Hírek
-
100 pár cipőt loptak a Géza utcában
Egy Géza utcai családi ház udvarára ment be ismeretlen tettes vasárnapra virradó éjjel és az udvaron parkoló Iveco teherautóból 100 pár cipőt lopott el, amivel több, mint 300 ezer forintos lopási kárt okozott. Egy Kisfaludi családi házból pedig laptopot, fényképezőgépet, telefont, készpénzt vitt el a betörő hajnali kettő és délelőtt 11 között.
2009.11.16. 09:48:48 -
Terjed az új vírus - egészségügyi zár alatt a Teleki is
A gyerekek csaknem fele hiányzott pénteken a székesfehérvári Püspökkert városi óvodából, és a tanulók mintegy ötöde nem vett részt a tanításon a székesfehérvári Teleki Blanka Általános Iskola és Gimnáziumban, ami hétfőn délelőttől egészségügyi zár alá került. A Hétvezér Általános Iskola a héten zárva tart, pénteken az 515 tanuló 30 százaléka hiányzott. Egy kisgyerek kórházba került, nála kimutatták a H1N1-vírust.
2009.11.16. 09:35:33 -
Kiválasztották a Fehérvár-Boba vasútvonal tervezőjét
A COWI Magyarország — ÚT-TESZT Konzorcium nyerte el nyílt közbeszerzésen a Székesfehérvár-Boba közti vasútvonal kiegészítő engedélyezési tervének az elkészítését, nettó 390 millió forintért - az eredményt az ajánlatkérő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. tette közzé. Az uniós támogatásból épülő vasútfejlesztés több részből áll, például a Székesfehérvár-Veszprém szakasz kétvágányú lesz, 160 kilométeres óránkénti sebességgel.
2009.11.16. 09:24:37 -
Márton nap a Múzeumban és a Szabadművelődés Házában
Megpihenhetnek a földből és állattartásból élők, hiszen Márton napjával véget ért a gazdálkodás időszaka. Szombaton este a Szent István Király Múzeumban a Fehérvári Polgárok Egyesülete elevenítette fel a Márton napi hagyományokat, a Szabadművelődés Házában pedig zenével, tánccal és kézműves foglalkozásokkal köszöntötték a gyerekek Márton napját.
2009.11.16. 08:07:11 -
Viszlát papír kétszázas - vasárnap estig még elfogadják
November 15-én, vasárnap estig fizethetünk utoljára az 1998.május 1-én bevezetett papír kétszázas forintossal, ami azt jelenti, hogy hétfőtől már nem számít törvényes fizetőeszköznek. Nagy baj azért nincs: a következő húsz évben a jegybanknál átválthatók maradnak a papír kétszázasok. Valószínűleg tekintélyes mennyiség marad majd ugyanakkor a gyűjtőknél, beváltatlanul.
2009.11.15. 12:09:10