-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Lezárult a Drop-In ifjúságvédelmi tanácsadó program
Sajtótájékoztatón értékelte a Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány, valamint a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a Drop-In elnevezésű ősszel útjára indított közös programjukat. A program célkitűzése azon szerhasználó fiatalok elérése volt, akik az ellátó rendszerbe nem kerültek be, hiszen nem volt betegségtudatuk, illetve nem érezték problémának szerhasználatukat.
2010.06.24. 16:09 |
Sajtótájékoztatón értékelte a Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány, valamint a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a Drop-In elnevezésű ősszel útjára indított közös programjukat. A program célkitűzése azon szerhasználó fiatalok elérése volt, akik az ellátó rendszerbe nem kerültek be, hiszen nem volt betegségtudatuk, illetve nem érezték problémának szerhasználatukat.

Ezen fiatalok számára alakítottak ki egy helységet az Alba Plazaban, ahol kérdéseikre választ kaptak, illetve lehetőségük nyílt bekapcsolódni a különböző programokba, és egyéb egészségügyi illetve szociális szükségletükhöz megfelelő információt kaptak. A program megvalósulását a szakemberek mellett képzett önkéntesek segítették.
Neubauer Tamás őrnagy, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője a programot értékelve elmondta, nagyon örültek a Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány megkeresésének, mert a problémás fiatalok elérése a legnehezebb a bűnmegelőzési munkájuk során. A szolgáltatást hasznosnak ítélte. Domokos Tamás szociológus, a Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány módszertani igazgatója is beszámolt arról, hogy nagyon nehéz intézményesített formában megszólítani a fiatalokat, azért fogalmazódott meg bennük egy ilyen jellegű ún. alacsony küszöbű, proaktív kommunikációra épülő szolgáltatás megvalósítása a rendőrséggel közösen. Így ugyanis direkt módon tudtak a problémás fiatalokkal foglalkozni.
Két tapasztalatot említett a programot értékelve. Az egyik, hogy jellemző volt a fiatalokra az, hogy a szolgáltatás helyszínét jó néhány napig csak szemlélték, majd egy idő után vették rá magukat, hogy a bűnmegelőzési szakemberekkel szóba álljanak. A másik, hogy több olyan eset is volt, amikor nem a problémával érintett személy, hanem annak hozzátartozója kereste fel őket, és így közvetett módon tudtak segíteni a bajban lévőnek. A programot – melyet a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatott – a jövőben folytatni szeretnék, de már állandó jelleggel, melyhez Európai Uniós pályázatot fognak benyújtani.