Hírek


/ 2009.04.15. 08:53:43 |

Peter Stahl az Albacomp szakmai igazgatója


 Az igazán kiemelkedő bajnoki és nemzetközi szereplés után mély gödörbe került az Albacomp kosárlabda csapata. Az utóbbi időben a fehérvári együttes játéka szétesett, és az eredmények sem jöttek, így az alapszakasz vége előtt néhány fordulóval a tabella éléről is lekerült az együttes. A tűzoltó feladatra új ember érkezett, az idény végéig a német Peter Stahl szakmai igazgatóként irányítja a munkát.
/ 2009.04.15. 08:05:38 |

Mezőgazdasági, Kertészeti Kiállítás és Vásár lesz hétvégén Székesfehérváron

 A hétvégén ismét megrendezik Székesfehérváron a Bregyó Sportcentrumban a II. Tavaszi Mezőgazdasági és Kertészeti Kiállítást és Vásárt. A pompázatos virágokon túl, látványos örökzöldeken át a kertépítés és kertszépítés eszközeinek bemutatásával, illetve a kerttervezés fortélyaival ismerkedhetnek meg a látogatók. A kiállítók között lesznek gyümölcs termelők, borászok, méhészek és bio termelők is.
/ 2009.04.15. 05:28:38 |

Együttműködés a horgászok és a rendőrök között a rapsicok ellen

 Együttműködési megállapodást kötött Fejér megye rendőrfőkapitánya és a Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetségének elnöke. Közös céljuk, hogy a megyében található vizeken megóvják a halállományt és együtt lépjenek fel a rapsicok ellen. A Fehérvárcsurgói és Pátkai víztározók, illetve a székesfehérvári Palotavárosi tavak és több kisebb horgásztó környékén közösen fognak járőrözni.
/ 2009.04.14. 13:53:52 |

Harminckilenc szonda színeződött el Fejérben az ünnepek alatt


 A fejér megyei rendőrök az elmúlt négy napban kiemelt figyelmet szenteltek az ittas közlekedők kiszűrésére, harminckilenc szonda színeződött el. Az ittas vezetők legnagyobb része a várakozásokkal ellentétben a pénteki és a szombati nap folyamán került kiszűrésre. A baleseti helyszínelőknek is volt munkája, nyolc sérüléses baleset történt a négy nap alatt.
/ 2009.04.14. 13:31:35 |

Ma véget ér a fűtési szezon - 10 százalékkal kevesebb hő fogyott a télen

 Szerdán, április 15-én véget ér a hivatalos fűtési szezon Székesfehérváron, csütörtöktől csak azokban a társasházakban lesz távfűtés, ahol ezt megrendelik. A szolgáltató Széphő Zrt. arra számít, hogy az időjárás miatt nagyon kevés társasház rendeli meg a fűtést, ugyanis a héten napközben 20-23C° várható. Az idei fűtési szezonban 9.5 százalékkal kevesebb hő fogyott a város 20.580 panellakásában, ami a házak hőszigetelésének köszönhető -mondta Pájer Sándor a Széphő Zrt. távfűtési vezérigazgató helyettese.
/ 2009.04.14. 13:30:56 |

Két és fél millió négyzetméteren nyírják a füvet Székesfehérváron

 Elkezdte a zöldterületek fűnyírását a Városgondnokság. Húsvétra a kiemelt, Belvároshoz közeli területekkel végeztek, az elkövetkezendő két hétben pedig minden parkban lenyírják a füvet a városban. A városban évente 10-12 alkalommal vágják le a kiemelten kezelt parkokban a füvet, ami összesen 442 ezer négyzetméternyi zöldterület jelent. A lakótelepeken -ezeken a helyeken évi 5-7 fűnyírás van- mintegy 2 millió négyzetméteren nyírják a füvet.
/ 2009.04.14. 10:31:57 |

Műanyag égett Mohán

 Növénytermesztéshez használt műanyag pohárkák kaptak lángra szombaton délután Mohán. A sűrű fekete füstöt már Székesfehérvárról látni lehetett. A helyszínen körülbelül húsz négyzetméteren rácsból és lemezből készült fémszerkezet és a benne lévő műanyag pohárkák égtek. A tűz kis területen az aljnövényzetre is átterjedt. A lángokat a székesfehérvári tűzoltók perceken belül megfékezték.
/ 2009.04.14. 09:07:30 |

Közép-Európa legnagyobb zöldenergia vására Magyarországon

Harmadik alkalommal rendezik meg Budapesten a közép-európai régió legnagyobb megújulóenergia-ipari kiállítását és vásárát, amely a héten nyit meg. Az április 16-18. között tartó RENEXPO Central Europe 2009 négy kiemelt témája a biomasszából és biogázból termelt energia hasznosítása, a decentralizált zöldenergia - vagyis a megújuló energiát helyben megtermelő és felhasználó települések gyakorlatának - bemutatása, valamint a földhő és a napenergia hasznosítása.
/ 2009.04.14. 08:41:48 |

Ötödször lesz Critical Mass Fehérváron április 25-én

Minden eddiginél nagyobb felvonulást szerveznek budapesti biciklisták a Föld Napja alkalmából, április 19-én. A demonstrációhoz ezúttal gyerekes, babakocsis családok is csatlakoznak. Székesfehérváron - immár ötödik alkalommal - április 25-én rendezik meg a kerékpáros felvonulást, a gyülekezés 14 órától a Halesz parkban lesz. A rendezvényen ezúttal is 700-800 főt várnak.
/ 2009.04.14. 08:41:18 |

A Művészetek Palotájában lépnek fel a fehérvári szimfonikusok

Negyedszer látja vendégül az ország legjelentősebb szimfonikus zenekarait a Művészetek Palotája. Az idei koncertsorozatban összesen tizenhét zenekar lép fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar április 15-én 19.30 órától ad koncertet a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben. Az est folyamán elhangzik többek között Liszt Koronázási miséje is.