Hírek
-
Fehérvár új világbajnokát köszöntötték a Városházán
A Városházán köszöntötték ma Ács László kempo versenyzőt, aki aranyérmet szerzett a Nemzetközi Kempo Szövetség Romániában szervezett világbajnokságán. A fiatal fehérvári világbajnok - aki jelenleg egy benzinkúton dolgozik - elmondta, hogy profiként képzeli el a jövőjét, szeretne ketrecharcos lenni az Egyesült Államokban, előtte azonban tervezi itthon az építészmérnöki diploma megszerzését is.
2009.11.04. 10:29:13 -
Megfagyott egy hajléktalan nyugdíjas Székesfehérváron
Feltehetően kihült, de gyomorvérzése is volt annak az 51 éves otthontalan fehérvári nyugdíjasnak, aki a Sarló utcában halt meg. Azt, hogy megfagyott vagy a gyomorvérzés okozta a férfi halálát közigazgatási eljárás keretében vizsgálja a rendőrség. Az elhunyt férfi korábban bent lakott a hajléktalan szállón. Október 20-án kórházból került ki, és eltűnt szem elől.
2009.11.04. 08:47:10 -
A Fekete Város - minden hétköznap 17 órakor a Fehérvár Televízióban
Szerdától minden hétköznap 17 órakor a Fekete Város filsorozat látható a Fehérvár Televízióban. A megújult televízióban hétfőtől péntekig 17 és 18 óra között hagyományőrző filmeket láthatnak a nézők. Mikszáth Kálmán utolsó nagy regényét 1971-ben filmestették meg. Hét részes tévéfilmsorozat készült a regényből Zsurzs Éva rendezésében
2009.11.04. 08:29:54 -
Hatékonyabb működés kevesebb pénzből
A Városgondnokság átszervezése gazdasági társasággá komoly megtakarítást jelentett – mondta Bozai István városgondnok. Szigorították a gazdasági folyamatokat, hiszen idén 600 millió forinttal kevesebből gazdálkodtak és jövőre továbbra 100 millióval kevesebb lesz a költségvetésük. „Attól még, hogy önkormányzati tulajdonú egy cég jól kell gazdálkodni, sőt mivel közpénzről van szó sokkal szigorúbban kell figyelni arra, hogy mire mennyit fordítunk!” Töltse le innen a részletes sajtóanyagot!
2009.11.03. 14:02:18 -
Sikeres átszervezés - olcsóbb és hatékonyabb lett a Városgondnokság működése
A Városgondnokság átszervezése gazdasági társasággá komoly megtakarítást jelentett – mondta Bozai István városgondnok. Szigorították a gazdasági folyamatokat, hiszen idén 600 millió forinttal kevesebből gazdálkodtak és jövőre további 100 millióval kevesebb lesz a költségvetésük. „Attól még, hogy önkormányzati tulajdonú egy cég, jól kell gazdálkodni, sőt mivel közpénzről van szó sokkal szigorúbban kell figyelni arra, hogy mire mennyit fordítunk!” - emelte ki.
2009.11.03. 13:40:20
Civil szervezetek támogatásáról döntött a szakbizottság
Letölthető táblázat a Civil Alap támogatásairól!
Letölthető táblázat a működési támogatásokról!
Plazmatévét akartak lopni egy fehérvári áruházból
A Magyar Kupában is az Újpesttel csap össze a Vidi
Véradásra várják a fehérvári fiatalokat a Nemzetközi Diáknapon
Öngyilkossággal fenyegetőzött egy fehérvári férfi
Leégett egy hétvégi ház Iszkaszentgyörgy és Kincsesbánya között
Lángba borult egy épület Iszkaszentgyörgy közelében
Királyi Régióért Díj fehérvári díjazott nélkül
Nyitott tornatermek új programokkal Székesfehérváron
Novembertől a téli szünet kezdetéig továbbra is folytatódik Székesfehérváron a nyitott tornatermek programsorozat, amely 2004-től működik a városban. A programkínálatban 14 helyszín szerepel. A mozgásterápiás tornák mellett női torna, teremfoci, kosárlabda, tollas, ping-pong és floorball is szerepel a város 14 tornatermének kínálata között. Jó sportolást!
Részletes programok a cikkben!