Hírek


/ 2010.10.06. 12:07:23 |

Interaktív Aida kiállítás nyílt Székesfehérváron

Október 6-tól október 24-ig látható a székesfehérvári Alba Plaza „ Pláza Galériájában” az interaktív Aida musical és Egyiptom kiállítás. A szervezők szeretettel várnak mindenkit tárlatvezetésünkön, ahol közelebbről megismerkedhetnek az Aida musicallel és Egyiptommal a fáraók világával.
/ 2010.10.06. 12:00:29 |

Számos közlekedési baleset történt kedden Fejér megyében

A szűnni nem akaró eső miatt azt gondolhatnánk, hogy leginkább ez volt a kedden történt Fejér megyei közlekedési balesetek bekövetkezésének legfőbb oka. Ugyanakkor a helyszínelők jelentéseiből kitűnik, hogy ez játszott legkevésbé szerepet a balesetek során. Figyelmetlenség, kanyarodás- és vezetéstechnikai malőr, rosszul felmért sebesség és távolság és nem utolsósorban ittasság szerepel az okok között.
/ 2010.10.06. 11:50:57 |

Emlékezés az Aradi Vértanúkra Székesfehérváron

 A Nemzeti Gyásznapon két helyszínen is koszorúzással tisztelegtek az aradi vértanúk emléke előtt Székesfehérváron. A Halesz Parkban a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola, a Corpus Hungaricum szobornál pedig a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjainak közreműködésével volt Október 6-i megemlékezés.
/ 2010.10.06. 11:38:29 |

Szüreti időszak - itt a mustgáz veszély

Fejér megyében nem, de az országban már két halálos áldozatot követelt idén ősszel a mustgáz. A must erjedése során keletkező szén-dioxid, gyakorlatilag színtelen-szagtalan, oxigént kiszorító alattomos gáz, ami a bajba jutottak megsegítésére érkezők között is szedheti áldozatait.
/ 2010.10.06. 10:45:08 |

Huszár Endre dobkurzusa a Kodolányi János Főiskolán

Október 6-án délelőtt 11 óra 30 perctől a Kodó Caféban a Kodolányi János Művészeti Tanszék szervezésében rendeznek dobkurzust az érdeklődőknek. A kurzuson Huszár Endre Edrumming clinic sorozatának sehol nem elérhető, egyedülálló tananyagával nem csak a dobosokat segíti eligazodni az elektronikus ritmusgyártás eszközeiben és módszereiben.
/ 2010.10.06. 08:19:18 |

Az Alcoa munkatársai is segítettek festeni az óvoda kerítését

 Kicsik és nagyok közösen festették le a Pozsonyi Úti Óvoda kerítését. Idén itt segítettek az Alcoa-Köfém munkatársai a vállalat közösségi hónapjának keretén belül. Az intézmény korábban sikeresen pályázott egy festékgyártó cégnél, a PoliFarbe-nél és kimondottan gyermekek környezetébe kifejlesztett fal- és kerítésfestéket nyertek. A Pozsonyi Úti Óvoda a szülők bevonásával így már mind a nyolc csoportszobáját kifestette.
/ 2010.10.05. 19:04:46 |

Wass Albert domborművet avattak a Szent István Művelődési Ház Díszudvarán

Wass Albert domborművének ünnepélyes avatása zajlott ma a Szent István Művelődési Ház Díszudvarán. A magyar irodalom nagy alakjának emléket állító alkotást Spányi Antal megyéspüspök és Cser-Palkovics András polgármester avatta fel a Határon Túli Magyar Irodalom Hete és a Katolikus Kultúra Napjai alkalmából. Beszédében Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy Wass Albert írásai a legfontosabb üzenetet hordozzák: értéket és hitet közvetítenek.
/ 2010.10.05. 17:49:04 |

Átvette hivatalát dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere

 Hivatalosan is dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere. „Az ember életében méltán ünnepi alkalom ez, hiszen kevés megtisztelőbb dolog lehet annál mint, hogy annak a településnek a polgármesteri feladatait ellássa, mely az otthona.” – mondta dr. Cser- Palkovics András Székesfehérvár polgármestere a kedd délután lezajlott polgármesteri átadás – átvétel után, majd megköszönte Viniczai Tibornak, hogy az elmúlt három hónapban irányította a várost.
 
/ 2010.10.05. 16:34:22 |

Diákok jelentkezését várja a Táska Rádió

A Székesfehérváron fogható kistérségi diákrádió, a Táska Rádió FM 97.5 tagtoborzót szervez. A rádiónál jelenleg is több általános iskolás és középiskolás tanuló tevékenykednek a stábokban, de tovább szeretnék bővíteni a létszámot. A tagtoborzót október 6.-án 15 órakor tartják. Minden érdeklődőt várnak, akit vonz a rádiózás, a diákok szerkesztők, műsorvezetők, riporterek, vagy technikai munkatársak lehetnek. A tagtoborzóra előzetesen a www.taskaradio.com -on kell regisztrálni.
/ 2010.10.05. 12:53:56 |

Olasz vígjátékkal indul az évad a Vörösmarty Színházban

 Október 8-án a Kaviár és Lencse című olasz komédiával indul az évad a Nagyszínházban. Giulio Scarnacci-Renzo Tarabusi három felvonásos vígjátékát Silló Sándor rendezi. A darabban a fehérvári közönség számos kedvence is szerepet kap majd, a főszereplő Kozáry Ferenc mellett Buch Tibort, Závodszky Noémit, Keller Jánost és Tűzkő Sándort is láthatjuk a színpadon. Silló Sándor rendező elmondta, hogy egy család furcsa, mulatságos története a Kaviár és Lencse, amibe krimi és romantika is beleszövődik.