbert emlékjele követte.
KÉPGALÉRIA a dombormű avatásáról

IV. Béla domborműve már a hetedik abban a galériában, amelybe a Szent István által alapított székesfehérvári középkori királyi bazilikában eltemetett 15 koronás uralkodónk legkorábbi ismert ábrázolásait megjelenítő - adományozók felajánlásaiból készült - alkotások kerülnek be.

A Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága az 1990-es évek közepén határozta el a királygaléria létrehozását, s kérte a megvalósításhoz a támogatást. Elsőként Szent Istvánnak - a Képes Krónika ábrázolása alapján ugyancsak Kodolányi László által készített - domborműve került fel a Nemzeti Emlékhely falára, majd azt Szent Imre, Könyves Kálmán, III. Béla, Hunyadi Mátyás és Károly Róbert emlékjele követte.

A középkori királyi bazilikában eltemetett további nyolc uralkodó domborművének megvalósítására várják a felajánlásokat.