Hírek
-
Hahó! Rémiszt itt valaki?
„...Amikor a felnőttek leoltják a gyerekszoba lámpáját, a szekrényből szörnyek bújnak elő, hogy ijesztgessék a kicsiket. Ezt minden gyerek tudja...” Azt viszont kevesebben sejtik, micsoda jó móka beöltözni szellemnek, vámpírnak, boszorkánynak, bármiféle szörnyszülöttnek – ha csak egyetlen éjszakára is – és közösen elűzni a rémálmok rémlényeit a töklámpások fénye mellett forraltborozva, teázgatva, zsíros kenyeret majszolva.
2009.10.27. 21:10:40 -
Még idén szeretnék megnyitni a vendégek előtt a felújított Árpád-fürdőt
Ha minden a tervek szerint alakul, akkor mé idén megnyitja kapuit a felújítás alatt álló Árpád-fürdő. Az épületben több helyen végeztek már a belső burkolással és hamarosan elkészülnek a műemlék, faragott öltözősor újjáépítésével is. A Kossuth utca felöli homlokzaton a tégla burkolat utolsó sorait építik már és több helyen az uszodatechnikát is beépítették.
2009.10.27. 13:54:53 -
Rendbeteszik a fehérvári hadisírokat a kegyeleti napok előtt
Vargha Tamás tanácsnok és Poklosi Péter, a Magyar Hadisírgondozó Szövetség vezetője fehérvári sírok rendbetételéről tájékoztatott a kegyeleti napok előtt. A munkát a Magyar Hadisírgondozó Iroda finanszírozta és az önkormányzat is támogatja a sírok rendbetételét. Poklosi Péter szerint erkölcsi megfontolásból teszik mindezt, mert fontosnak tartják, hogy egy magyar katona, aki az életét áldozta a hazáért, annyi tisztességben részesüljön, hogy a sírját gondozzák.
2009.10.27. 12:45:03 -
Majd 100 KW-os új búvárszivattyú nyomja a vizet a városba
Új, nagyobb teljesítményű búvárszivattyút szerelnek be a csóri víznyerő hely aknájába, ahonnan naponta tízezer köbméternyi ivóvíz érkezik a városba. A mintegy 17 milliós beruházással évente több, mint 3 millió forinttal olcsóbbá válik a vízkitermelés. Egyrészt energiatakarékossági okokból olyan szivattyút helyeztek a kútba, ami egyből a fővezetékbe pumpálja az ivóvizet.
2009.10.27. 11:58:45 -
Elfogták a temetői tolvajt - táskát csavart ki az idős asszony kezéből
Szemtanúk segítségével vették őrizetbe a rendőrök Székesfehérvár egyik temetőjében azt a tolvajt, aki a gyanú szerint egy sor lopást követett el a városban az elmúlt hetek során. A Csutora temetőből telefonált be a városi rendőrségére egy idős asszony azzal, hogy egy férfi ellopta táskáját, benne az értékeivel és irataival, de a közelben lévő szemtanúknak sikerült elkapniuk. A rendőrség az 53 éves tolvajt őrizetbe vette.
2009.10.27. 08:35:36