Hírek
-
Több tucat betöréssel gyanúsítják a kedd hajnalban elfogott társaságot
Kedd hajnalban egy szaküzletbetörést követően fogtak el a riasztásra érkező fehérvári járőrök két Tatáról érkezett rablót. A két fiatal férfi nagy értékű elektromos kézi szerszámot zsákmányolt, miután betörték a kirakatot. A csoport harmadik tagja önként jelentkezett a rendőrségen, miután tudomására jutott, hogy keresik. A kihallgatások során egy negyedik férfi neve is felmerült, akinek elfogására szerdán került sor.
2010.10.13. 18:07:59 -
India magyarországi nagykövete látogatott Székesfehérvárra
Gauri Shankar Gupta indiai nagykövetet fogadta ma dr. Cser-Palkovics András polgármester a Városháza kistanácstermében. A találkozó protokolláris jelentőségén túl érdemi együttműködésről is szó esett a gazdaság és a kultúra területén. Székesfehérvár polgármestere a megbeszélést követően elmondta, hogy elsősorban az autóipar és az IT területen látják az együttműködés lehetőségét.
2010.10.13. 15:21:38 -
Jótékonysági estet rendeznek az iszapkatasztrófa károsultjainak megsegítésére
Összefogott a bajbajutottakért Székesfehérvár Önkormányzata, Fejér Megye Önkormányzata és a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség. Közös jótékonysági akciót szerveznek a vörösiszappal elárasztott területen élő emberek megsegítésére. A Fejér szikrák - a remény fényei címet viselő gálaestet november 2-án 18 órától rendezik meg a Vörösmarty Színházban. Az előadást a Fehérvár TV élőben közvetíti és a nézők telefonon is tehetnek majd felajánlásokat.
2010.10.13. 14:05:17 -
November 12-14 között Székesfehérváron rendezik a Telenor Hoki Kupát
November 12 és 14 között Székesfehérváron az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban rendezik a Telenor Hoki Kupát. Szerdán délelőtt a Magyar Király Szállóban a város polgármestere, a rendezvény védnöke dr. Cser-Palkovics András is ott volt a rangos sportesemény beharangozó sajtótájékoztatóján, melyen Tokaji Viktor és Horváth András játékosok mellett Kovács Csaba MJSZ szakmai alelnök, Ocskay Gábor szakosztály igazgató és Tóth István AV sportklub társelnök vett részt.
2010.10.13. 12:18:34 -
Elmarad az Aida musical pénteki előadása
Az október 15-re a székesfehérvári ARÉV Csarnokba meghirdetett Aida című musical előadás technikai okok miatt elmarad. A jegyek a vásárlás helyszínén átválthatók az október 16-i előadásra vagy visszaválthatók. A darabot korábban 70 alkalommal játszották a Vörösmarty Színházban, most országjáró turné során tér vissza Székesfehérvárra.
2010.10.13. 11:33:21