Hírek
-
Cserbenhagyás miatt keresnek két autóst is a városban
Szemtanúkat keres a rendőrség. Szeptember 11-én szombaton 17.10 perckor egy vélhetően fehér színű Suzuki sofőrje Székesfehérvár Cseh utcában feltehetően nem tartott kellő távolságot miközben elhaladt a vele azonos irányba közlekedő gyalogos mellett és a gépkocsi a jobb oldalával a gyalogos lábának ütközött. A gyalogos az ütközés hatására a füves útpadkára esett és súlyos, nyolc napon túl gyógyuló súlyos személyi sérülést szenvedett.
2010.09.12. 20:32:28 -
A 8-as főút telejes felújítása - még idén kiderül kié lesz a munka
A NIF a 8-as számú főutat részben a meglévő út négysávosra szélesítésével, részben új nyomvonalon, négysávosan, szakaszosan építteti. A munka a minap jelent meg a Közbeszerzési Értesítőben. Két részből áll a felújítás: az első Székesfehérvártól, az M7 autópálya és a 63-as számú út (elkerülő) csomópontjától tart a veszprémi körgyűrűig, míg a második szakasz innentől tovább, a Körmendet elkerülő útig terjed. Az első 70 kilométer, a második 105 kilométer hosszú.
2010.09.12. 13:11:40 -
68 ezer jelölt indul három hét múlva az önkormányzati választásokon
Három hét múlva szavazhat az ország mintegy 8,2 millió választópolgára arról, kik képviseljék őket a következő négy évben saját településükön és a megyei közgyűlésbe. Összesen 68 ezer jelölt indulhat (négy évvel ezelőtt 88 ezren voltak, de akkor a mostani 17 ezer helyett 25 ezer települési képviselőt lehetett választani). A nyilvántartásba vett polgármester- és képviselőjelöltek Székesfehérváron (.xls) Kisebbségi önkormányzatok nyilvántartásba vett jelöltjei Székesfehérváron (.xls)
2010.09.12. 10:31:30 -
Táskarádió - műsorvezetőket és riportereket keresnek
Székesfehérvári diákrádióhoz keresnek önkéntes szerkesztőket, műsorvezetőket és riportereket. A 7.-12. osztályos diákok a www.taskaradio.com oldalon regisztrálhatnak. A média világa iránt érdeklődő tanulók számára a rádió tagtoborzó napot is tart szeptember 14-én kedden 15 órától a Lánczos Kornél Gimnáziumban.
2010.09.12. 10:07:51 -
Ivókútakat telepít a Városgondnokság a játszóterekre
A Bátki Zsigmond utcai játszótérre július végén került ki, a Mancz János utcában pedig a napokban kezd működni az ivókút. A bekötési lehetőségek jóval messzebb voltak a játszótereknél: mindkét helyen 50-60 méternyi vezetéket is ki kellett építeni. A csapok vandálbiztosak – mondta Pintér Ferenc belvízrendezési mérnök, hozzátette, hogy idén még a Beszédes téri játszótérre is kerül még egy ivókút.
2010.09.12. 09:40:07