Hírek


/ 2009.10.31. 19:40:42 |

Háromgólos előnyt szerzett az Alcoa Fehérvár

Az Alcoa Fehérvár szombaton háromgólos előnyt szerzett a lengyel Lublin ellen a női kézilabda EHF Kupában, a 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen. A különbség nagyobb is lehetett volna, a vendégek ugyanis közvetlenül a lefújás előtt félpályás gólt dobtak.
/ 2009.10.31. 10:31:19 |

A válság ellenére is növeli bevételeit a Fevita

A Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt. (Fevita) mintegy 170-180 millió forintos eredményt prognosztizál a 2009-es üzleti évre, s a tavalyihoz képest mintegy 5 százalékkal magasabb árbevételt ér el. A cég tavaly 4,5 milliárd forint bevételt és 160,8 millió forint eredményt ért el. A társaságnál egy hónapon belül lezárul a feldolgozási szezon.
/ 2009.10.30. 16:15:27 |

Képviselői fogadóóra az István Király Általános Iskolában

Boldizs Kálmánné, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője 2009. november 2-án (hétfőn) 17.30 órakor fogadóórát tart az István Király Általános Iskolában. A képviselő minden lakót tisztelettel vár!
 
/ 2009.10.30. 15:12:39 |

Kiválasztották a nyertes pályamunkákat a Nemzeti Emlékhely tervpályázatán

 A CET Budapest Kft. pályázata nyerte az első díjat a Nemzeti Emlékhely tervpályázatán. Csomay Zsófia és Nagy György pályamunkáját 7 millió forinttal jutalmazta a zsűri. A második helyezett pécsi Mima Építész Kft. 6 millió forintot, a harmadik helyezett budapesti KÖZTI Zrt. 5 millió forintot kapott. A tervek bírálata és részletes leírása megtekinthető a Magyar Építész Kamara honlapján.
/ 2009.10.30. 12:00:39 |

Útfelújításokról és köztisztasági feladatok kivitelezőiról döntöttek a képviselők a zárt ülésen

A zárt ülésen meghozott közgyűlési döntésekről tájékoztatott ma Székesfehérvár polgármestere. A napirendi pontok között több olyan téma szerepelt, ami többszáz millió forint kiadást jelent Fehérvárnak, de elengedhetetlen a város köztisztaságának a fenntartásához. Döntöttek többek között a hóeltakarítás és síkosságmentesítési munkák kivitelezőjéről is.
/ 2009.10.30. 10:26:28 |

Hősi halottaikra emlékeztek a rendőrök Székesfehérváron

 A temetőkben sokáig égnek a gyertyák. Némán emlékezünk a sírok mellett. Gondolatban felidézzük a kedves rokon vagy kolléga arcát. Ezekkel a gondolatokkal kezdték az emlékezést hősi halottaikra a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság dolgozói. Azokra a volt kollégákra emlékeztek, akik Magyarország alkotmányos és törvényes rendjét, nemzetünk biztonságát életük feláldozásával, hűségesen védelmezték.
/ 2009.10.30. 10:17:15 |

Árokba borult egy Suzuki a 63-as főúton

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön délben. A 63-as főúton Székesfehérvár és Aba között egy Suzuki Swift az út menti vízelvezető árokba hajtott és fejtetőre borult. Az autóban négyen ültek, az elsődleges adatok szerint közülük hárman sérültek meg könnyebben. A Suzukit a tűzoltók állították kerekeire.
/ 2009.10.30. 08:28:55 |

Könnyedén nyert Fehérváron a Salzburg

Négygólos, 6–2-es győzelemmel vágott vissza az idényben korábban elszenvedett 4–3-as vereségért a Salzburg a Sapa Fehérvár AV 19-nek. A 19. fordulóban az a Salzburg volt hivatalos Fehérvárra, amely a 80 lőtt góllal a legtermékenyebb, 35-öt lőtt ebből idegenben, ami viszont csak hét pontot ért eddig.
/ 2009.10.30. 07:45:22 |

A városban elhunyt katonák emléke előtt tiszteleg Székesfehérvár

 A hagyományoknak megfelelően a Halottak Napja alkalmából koszorúzással tiszteleg a városi és a megyei önkormányzat, valamint a honvédség a fehérvári katonatemetőkben nyugvó hősi halottak, katonák emléke előtt. Október 30-án, pénteken 9.30-kor a Budai úti laktanyánál, 10.15-kor Orosz temetőben, 11 óra Szentlélek katonatemetőben, 12.00-kor pedig a Városház téri II. Világháborús emlékműnél tartanak megemlékezést.
/ 2009.10.30. 07:10:24 |

Egyre több a paneltűz és a riadalom a gázon felejtett étel miatt

 Csütörtökön kora délután érkezett a jelzés az ügyeletre, amely szerint egy Sziget utcai panellakásból füst szivárog. A tűzoltók éppen hogy elindultak I-s kiemelt fokozatban két fecskendővel és az emelőkosaras járművel, amikor egy újabb bejelentő elmondta, hogy a lépcsőházban már akkora a füst, hogy az emeleti lakásukból nem tudnak kimenekülni.