Hírek
-
Sportszerekre adott pénzt iskoláknak az új fehérvári gyorsétterem
Háromszázezer forintnyi sportszervásárlási utalványt adott három fehérvári iskolának a hivatalosan szerdán átadott Burger King. Az étteremet, melyet június közepén kezdtek építeni és négy hete nyitva van már, a város polgármestere dr. Cser-Palkovics András adta át, majd néhány Whoppert is készített Róth Péter alpolgármesterrel a konyhán. A gyorsétteremben egyébként 40-en dolgoznak.
2010.11.24. 13:21:49 -
Katalin nap csütörtökön este Kati néninél és a Felsővárosi Közösségi Házban
Mindenkit szeretettel várnak november 25-én, csütörtökön 17 órakor a Liszt Ferenc utcában Kati néni szoboránál a város Katalin-napi ünnepségén. A hagyományokhoz hűen zsíros kenyérrel és forralt borral kínálják a résztvevőket illetve a Katalinokat egy szál virággal köszöntik, majd a Tilinkó Zenekar vezetésével átvonulnak Felsővárosi templom elé. A programról szerdán sajtótájékoztatón számoltak be a szervezők.
2010.11.24. 12:27:48 -
Konferenciával emlékeztek Hóman Bálint tudományos munkásságára
Hóman Bálint születésének 125. évfordulója alkalmából rendeztek tudományos konferenciát Székesfehérváron, a Városháza dísztermében. A konferencián neves magyar történészek értékelték a politikai szerepvállalása miatt mindmáig vitatott szerepű történész munkásságát. A konferenciát kiállítások is kísérik, amelyek Hóman Székesfehérvárral kapcsoltos tevékenységét mutatják be.
2010.11.24. 12:07:06 -
Fejér Megyei Színjátszó Találkozó a Szabadművelődés Házában
Tizenkilencre húzunk lapot, hiszen a megye "amatőr" színjátszói 1992 óta minden évben találkoznak, így jön ki a kártyások varázslatos száma, a tizenkilenc. A Szín-Tér Egyesület és A Szabad-művelődés Háza közös szervezésében összejönnek ünnepelni, ugyanis – a „FESZT” ünnep! –, megmutatni magukat, megnézni a többieket, szemlézni az elmúlt év termését. Mindezt hétvégén a Szabadművelődés Házában teszik a színjátszók.
2010.11.24. 08:16:47 -
Jelentkezett a becsületes sofőr a rendőrségen
Kedden délután önként jelentkezett az a sofőr, aki hétfőn egy székesfehérvári gyalogátkelőhelyen elsodort egy tizenkét éves kislányt, majd miután kiszállt és megkérdezte a gyereket jól van-e, visszaszállt és elhajtott. A rendőrség felhívást tett közzé, kérve, hogy a körülmények tisztázása végett jelentkezzék a sofőr. A férfi a felhívást olvasta, majd, azonnal felvette a kapcsolatot a rendőrséggel. A balesetvizsgálók továbbra is keresik viszont azt a szőke Renaultos nőt, aki egy héttel ezelőtt gázolt el egy tinédzsert
2010.11.23. 19:07:32