Hírek


/ 2010.11.25. 16:44:38 |

Emlékdiplomás pedagógusokat köszöntöttek a Városházán

 A Városháza Nagytanács termében adták át az idei emlékdiplomákat Székesfehérvár 50, 60, 65 és 70 éve diplomázott pedagógusainak. Az ünnepélyes átadáson dr. Cser-Palkovics András polgármester 25 idős pedagógust köszöntött, átadva nekik arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleiket. A tanítókat, tanárokat és óvónőket a pedagógus szakszervezet is köszöntötte a rendezvényen.
/ 2010.11.25. 12:56:25 |

A kompetencia programról és a drámapedagógia eredményeiről számoltak be a Napsugár óvodában

Ünnepséget szervezett a Napsugár Óvoda, a rendezvényen szinte valamennyi székesfehérvári társintézményt képviseltette magát. A szakmai programon a kompetencia program és a drámapedagógia eredményeiről, pozitív hatásáról számoltak be az óvodapedagógusoknak számos példán keresztül mutatva be a jó gyakorlatokat.
/ 2010.11.25. 12:22:40 |

Tíz éves az MTA Regionális Kutatások Központjának Közép-Dunántúli Osztálya

 A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a 10 éves MTA Regionális Kutatások Központjának Közép-Dunántúli Osztálya jubileumi rendezvényt, konferenciát szervezett csütörtökön Székesfehérváron, a Hiemer-házban. A kutatóintézet 10 éves születésnapján a város polgármestere dr. Cser-Palkovics András is köszöntötte a konferencia résztvevőit. A rendezvényen mutatták be a „Kárpát-medence régiói” 12. kötetét, mely a Közép-Dunántúlról szól.
/ 2010.11.25. 12:06:01 |

Kulcs projekt Fejér megyében is - segítség a segítőknek

Az idén szeptemberben hivatalosan is elindult a Kulcs projekt, mely a szociális, gyermekjóléti, gyermekvédelmi területen dolgozó szakemberek munkáját hivatott segíteni. Vincze Erika, az Érted, Veled Egyesület elnöke, a projekt szakmai vezetője elmondta, hogy az első időszakban Közép-Dunántúli Régióban dolgozó szociális szakemberek igényeit mérik fel.
/ 2010.11.25. 11:16:50 |

Felállították a város karácsonyfáját

 A korábbi évek hagyományait követve a székesfehérvári tűzoltók állították fel a város karácsonyfáját szerdán délután a belváros szívében. A több mint 10 méter magas, 19 éves ezüstfenyőt a tűzoltók vágták ki a Béla úti temetőben, majd teherautóval szállították a Városház térre, ahol daru segítségével állították fel.
/ 2010.11.25. 10:22:24 |

Balesetek szerdája...

 Egy nap leforgása alatt három közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán. Kora reggel a Seregélyesi út és a Mártírok útja kereszteződésében ütközött két személygépkocsi. Délután a 81-es főúton hajtott fának egy sportkocsi kora este pedig a 62-es főút M7-es autópálya csomópontjában ütközött két autó.
/ 2010.11.25. 09:11:21 |

Eseményekkel teli ping-pongos hét Székesfehérváron

 A múlt hét igazán eseményekkel teli volt. Igaz, különböző szinten, de szinte állandóan pattogott a labda a pingpongasztalon. Zajlottak mérkőzések a megyei fordulóban, NB III, NB I-ben, majd a hetet az amatőrök küzdelme zárta vasárnap.
/ 2010.11.25. 08:26:06 |

Küldöttközgyűlés az Albacompnál - továbbra is Nagy Gábor az elnök

 A napokban tartotta az Alba Regia SC vagyis az Albacomp küldöttközgyűlését, ahol a beszámolók elfogadása mellett a tisztségviselőket is megválasztották. Minárovits János, mint a Jelölő Bizottság elnöke előterjesztette javaslatait az elnök és az elnökségi tagok személyére, akiket a küldöttek titkos szavazással választottak meg – adta hírül az albakosar.hu.
/ 2010.11.25. 07:44:35 |

Felállították a város karácsonyfáját a Főtéren

 Szerdán délután a korábbi évek hagyományait követve a székesfehérvári tűzoltók állították fel Székesfehérvár karácsonyfáját a Városház téren. Akárcsak tavaly, idén is Székesfehérvárról „érkezett” a fenyő: a tűzoltók a Béla úti temetőben vágtak ki egy a sírokat már-már veszélyeztető 5-6 méter magas ezüstfenyőt, majd teherautóval a belvárosba szállították, ahol a Városháza téren  több, mint egy órás munkával bevágták a helyére.
/ 2010.11.24. 16:50:18 |

Városi és megyei összefogás a betegcentrikus kórházi ellátásért

Az intézmény dolgozói előtt ismertette átalakítási terveit a Szent György Kórház új igazgatója. A kórház auditóriumában megtartott beszédében Dr. Csernavölgyi István a betegcentrikus betegellátást nevezte a fő célnak. Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva a város támogatásáról biztosította az új igazgatót, míg Vargha Tamás, a megyei közgyűlés elnöke a változás szükségességéről beszélt.