Hírek
-
Hármas karambol a Király soron
Két személygépkocsival ütközött egy autó csütörtökön este Székesfehérváron. A Király soron a Gáz utca felől a Budai út irányába haladó Mercedes Viano összeütközött a szemből érkező Volkswagen Polo oldalával, majd a bal elejével a Volkswagen mögött haladó Toyota Corolla Verso bal elejének csapódott. A mentők a helyszínről egy gyermeket könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba. A tűzoltók áramtalanították a járműveket.
2009.10.02. 09:36:39 -
Kazánhelyiség égett Lovasberényben
Családi ház pincéjében a kazánhelyiség gyulladt ki szerdán este Lovasberényben. A Radnóti utcai épület pincéjében a kazán mellett lévő rongyok kaptak lángra. A tűz terjedését a lakóknak sikerült megfékezniük. A tűzoltók az utómunkálatok során átszellőztették a pincét, és a kazánhelyiségben a még izzó részeket eloltották. A ház két lakójához füstmérgezés gyanúja miatt a tűzoltásvezető mentőt hívott.
2009.10.02. 09:24:32 -
Bolgár leányvállalata segíti a Videoton Holding stabilitását
A Videoton Holding bulgáriai leánycége, a DZU a gazdasági válság idején is 300 fővel növelte létszámát, teljesítményével jelentősen hozzájárult a vállalatcsoport stabilitásához. A Videoton árbevétele 2008-ban ugyan 3 százalékkal csökkent, mintegy 320 millió eurót (81,5 milliárd forint) tett ki, de eközben a konszolidált, adózás előtti eredménye 15 százalékkal 43 millió euróra emelkedett.
2009.10.02. 08:57:41 -
Koppány-nap a Zöld-tanyán - Erdei fülesbaglyokat engednek vissza a természetbe
Október 3-án, szombaton már 14. alkalommal rendezik meg a Koppány-napi hagyományőrző találkozót, a Zöld-tanyán. Az idei Koppány nap egyik érdekessége lesz, hogy a Vadmadár kórház által megmentett és felnevelt Erdei fülesbaglyokat engednek szabadon a Sóstón. A madarak jelenleg egy nagy röpdében vannak és alkalmasak a természetbe való visszaengedésre, hiszen önállóan vadásznak és idegenkednek az embertől.PROGRAMOK A CIKKBEN!
2009.10.02. 08:03:04 -
Idén is kapott e-GO elismerést a város honlapja
Jól szerepelt az e-GO 2009 pályázaton Székesfehérvár honlapja. A szekesfehervar.hu a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségétől kapta az elismerést, ahol a magyarországi települések honlapjait értékelték a szakemberek. Városunk a nagyvárosi és fővárosi kerületi kategóriában végzett Békéscsaba után a második helyen.
2009.10.02. 07:53:14
Második alkalommal rendezik meg a Fehérvári Civil Napot
Befejeződik a fehérvárcsurgói Károlyi-kastély felújítása
A Philips nem számít gyors kilábalásra a válságból
Zöldhulladék gyűjtés a kertvárosokban - idén 5 lombzsákot ad a Városgondnokság
Lombzsák - idén is lesz zöldhulladék-gyűjtés a családi házas utcákban
Kiknek jár az ingyen lombzsák - utcák listája