Óriási csatában bukott el az Albacomp a ZTE ellen

A szezonban harmadszor kapott ki mindössze egyetlen ponttal az Albacomp kosárlabda csapata, a ZTE elleni 88-87-es kudarc egyben azt is jelenti, hogy az alapszakasz végén szinte biztosan nem lesz ott a legjobb négy között Szrecsko Szekulovics együttese. A csapat maradt 5. a tabellán, az előrelépéshez pedig már nem elég nyerni a hátralévő meccseket, ki kell szurkolni a Paks-Körmend duó folyamatos bukásait is.
2010.03.29. 08:23 |

A találkozót a Zete kezdte jobban, Radovics bevezető triplája után egy 13-2-es szakaszt repesztettek a zalaiak. Nem tartott sokáig a hazai uralom, a nyitó negyed hajrájára felzárkózott az Albacomp, a döntetlen közeli állás pedig hosszú időre bebetonozódott.

A harmadik negyed végéig egyik fél sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni, ekkor az Albacomp nyolc pontra elhúzott. A hazaiak azonban még a negyed vége előtt visszajöttek a meccsbe, két pontos fehérvári előnnyel jött az utolsó 10 perc. A kiegyenlítettség kedvéért itt a ZTE előtt nyílt lehetőség a meccs eldöntésére, de jött Bódi, aki a cserepadról beszállva hibátlan dobásokkal tüntette el a zalaiak 5 pontos fórját. A vége 77-77, jöhetett a hosszabbítás, melyet Radovics nyitott egy triplával. A ráadásban már 86-81-re is vezetett az Albacomp, azonban jöttek a hazaiak, Hinnant egyenlített, majd Radovics büntetője után Watson bevágta a győztes kosarat is. A vége 88-87 a ZTE javára, az Albacomp zsinórban második rangadóját bukta el 1 ponttal.

A csapat maradt 5. a tabellán, az előrelépéshez pedig már nem elég nyerni a hátralévő meccseket, ki kell szurkolni a Paks-Körmend duó folyamatos bukásait is. A héten kétszer is hazai pályán játszanak Hangáék, szerdán a kupavisszavágón a Kecskemét, szombaton a bajnokságban a Salgótarján vendégszerepel az Arév Sportcsarnokban.