Hírek
-
Fehérvári diákok emlékeztek városszerte a forradalomra
Megemlékezéseket tartottak városszerte az iskolák az 1956-os forradalom évfordulóján Székesfehérváron. Pénteken reggel a Szent István Bazilika Emlékkeresztjénél, délelőtt az 56-osok terén, a Szabó Palotánál és a Magyar Király Szállónál emlékeztek fiatalok az 54 évvel ezelőtti eseményekre. A város diákjai mellet politikusok és civil szervezetek is koszorúkat helyeztek el az emlékhelyeken.
2010.10.22. 12:09:25 -
Ska-reggae estet rendeznek a Múzeum Caféban
Október 22-én 19 órától a PEZ Sound System Ska-Reggae estjére várják a vendégeket a Megyeház utcai Múzeum Kávézóba. A Múzeum Café kibővített nyitvatartással várja a vendégeket, az újdonság, hogy hétfőn is nyitva tartanak 9 órától 22 óráig. A Múzeumi Látogató Központ és Múzeum Kávézó idén júniusban nyitott a Megyeház utcában.
2010.10.22. 12:02:24 -
Nem bántják a "tóvárosi aranysakált"
Ha véletlenül mégis róka vagy aranysakál lenne a Tóváros környékén, akkor sem fogják bántani. Egyébként pedig az eset tipikus példája annak, hogyan lehet a bolhából elefántot csinálni. Volt aki a Balaton úti zebrán vélte átmenni a négylábú állatot és állítólag az óvodán is átszaladt. Lett is nagy riadalom és tele az internet a fehérvári aranysakállal. A Tóvárosi Óvoda vezetője szólt persze szakhatóságoknak, melyek humánus módszerrel valószínűleg befogják és visszaengedik a természetbe.
2010.10.22. 08:11:21 -
Csökkent a gyermekbalesetek száma
A Székesfehérvári Mentőállomás tantermében értékelte az elmúlt hónapok balesetmegelőzési tevékenységét a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság. A rendezvényen sor került a Fejér megyei közlekedésrendészeti helyzet alakulásának értékelésére és a 2009/2010-es tanév „Év iskola rendőre” díjak átadására is. A díjakat dr. Simon László r. dandártábornok, Fejér megye rendőrfőkapitánya adta át. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság részéről Penzer András rendőr zászlós vehette át a díjat.
2010.10.22. 06:07:31 -
Rendőrségi tanácsok autósoknak a téli átállással kapcsolatban
A közlekedésben a téli időszak tudatos felkészülést igényel. Megváltoznak az út- és látási viszonyok, amelyekhez a gyalogosoknak és a járművezetőknek egyaránt alkalmazkodniuk kell. A rendőrség felhívja a közúti forgalomban résztvevők figyelmét, hogy mindig az időjárási-, látási- és útviszonyoknak megfelelően vezessék gépjárműveiket, próbáljanak meg fokozatosan alkalmazkodni a megváltozott látási és útviszonyokhoz.
2010.10.21. 21:08:01