Hírek
-
Ping-pong - Marton Imre Emlékverseny a Hétvezérben
Hétvégén rendezték egyéniben, párosban, férfi és ifi kategóriában meghirdetett Marton Imre Asztalitenisz Emlékversent a Hétvezér Általános Iskolában. Volsik János, a Fejér Megyei Asztalitenisz Szövetség elnöke nyitotta meg a rendezvényt. A lebonyolításban közreműködött Semsei Sándor szövetségi titkárt, aki 75 évesen is igen tevékeny a sportéletben. A selejtezők után a párosokat kieséses rendszerben, az egyéniket csapatokba sorsolva bonyolították, ahonnan az 1.-2. helyezettek jutottak tovább. Eredmények a cikkben!
2010.10.11. 07:34:51 -
Öttusa - szezonértékelés az Alba Volánnál
Szezonzáró sajtótájékoztatón értékelte az Alba Volán SC öttusa szakosztálya az elmúlt évet. A három legsikeresebb versenyző idén, Gyenesei Leila, Kovács Sarolta és Demeter Bence volt. Az egyesületnél remélik, hogy mindkét hölgy kijut a 2012-es Londoni Olimpiára, míg Demeter Bencétől és öccsétől, Gergelytől azt várják, hogy az olimpiát követően kerüljenek stabilan a felnőtt válogatottba. Bejelentették, hogy a Bericap cég továbbra is évente több millió forinttal támogatja a szakosztályt.
2010.10.11. 07:16:11 -
Pontot szerzett Salzburgban a Sapa Fehérvár AV19
Büntetőkkel maradt alul vasárnap a Sapa Fehérvár AV19 Salzburgban, az osztrák jégkorongligában. A hazai vezetés után a fehérváriak Vaszjunyin Artyom és Sofron István révén a harmadik harmadban fordítottak, a salzburgiak azonban az 58.percben döntetlenre mentették a mérkőzést. A hosszabbításban nem esett gól, a szétlövésben pedig a vendéglátók voltak pontosabbak. Red Bull Salzburg (osztrák) - Sapa Fehérvár Av19 3-2 (1-0, 0-0, 1-2, 0-0, 1-0) - büntetőkkel
2010.10.10. 20:45:38 -
Banánt akarnak termelni Mezőfalván
Mediterrán ültetvényt hoznak létre a Fejér megyei Mezőfalván, ahol tavasztól három hektáron termelnek banánt. A gazdálkodók kikísérletezték a föld olyan speciális tápanyagellátását, amellyel az eredeti környezetüknél jobban szaporodnak a banánfák. A jelenlegi terv előzménye, hogy már több banánfájuk is van, amelyek nagyra nőnek és 4-5 sarjat hoznak, ami példátlan még a mediterrán területeken is.
2010.10.10. 16:10:44 -
Idegenben és otthon is sokan kíváncsiak a Vidi mérkőzéseire
A HLSZ statisztikája szerint, előkelő helyen szerepel a Videoton azon a tabellán, mely az NB I-es mérkőzések látogatottsági adatait összesíti. A Hivatásos Labdarúgók Szervezetének honlapja szerint a Vidi hazai pályán a negyedik legnépszerűbb csapat Magyarországon, átlagban 4196-an látogattak ki a fehérvári meccsekre, a csúcs a 7706-os nézőszám volt. Idegenben szintén magas látogatottságot érnek el a Videoton mérkőzései, átlagban 3752-en nézték a csapatot.
2010.10.10. 12:14:44