Hírek
-
Õszi bajnok lett a Videoton csapata!
A listavezető Videoton FC Nagy Dániel parádés góljával győzött a Szusza Ferenc Stadionban a második helyen álló Újpest vendégeként a labdarúgó Soproni Liga 14. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. Nagy Dániel, a Vidi fiatal támadója hamar megadta az alaphangot, miután 60(!) méteres szólója után védhetetlenül bombázott Balajcza hálójába. Vasárnap a Győri ETO 1-0-ra verte a DVSC-TEVA csapatát: az eredmény egyszersmind azt is jelenti, hogy a Videoton lett az őszi bajnok.
2009.11.08. 22:12:05 -
Az Alcoa Fehérvár is búcsúzott az EHF Kupától
Az FTC és a Békéscsaba után a Fehérvár sem jutott be a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjébe. Az első mérkőzést 27-24-re nyerő Alcoa a vasárnapi visszavágón simán kikapott a lengyel Lublin vendégeként. Lublin (lengyel) - Alcoa-Fehérvár 28-20 (14-8)
2009.11.08. 19:46:45 -
Elhunyt Takács Lajos, a Videoton korábbi kiváló csatára
Életének 39. évében, egy alsóbb osztályú mérkőzés után elhunyt Takács Lajos, a Videoton korábbi labdarúgója. A klub honlapja szerint a csatár délután a hazaiak soraiban, csereként lépett pályára a megyei I-es Martonvásár-Pálhalma találkozón, majd az öltözőben rosszul lett.
2009.11.08. 18:24:32 -
Újra leomlik a Berlini fal Székesfehérvár Fő utcáján
Látványos programmal emlékeznek november 9-én, hétfőn a berlini fal 20 évvel ezelőtti ledöntésére Székesfehérváron a belvárosban. A Fő utca egy szakaszán "felépítik" a berlini fal kicsinyített mását és azon csak útlevéllel haladhatnak át az érdeklődők. Két oldalán kelet-német egyenruhába öltözött "katonák" és "határőrök" teljesítenek majd szolgálatot, s pecsételik le az okmányokat.
2009.11.08. 17:55:58 -
Milyenek az új borok - Bormustrát tartott a Nóé Hegyi Borlovagrend
A Noé-hegyi Szent István borlovagrend minden évben az új bor ünnepén köszönti a legjobb borokat. A borlovagrend hagyományosan rendezte meg a Szent Márton Napi bormustrát. Ilyenkor a megforrt és letisztult újborokat elviszik a tagok. A versenyen jól szereplő borok közül kerül ki Szent Márton Bora. Az új borok a zsűri szerint nagyon jó minőségűek lettek mondta Bognár Zoltán nagymester.
2009.11.08. 17:31:09