Hírek


/ 2010.10.24. 23:15:10 |

Zöldhulladék gyűjtés Székesfehérváron november 2-től december 3-ig

 A Depónia Kft. értesíti a fehérváriakat, hogy zöldhulladék-gyűjtést szervez a városban november 2-től december 3-ig. Ezen időszak alatt a lakóingatlanok körüli közterületről összegyűjtött zöldhulladékot szállítják el kizárólag a „LOMB” felirattal ellátott zsákba csomagolva. A lakókat arra kérik, hogy a kuka mellé, a gyűjtési napokon reggel 6 óráig helyezzék ki, úgy a zsákokat, hogy az a jármű- és gyalogosforgalmat ne zavarja. Kéthetente, minden páros héten, külön gyűjtőautó szedi össze a lombzsákokat.
/ 2010.10.24. 23:12:39 |

Ujházi Péter festőművész kiállítása a Szent István Király Múzeumban

 Október 30-án, szombaton délután 16 órakor nyitja meg kapuit Ujházi Péter festőművész kiállítása a Szent Itván Király Múzeumban (Fő utca 6. Rendház Díszterem), mely jövő év március 30-ig, keddtől péntekig 10–14 óráig, hétvégén 14–18 óráig tekinthető meg. A festő 70. születésnapja alkalmából rendezett kiállításon az utóbbi években készült dobozképeit, valamint két, 2010-ben festett nagyméretű képét állítja ki, melyeket most láthat először a közönség.
/ 2010.10.24. 13:05:21 |

Nyert és továbbjutott a Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE a Magyar Kupában

 Továbbjutott az NB I-ben szereplő Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE az NB II-es PTE-PEAC ellen a Magyar Kupa első fordulójából. A Pécsen rendezett találkozó izgalmasan alakult, mivel ötjátszmás meccset vívtak a felek. Madácsi Richárdék végül 3-2-es győzelmet arattak, és a bajnokság mellett készülhetnek a 2010/2011-es kupaküzdelmek második fordulójára.
PTE-PEAC - Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE 2-3
/ 2010.10.23. 17:39:15 |

Kecskeméten is győzött a Videoton

 A Videoton második félidőben mutatott magabiztos játékával szerezte meg a három pontot Kecskeméten a labdarúgó NB I Monicomp Liga 11. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. A Vidi sorozatban hatodik sikerét aratta a bajnokságban. A második félidőben feljavult támadójátéknak köszönhetően gyorsan háromgólos előnyre tett szert a Vidi és a Kecskemét csak szépíteni tudott.
Kecskeméti TE-Ereco - Videoton FC 2-4 (1-1)
/ 2010.10.23. 17:22:01 |

Új vezetőedző és center a Sapa Fehérvár AV19 csapatánál

 A Sapa Fehérvár AV19 csapata a szezon végéig érvényes szerződést kötött Kevin Primeau vezetőedzővel, illetve a kanadai - svéd center Eric Johanssonnal. Az ötvenöt esztendős Kevin Primeau komoly edzői múlttal rendelkezik. Hat évig volt az NHL-es Edmonton Oilers másodedzője, majd Európában dolgozott vezetőedzőként. Megfordult Németországban a Köln és a Berlin csapatánál, a svájci első osztályban az Olten együttesénél, de dolgozott az osztrák ligában is, a Klagenfurt csapatánál.
/ 2010.10.23. 12:21:58 |

Közösen emlékezett 56-ra Székesfehérvár és Fejér megye

Október 23-án a Székesegyház 56-os emlékkeresztjénél került sor a városi és a megyei önkormányzat közös megemlékezésére. A történelmi zászlók bevonulását követően a Himnusz hangjaival kezdődött az ünnepség, majd Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Cser-Palkovics András, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere mondott beszédet. Az ünnepi beszédeket követően önkormányzatok, pártok, fegyveres testületek, történelmi egyházak és civil szervezetek koszorúzták meg a Nagy Benedek szobrászművész által készített fafeszületet.
/ 2010.10.23. 12:03:08 |

Ökumenikus megemlékezés november 1-én a Béla úti köztemetőben

 A „Vígasztalás evangéliumának megszólaltatása” címmel 2010. november 1. 16 órai kezdettel ökumenikus megemlékezést tartanak a Béla úti köztemető ravatalozó udvarában, ahol a harangszó után versek és énekek lesznek hallhatók. A kegyeleti napok alatt a Béla úti köztemető bejáratánál elhelyezett sírhelynyilvántartó könyvek segítik a megemlékezőket temetőben nyugvó hozzátartozóik sírhelyének megkeresésében.
/ 2010.10.22. 18:19:37 |

Székesfehérváron búcsúztatja az évet a magyar labdarúgó válogatott

Eldőlt, hogy Székesfehérvár ad otthont november 17-én a Litvánia elleni barátságos mérkőzésnek, amellyel Egervári Sándor szövetségi kapitány labdarúgó-válogatottja lezárja a 2010-es esztendőt. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a Sóstói Stadionban sorra kerülő találkozó 18 órakor kezdődik majd.
/ 2010.10.22. 12:21:25 |

Vasváris diákok is segítettek Devecserben

 A Vasvári Pál Gimnázium is bekapcsolódott a vörösiszappal elöntött területeken élők megsegítésébe. Önkéntes diákok és tanárok vettek részt a kármentesítésben és adományokat is vittek a térségbe. A segítő akcióról részletes beszámolót készítettek a diákok, mely a cikkben olvasható. "A munka nehéz, a látvány először elszomorító, de a segítőszándék határtalan, késő délután vége a munkának, sokan úgy gondolják, ez csepp a tengerben, visszamennek még!”
/ 2010.10.22. 12:10:49 |

Nagyszabású infrastruktúrafejlesztés kezdődhet a Szent György Kórházban

Tíz százalékos önerőt biztosít Fejér Megye Közgyűlése ahhoz a TIOP pályázathoz, amelyet a Fejér Megyei Szent György Kórház nyújtott be „Struktúraváltást támogató infrastruktúra- fejlesztés a fekvőbeteg szakellátásban” címmel. Az önerő mértékét a közgyűlés 833 millió 333 ezer forintban határozta meg, melyet a rendelkezésre álló szűkös anyagi források ellenére is fontosnak tartott biztosítani a megyében élők egészségügyi ellátásnak magasabb színvonala érdekében.