Hírek


/ 2009.04.08. 19:16:14 |

Két székesfehérvári férfit vett őrizetbe a rendőrség

Nem állt meg a rendőrök jelzésére egy személyautó szerdán Balatonfüreden, sőt a vezető nagy gázt adott és elhajtott Balatonalmádi irányába; a rendőrök két kocsival üldözőbe vették a menekülőt. A füredi rendőrök értesítették a történtekről almádi kollégáikat, akik az észak-balatoni főutat keresztben elállták gépkocsikkal Balatonalmádinál. Amikor a száguldó autós ezt észlelte, megállt, kiugrott a járműből és elfutott.

/ 2009.04.08. 18:05:56 |

A Tópartiban ingyen lehet sportolni a tavaszi szünetben

 Közeleg a húsvét, amikor még azok is főként a locsolással, és tojásfestéssel foglalatoskodnak akik egyébként a sport hű barátai. Magony Tamás, a Városi Sportiroda Munkatársa arról tájékoztatatott, hogy Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a tavaszi szünet alatt is biztosítja a sportolási lehetőséget, a mozgás gyakorlását a Nyitott Tornatermek programsorozat keretében.
/ 2009.04.08. 17:57:26 |

Utánpótlás válogatóversenyt rendez az Alba Volán-Bericap öttusa-szakosztálya

 Férfi és női Világkupákkal rajtolt a szabadtéri idény a felnőtt öttusázók számára, Mexikóban és az angliai Bath-ban is versenyeztek már a magyar tusázók, Bath-ban különösen jól, hiszen Gyenesei Leila aranyéremmel tért haza. Csütörtökön és pénteken a fehérvári sportbarátok is belekóstolhatnak a 2009-es öttusa-idénybe, hiszen Junior és Ifi válogatóversenynek ad otthont a város.
/ 2009.04.08. 17:46:14 |

Honvédségi autó balesete a 62-es főúton

 Összeütközött két személygépkocsi szerdán délután Székesfehérvárnál. A 62-es főút és az M7-es autópálya Budapest felöli lehajtójának kereszteződésében egy Opel Astra a bal elejével ütközött egy honvédségi Opel Astra elejével. A balesetben négyen sérültek meg. A honvédségi Opelban a sofőr mögött utazó nőt a mentők a tűzoltók segítségével emelték ki a kocsiból.
/ 2009.04.08. 16:33:21 |

"Cigarettáznak és alkoholt isznak, de azt rendesen..." - drogprevenció a középpontban

 A Jáky József Középiskolában zajló diáknapok keretében drogprevenciós programokat is szerveztek szerdán az intézményben. A hagyományos Jákys napokon azonban nem maradhattak el a sportprogramok és az iskola udvarán bográcsoztak is a diákok. A Rendőrtiszti Főiskola adjunktusa igen élethűen mutatta be a drogok hatásait a diákoknak. Mint mondta a magyar diákok pénztelensége miatt nincs katasztrófális droghelyzet az országban, azonban az alkohol és a cigaretta fogyasztása aggasztó méreteket ölt.
/ 2009.04.08. 15:11:52 |

A Városi Piac biztonságáért - hat állandó őr a zseblopások megelőzéséért

 Egy hete új biztonsági cég látja el az őrzés-védelmi feladatokat a Városi Piacon. A kereskedők jó véleménnyel vannak az új csapatról, ugyanis a zseblopásokat elkövetők egyre jobban kiszorulnak a piac épületéből. A Városi Piac vezetője Fülöp György, a rendőrség munkatársai, illetve a biztonsági cég vezetője szerdán délelőtt közösen folytattak megbeszélést aról, hogy a közterületen szolgáló rendőrök járőrözzenek a piacon is. A zsebtolvajok egyébként nem ismeretlen arcok a piacok...
KÉPGALÉRIA
/ 2009.04.08. 12:55:35 |

Égett a Csalai Hulladéklerakó kedden délután

Kigyulladt a szemét a csalai hulladéklerakóban kedden délután. A telepen körülbelül 400 négyzetméteren kapott lángra a szemét. A székesfehérvári tűzoltóknak a hulladéklerakó markológépeinek segítségével sikerült a tüzet megfékezniük, az égő részeket a markolók homokkal betakarták. KÉPGALÉRIA
/ 2009.04.08. 12:47:00 |

Ittas sofőr miatt volt dugó reggel a Balatoni úton

Székesfehérváron, a Balatoni úti felüljárón egy Toyota Corolla sofőrje egy enyhe jobb kanyarban áttért a szemközti sávba, ahol szalagkorlátnak ütközött. Sérülése nyolc napon belül gyógyuló. Kiderült, a gépkocsivezető alkoholt fogyasztott, a vele szemben alkalmazott szonda pozitív értéket mutatott. Az eljárás megindult vele szemben.
KÉPGALÉRIA
/ 2009.04.08. 11:20:03 |

Tűz a csalai hulladéklerakón

 Kigyulladt a szemét a csalai hulladéklerakón kedden délután. A telepen körülbelül 400 négyzetméteren kapott lángra a szemét. A székesfehérvári tűzoltóknak a hulladéklerakó markológépeinek segítségével sikerült a tüzet megfékezniük, az égő részeket a markolók homokkal betakarták.
/ 2009.04.08. 11:11:01 |

Szalagkorlátnak ütközött egy autó a Balatoni úton

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat kedden reggel. Székesfehérváron, a Balatoni úti felüljárón egy Toyota Corolla személygépkocsi menet közben az út menti szalagkorlátnak csapódott. Az autót vezető férfit a mentők kórházba szállították. A forgalmi akadály képező Toyotát a tűzoltók tolták le az útról.