Hírek


/ 2010.09.12. 09:31:33 |

Szent Mihály Nap a Feketehegy-Szárazréten

 Gyermekprogramok, koncertek, tánc- és fittness bemutatók várták a közönséget a második alkalommal megszervezett Szent Mihály Napi Sokadalom elnevezésű rendezvényen. A Feketehegy- Szárazréti Közösségi Házban kicsik és nagyok is jól érezhették magukat. A Feketehegy-Szárazrét Közösségi Háza egy évvel ezelőtt  nyitotta meg kapuit. Az intézmény vezetője szerint azóta belakták az épületet, az itt élők többféle programot például baba-mama ringatót vagy nyugdíjas összejöveteleket is választhatnak maguknak.
/ 2010.09.12. 08:12:36 |

Figyeljünk a házak előtti vízelvezető árkok és átereszek tisztítására

A családi házas övezetekben a tulajdonosok feladata a házak előtti árkok és kapubejárók átereszeinek, árkainak tisztán tartása. Pintér Ferenc a Városgondnokság belvízvédelmi mérnöke elmondta, hogy sok helyen nem veszik komolyan az árkok tisztítását, pedig egy-egy nagyobb eső esetén könnyen veszélyesen is felduzzadhat a víz. és befolyhat a telkekre is. A júniusi esőzések alatt pédául a Fiskális úton volt probléma a nem tisztított árkokkal.
/ 2010.09.12. 07:54:06 |

Felsővárosi Képviselői Nap Koós Jánossal

 A rossz idő ellenére is sokan voltak kíváncsiak a hagyományos Felsővárosi Képviselői Napra. A Comenius Iskola udvara adott otthont ebben az esztendőben is a rendezvénynek. A délután a városrész ovisainak műsorával kezdődött, de színpadra léptek a nyugdíjasok és az iskolások is. Ráadásul Böröczky József humorista, Nyertes Zsuzsa és Koós János is szórakoztatta a nagyérdeműt. A terület önkormányzati képviselője Rockenbauer Lajos szerint az idő ellenére is jól sikerült a program.
/ 2010.09.12. 07:19:51 |

Csak gyertyával szabad lemenni a pincébe ha erjed a must

  Hamarosan készül az új bor a pincékben. A gondos gazdák figyelik, ellenőrzik, hogy minden rendben van-e a hordókban. Veszélyes munka ez, mert a must erjedése során széndioxid gáz keletkezik. Sokan nem veszik komolyan a veszélyt, és mivel színtelen, szagtalan gázról van szó, későn kapcsolnak. A szén-dioxid-koncentráció ellenőrzésére a rég bevált hagyományos módszert javasolják: gyertyával tanácsos lemenni a pincébe. Ha a gyertya elalszik, azonnal el kell hagyni a helyiséget!
/ 2010.09.12. 06:33:08 |

Szabadulni a szer fogságából - tranzit addiktológiai szolgálat Fehérváron

 Kábítószerező fiataloknak is segít a leszokásban a Wichern Alapítvány, mely a Sziget utcában nyitotta meg Székesfehérvári irodáját. Szolgáltatásaikkal iskolákban, szórakozóhelyeken, szabadidős programokon is jelen lesznek a városban és várják a szenvedélybetegek környezetében élő családtagok, ismerősök megkeresését is.  A tranzit szolgálat feladata, hogy a szenvedélybeteg fiatalnak olyan leszoktató programot segítsen találni és el is juttassa egy bentlakásos intézménybe, ahol van esélye megszabadulnia a drogproblémáitól.
/ 2010.09.12. 02:49:42 |

Ingyenes buszok szállítják a szurkolókat a Sóstói Stadionba

11 év után újra bajnoki mérkőzést játszik a Videoton a szolnokiak ellen a Sóstói Stadionban, vasárnap 17:30-tól. A klub szeretné támogatni a szurkolókat, ezért a meccs előtt és után, ismét ingyenes buszok közlekednek Fehérváron, megkönnyítve a stadion megközelítését. Mindkét busz 16:45-kor indul a Sóstói Stadion irányába, majd a mérkőzés után 19:30-kor visszafelé, ugyanezen a két útvonalon. A Videoton a Szolnoki MÁV gárdájával még nem találkozott a magyar élvonalban.
/ 2010.09.11. 09:51:08 |

Közel állt a csodához a Sapa Fehérvár AV 19

A Sapa Fehérvár pénteken megkezdte szereplését az osztrák jégkorong bajnokságban, Ulf Weinstock együttese a Acroni Jesenicét fogadta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Az elrontott első harmad után már nem tudott fordítani a Sapa Fehérvár, amely hazai pályán szenvedett egygólos vereséget a szlovén Jesenicétől az osztrák jégkorongliga 2010/11-es idényének nyitófordulójában. Sapa Fehérvár AV19-Jesenice (szlovén) 4-5 (0-3, 2-2, 2-0)
/ 2010.09.11. 09:37:36 |

FEZEN szombat - Ákos, Lord, Tankcsapda

 Ákos, Lord és Tancsapda, Zagar, Belga és Pétrfi Bori is koncertezik szombaton este a FEZEN-en, de a fehérvári Eleven Hold is a fesztivál utolsó napján lép színpadra. A Média Markt, a Hammer World és a FEZEN Klub színpadok hatalmas sátrakban kaptak helyet, egyébként pedig a köves talajon nincs sár. A csapolt sör mindenhol 350 és több esőmentes kocsma, illetve beülő is van a fesztiválon.
/ 2010.09.10. 15:19:19 |

Energiaköltségek csökkentése: információs nap a kamaránál

Ingyenes és hasznos információkat kaphatnak az érdeklődők szeptember 16-án 9 órától a Gazdaság Házában az energiahatékonyságról. A konferencia mindazoknak szól, akik érintettek iparosított technológiával készült épületek felújításában, közös képviselők, lakásszövetkezetek vezetői, épületenergetikai szakértőik, önkormányzati és energia-gazdálkodási szakemberek, pályázatírók.
/ 2010.09.10. 11:55:54 |

Kávéházi beszélgetés a Tarot szimbolikájáról

 A Tarot képek eredete a rejtélyes múltba vész. A hagyomány szerint Egyiptomban, az abüdoszi templomban, kellett a tanítványnak a szimbólumok előtt elmélkednie, amíg meg nem értette az ember, a létezés, a világmindenség misztériumait. Ezekből a képekből fejlődött ki a ma ismert Tarot Nagy Arkánumának huszonkét emblémája. A Tarot képeiről kávéházi beszélgetést serveznek a Kossuth utcában található Mokka kávézóban.