Hírek


/ 2010.09.14. 07:16:31 |

Esély nap a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben

 A látássérülteket leíró tárlatvezetés, a siketeket jelnyelvi tolmács, a mozgássérülteket pedig speciális rámpák segítették abban, hogy a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény "Fél évszázad legszebb magyar virágcsendéletei" című kiállítást élvezhessék. Hagyomány már, hogy a múzeum vendégül látja a fogyatékkal élőket az Esélyegyenlőségi Hónapban.A kiállítás egyébként november 21-ig várja a látogatókat.
Bővebb információ a kiállításról a cikkben található!
/ 2010.09.13. 16:18:13 |

Próbaidős rendőrök jelentkezését várják Székesfehérváron is

A Belügyminisztérium pályázati felhívást ad ki 18-34 év közötti életkorú, érettségizettek számára, 2011. február 1-jétől kezdődő munkavállalásra, a Rendőrség állományába történő felvételre.A pályázók a felvételi eljárást követően kerülnek a Rendőrség állományába. Az érdeklődők 2010. október 22-ig nyújthatják be jelentkezésüket. Fejér megyében a 22/541-600-as központi számon keresztül lehet érdeklődni a pályázattal kapcsolatban.
/ 2010.09.13. 14:16:32 |

Székesfehérvári programok az Európai Mobilitási Héten

 Szeptember 16-án kezdődik az Európai Mobilitási Hét, melyhez Székesfehérvár városa ebben az évben is csatlakozott. A hét egyik legnagyobb rendezvénye az Autómentes Nap lesz, melyet szeptember 22-én rendeznek, ezen a napon lesz a Critical Mass kerékpáros felvonulás is. A Mobilitási Hét rendezvényeiről hétfőn tartottak sajtótájékoztatót a Városházán.
/ 2010.09.13. 11:24:24 |

Baba- és gyermek holmik börzéje a Vízivárosi Általános Iskolában

  Babaruha és gyermek holmik börzéjét tartják szeptember 19-én, vasárnap a Vízivárosi Általános Iskolában. Az érdeklődők reggel 8 és 12 óra között vásárolhatnak jó állapotban lévő, használt gyermekruhákat, járókát, gyermekülést és játékokat. A vasárnap délelőtti bababörze célja a gyermekes családokat segítő babaholmik cseréje, ugyanis számos szülőnek óriási költséget jelent a gyermek ellátása, mivel a boltokban megvásárolható termékek sokuknak megfizethetetlenek.
/ 2010.09.13. 10:35:42 |

FEZEN - jövőre veled ugyanitt

 Befejeződött az idei FEZEN. Kovács Antal főszervező a fesztivál honlapján köszönte meg minden kedves barátnak, hogy a soha nem látott rossz idő ellenére ilyen létszámban látogattak ki a koncertekre. Mint írja "ez a mennyiségű eső minket is váratlanul ért főleg, hogy a meteorológia legalább szombatra jó időt mondott." Ennek ellenére csak szombaton több, mint 8 ezren voltak kint. A legtöbben Ákos koncertjére voltak kíváncsiak, de a nagyszínpad előtt mindegyik koncertet ezrek hallgatták.
/ 2010.09.13. 09:17:13 |

Veretlenül lett tornagyőztes az Albacomp

 Nyíregyházán nyert nemzetközi tornát az Albacomp. Az utolsó mérkőzésen a hazaiak ellen mérkőzött a fehérvári csapat. Az Albacompban Simon Balázs nem játszott, mert a lábát fájlalta, ennek ellenére a fehérváriak kezdték jobban a mérkőzést. Az NYKK a tegnapi meccshez hasonlóan kicsit álmosan jött fel a pályára. Hanga vette kezébe a karmesteri pálcát, és tette is ezt eredményesen, hiszen vezetett a csapata.
/ 2010.09.13. 08:06:11 |

Nem sikerült a győzelem Grazban a Sapa Fehérvár AV19-nek

 A Moser Medical Graz 99ers otthonában jól kezdett a Sapa Fehérvár AV19, a vezetést is megszereztük. A Jesenice után a Graztól is minimális, egygólos vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV 19 az osztrák jégkorongbajnokság 2. játéknapján. A Volán az első harmadban vezetést szerzett, a másik két játékrészben viszont már csak az osztrák együttes volt eredményes.
 Moser Medical Graz 99ers - Sapa Fehérvár AV19 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
/ 2010.09.13. 07:52:12 |

Megkezdődik a Parlament őszi ülésszaka

 Kétnapos ülést tart az Országgyűlés hétfőn és kedden, ezzel megkezdődik a parlament őszi ülésszaka. Az őszi ülésszak a tervek szerint december 14-ig tart, ezt követően a rendkívüli ülésszak pedig várhatóan december 23-ig, akkor lehet a 2011-es költségvetés zárószavazása. Ehhez azonban házszabálytól való eltérés szükséges, amelyről decemberben, a jövő évi büdzsé főszámainak elfogadásakor szavazhat az Országgyűlés.
/ 2010.09.13. 07:18:26 |

3-1-re győzött a Videoton a Szolnok ellen

 A Videoton 0-1-ről 3-1 fordított vasárnap a vendég Szolnok ellen a labdarúgó Soproni Liga 6. fordulójában és ezzel a hetedikről a harmadik helyre zárkózott fel a tabellán. Esélyeshez méltóan kezdett a Videoton az újonc Szolnok ellen, azonban hiába volt nyomasztó a hazai mezőnyfölény, az utolsó labdakezelésekbe mindig hiba csúszott a kapu előtt. Az első negyedóra után már futószalagon érkeztek a fehérvári kapuralövések, melyeknek Kövesfalvi rendre útját állta.
/ 2010.09.13. 00:12:09 |

Kikapott az Alcoa FKC Győrben

Az Alcoa FKC-RightPhone két győzelem után bizakodva várta a bajnoki címvédő győri Audi ETO KC elleni fellépést. A fehérvári lányok elsöprően kezdtek a bajnokságban, de akárhogy is szerettek volna meglepetést okozni, a Győr már nehéz feladat elé állította Mihály Attila együttesét. Nem volt kérdés, hogy ki nyeri a meccset, a Győr 34-23-mal vitte el a két pontot Fehérvárról.