Hírek


/ 2009.09.23. 10:48:57 |

Õsszel is folytatódnak a távcsöves bemutatók a Terkán Lajos Csillagvizsgálóban

 Székesfehérváron Hajmási József és tanártársai révén kezdődtek a csillagászati ismeretterjesztő előadások, 1961 óta pedig csillagvizsgáló is működik a városban. Ekkortól tartanak minden tavasszal és ősszel távcsöves bemutatókat a nagyközönségnek, mely hagyomány idén, a Csillagászat Nemzetközi Évében sem szakad meg.
/ 2009.09.23. 09:50:34 |

Döntetlent játszott Sóstón a Vidi a Ligakupában

Csöndesen indult a Videoton - ZTE találkozó, közel 30 percig nem adódott nagyobb lehetőség egyik csapat előtt sem, jobbára a középpályán folyt a játék. Az első félidő végén aztán Elek révén szerzett vezetést a fehérvári együttes. Fordulás után alig néhány perc elteltével, a 49. percben egyenlítettek a vendégek, s mivel a játék képe az első félidőhöz képest nem változott, ez maradt a végeredmény is.
 
/ 2009.09.23. 08:18:20 |

Szétlövéssel győzött a Sapa Fehérvár AV 19 a Klagenfurt ellen

 A Sapa Fehérvár AV19 csapata nem játszott sziporkázóan kedd este, de jó védekezéssel, nagy küzdőszellemmel és kiemelkedő kapusteljesítménnyel itthon tartott két pontot a Klagenfurt bajnoki címvédő együttese ellen. A székesfehérvári gárda Vas János góljával sokáig vezetett, de a nagy mezőnyfölényben játszó vendégek a második harmadban Dieter Kalt révén egyenlítettek, így a rendes játékidő 1–1-es döntetlennel zárult.
 Sapa Fehérvár AV19 - Klagenfurt AC 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0)
/ 2009.09.22. 19:48:25 |

Critical Mass - soha ennyien nem bicikliztek még Székesfehérváron

A Critical Mass felvonulást most is számos kiegészítő rendezvény kísérte: a hagyományoknak megfelelően az idén is a Rákóczi úton rendezték az Autómentes Nap programjait.
/ 2009.09.22. 17:13:30 |

Fél napig tiszta volt a levegő a Rákóczi úton

A hagyományoknak megfelelően az idén is a Rákóczi utca úttestjén rendezték meg a székesfehérvári Autómentes Nap programjait. A rendezvényen többszáz fehérvári diák tesztelhette a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság kerékpáros tanpályáját és tekinthette meg az Alba Volán Zrt. környezetbarát autóbuszát.
 
/ 2009.09.22. 16:15:20 |

Forgalomkorlátozások a Fehérvári Vigasságok és a Lecsófesztivál idején

A Fehérvári Vigasságok rendezvényei miatt számos forgalomkorlátozásra kell számítania az autósoknak a hétvégén. Szeptember 26-án 00.00 órától szeptember 27-én 4.00 óráig a forgalom elől lezárják teljes szélességben a Várkörút Rákóczi úttól a bíróságig terjedő szakaszát, valamint a Rákóczi út Várkörút és József utca közti szakaszán az északi pályát. Szeptember 25-én 22 órától szeptember 26-án 22 óráig a Táncsics utca, valamint a Táncsics utcától a Kossuth utca és a Hősök tere is lezárásra kerül.
/ 2009.09.22. 15:35:56 |

Október 5-én útburkolat-javítás lesz a Mátyás Király körúton és a Várkörúton

 Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. ezúton tájékoztatja a közlekedőket, hogy 2009 október 5-én és szükség esetén 6-án a Székom Kft. burkolatjavítási munkákat végez a Mátyás Király körúon az Eszperantó térnél és a Várkörútnál. A kivitelezés ideje alatt csúcsidőszakban a fentiek ellenére is torlódások várhatók, ezért kérjük a közlekedők szíves türelmét és megértését! Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. A munkavégzés ideje alatt az autóbusz közlekedés zavartalan lesz.
/ 2009.09.22. 13:32:20 |

Látványkonyhás óriásétterem nyílt Fehérvár határában

Modern önkiszolgáló vendéglátóhely nyílt Székesfehérvár határában, a Seregélyesi út és az M7-es autópálya kereszteződésénél, a Shell-kút mellett. Az Albapark étterem konyhatechnológiai terveit nyugat-európai minták alapján készítették. A Fehérvár bisztróhoz hasonlóan az Albapark is önkiszolgáló étterem, de a nagyobb, közel 1600 négyzetméteres alapterületnek köszönhetően jóval tágasabb a korábbinál.
/ 2009.09.22. 13:22:45 |

Születésnapját ünnepli a Philips székesfehérvári gyára

1993 szeptember 23-án avatták fel a Philips székesfehérvári gyárát. Franz Jursa ügyvezető kiemelte, hogy az év során megvalósitott javitó intézkedések hatására a hatékonyság 30 százalékkal emelkedett. Új termékek gyártását és végszerelését hozták Székesfehérvárra és a csúcsidőszakban a dolgozói létszám ismét meghaladhatja a kétezret.
/ 2009.09.22. 13:04:04 |

Az iráni ezüstérmessel játszik edzőmeccset az Albacomp

Szeptember 23-án szerdán a Zob Ahan Esfahan kosárlabdacsapat vendégeskedik Székesfehérváron. Az iráni bajnokság második helyezett csapata este hat órakor mérkőzik majd meg a jövő hét végén rajtoló magyar bajnokságra hangoló Albacomp együttesével.A hazája bajnokságát kilencszer is megnyerő klub az iráni játékosok mellett amerikai légiósokkal érkezik Székesfehérvárra.