Hírek


/ 2009.09.27. 10:47:00 |

Veretlenül, a második helyen végeztek fiatal hokisaink Grazban

 Szeptember 19-20-án az Alba Volán 19 előkészítő csapatának 1999-ben és utána születettekből álló gárdája Grazban vett részt egy nemzetközi tornán. Az induló hat csapat közül végül veretlenül ugyan, de rosszabb gólaránnyal, az EAC Junior Capitals mögött, a második helyen végeztek a székesfehérvári hokisok.
/ 2009.09.27. 08:00:13 |

Testvérvárosok Háza a Fehérvári Vigasságokon - hat országból érkeztek vendégek

 A Biztonságérzet 2009 konferenciára, a Fehérvári Vigasságokra, valamint az Agárdi Művésztelepre érkezett testvérvárosi vendégek együtt várták az érdeklődőket szombaton a testvérvárosok házában. Vargha Tamás, a társadalmi kapcsolatok tanácsnoka kiemelte, hogy Székesfehérvár testvérvárosainak aktív részvételével zajlottak az idei Fehérvári Vigasságok.
/ 2009.09.26. 19:22:00 |

Tűzoltók az V. Lecsófesztiválon

 A Várkörúton ötödik alkalommal rendezték meg a Lecsófesztivált. A rendezvényen idén több mint 300 bográcsban rotyogott a két fő alapanyag, a paprika és a paradicsom, és először Székesfehérvár török testvérvárosának tűzoltói is részt vettek. A fesztivál egyik legnagyobb adag lecsóját ezúttal is kétség kívül a székesfehérvári tűzoltók készítették el.
/ 2009.09.26. 08:28:33 |

Idősek Világnapja - a fehérvári időseket köszöntötték az ARÉV Sportcsarnokban

 Az Idősek Világnapja alkalmából rendeztek ünnepséget pénteken délután az Arév Sportcsarnokban, ahol Poór Péter táncdalénekes koncertjével köszöntötték a szépkorúakat. Az időseket Vargha Tamás tanácsnok és Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte és dr Cser-Palkovics András országgyűlési képviselővel közösen adták át a köszönet virágait a városi nyugdíjas szervezetek vezetőinek.
/ 2009.09.25. 21:04:29 |

Környezettudatosság-Tudatos környezeti magatartásra nevelés

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Környezeti és Energia Operatív Programja (KEOP) és az Európa Szolgáltató Közhasznú Non-profit Kft szervezésében országos roadshow indult. A program a ’Környezettudatosság-Tudatos környezeti magatartásra nevelés’ címet viseli, és negyven magyar városban kerül megrendezésre. A roadshow következő állomása Székesfehérvár, 2009. szeptember 29.
/ 2009.09.25. 20:54:22 |

Kimaradt helyzetek, meg nem adott tizeneggyes - döntetlent játszott a Vidi az Üllői úton

  2:0-ról sikerült 2:2-es döntetlent játszania a Videotonak a Ferencváros otthonában. A második félidő közepén szinte egyetlen labdát sem sikerült megtartania a Vidinek és két gyors kontrából kialakított hatalmas helyzete is kimaradt a csapatnak. Az egyenlítő gólnál felpörgött ugyan a Vidi megint, azonban a 88 perc után kevés volt már az idő pedig benne volt a győzelem a csapatban.
/ 2009.09.25. 20:05:19 |

Városismereti játékkal készül a Fehérvári Polgárok Egyesülete a vigasságokra

 A korábbi évekhez hasonlóan az idén is játékos, Városismereti versenyre hívjuk a Vigasságokra látogatókat. Az idén új, játékos feladványokkal és a már jól ismert számítógépes városismereti játékprogrammal is készült a Fehérvári Polgárok Egyesülete. A játékos kedvű vendégeket az egyesület házikóját a Fő téren várják.
/ 2009.09.25. 16:40:42 |

Elhunyt Bujtor István színművész

Elhunyt Bujtor István színművész; a veszprémi Petőfi Színház igazgatója pénteken 67 éves korában hunyt el az egyik budapesti kórházban. A veszprémi Petőfi Színház igazgatója tegnap még jobban volt, miután a veszprémi kórházból Budapestre szállították további rehabilitációra. Pályafutása során megfordult Székesfehérváron is, 1989-ben a Vörösmarty Színházhoz kötötte szerződése.
1990-ben készült interjú Bujtor Istvánal a Fehérvár Televízió honlapján.
 
/ 2009.09.25. 13:43:24 |

A zárt ülésen meghozott közgyűlési döntésekről tájékoztatott Székesfehérvár polgármestere

A zárt ülésen két napirendnél is téma volt a Vörösmarty Színház. A képviselők soron kívül intézkedtek a bankgarancia lehívására, amelynek terhére azonnali feladatok végrehajtásában is döntöttek. Ezen kívül elfogadott a közgyűlés egy részletes intézkedési tervet is a színházzal kapcsolatban. Nyertes pályázatoknak köszönhetően út és intézményfelújításra is sor kerül.
/ 2009.09.25. 11:17:47 |

"Biztonságérzet 2009" címmel kezdődött nemzetközi konferencia Fehérváron

 "Biztonságérzet 2009" címmel kezdődött ma konferencia a Szent István Művelődési Házban, ahová számos országból érkeztek résztvevők. Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntője után Dr. Cser-Palkovics András orzággyűlési képviselő tartotta a nyitó előadást, amelyben kiemelte, hogy a nemzet és a demokratikus értékek biztonsága mellett rendkívül fontos az egyén és a család biztonságérzete is. A konferencián a NATO diplomáciai részlege is képviseltette magát.