Hírek


/ 2010.11.27. 12:23:27 |

Emléktáblát avattak a régi tűzoltólaktanya falán

 Emléktáblát helyeztek el a Távírda utcai Szent Flórián-szobornál az egykori tűzoltólaktanya épületének homlokzatán. A székesfehérvári tűzoltók 1885 és 1992 között szolgáltak a korábbi épületben, amely az ott töltött több mint 100 év után szűkösnek bizonyult. A márványtáblát Székesfehérvár önkormányzata helyezte el a tűzoltóság és a fehérvári Tűzoltó Egyesület kezdeményezésre.
/ 2010.11.27. 11:30:57 |

Emléktáblát avattak a régi városi tűzoltólaktanya tiszteletére

 Emléktábla került elhelyezésre a Távírda utcai Szent Flórián-szobornál az egykori tűzoltólaktanya épületének homlokzatán. A székesfehérvári tűzoltók 1885 és 1992 között szolgáltak a korábbi épületben, amely az ott töltött több mint 100 év után szűkösnek bizonyult. Nőtt az állomány létszáma és a tűzoltó járművek is bővültek, korszerűbben lettek. Az 1990-es években az akkori magasból mentő jármű már be sem fért a korábbi tűzoltó szertárba. VIDEÓVAL!
/ 2010.11.26. 15:34:25 |

Székesfehérvári cégek fogtak össze az iszapkárosult családokért

Három multinacionális és egy hazai székesfehérvári cég közös összefogással, közvetlenül juttatott 10 millió forint adományt az iszapkárosultaknak. Az adományt közvetlenül, egy közcélú alapítvány segítségével juttatták el azon családoknak, akiknek fiatalkorú gyermekük van. Az adomány családonként 100.000 forint.
/ 2010.11.26. 14:00:32 |

Sportlétesítmények emlékdíjat kapott Székesfehérvár városa

 A Sportlétesítmények Magyarországi Szövetségétől kapott elismerést Székesfehérvár városa, melyet Östör Annamária sportért és egészségügyért felelős tanácsnok vett át Budapesten. A díjról, a város sportot érintő fejlesztéseiről dr. Cser-Palkovics András polgármester és Östör Annamária tanácsnok tartott sajtótájékoztatót. Székesfehérvár hét nagyobb sportlétesítmény fenntartásához járul hozzá, továbbá a sport támogatása kiemelelt szerepet kap a városban.
/ 2010.11.26. 13:05:12 |

"Ha azt mondom Petőfi, azt mondod Alföld" - tizenketten tettek állampolgársági esküt a Hiemer-házban

 Tizenkét ember tette le a honosítási eljárás végén az esküt, és kapta meg a magyar állampolgárságot, valamint az erről szóló iratokat pénteken délelőtt a Hiemer-házban. Az esküt a város polgármestere, dr Cser-Palkovics András előtt tették le újdonsült honfitársaink, aki beszédében olyan nemzeti értékekekről szólt, ami a magyarság összetartozását erősíti.
/ 2010.11.26. 12:22:43 |

Fogyasztók Kiváló Boltja - pénteken adták át az okleveleket

 Több mint harminc üzlet vezetője vehette át a Fogyasztók kiváló boltja és vendéglátóipari egysége oklevelet. A 14. alkalommal megrendezett székesfehérvári Fogyasztók Napján - immár hagyományosan - a helyi vállalkozók kiállításán a Karácsonyra valót is kedvezményesen vásárolhatták meg a Régió Házába látogatók. Az okleveleket Németh László, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke és Égi Tamás alpolgármester adta át.
/ 2010.11.26. 12:08:17 |

December 1-ig lehet felmondani a kötelező biztosítást

Akinek a kötelező gépjármű felelősség- biztosítási (kgfb) évfordulója még mindig január 1-je, az ügyeljen arra, hogy felmondása a korábbi biztosítójához legkésőbb december 1-jén éjfélig igazolhatóan beérkezzen - hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége. Célszerű a felmondást tértivevényes levéllel, visszaigazoló faxszal vagy egyéb bizonyítható módon elküldeni.
/ 2010.11.26. 11:39:16 |

Lassú javulás érzékelhető a munkaerőpiacon

A Központi Statisztikai Hivatal pénteken azt közölte, hogy 2010 augusztus-októberében a foglalkoztatottak létszáma 35 ezer fővel több volt mint egy évvel korábban. Az idén a munkanélküliségi ráta az év eleji 11,8 százalékról csökkent 11 százalékra a május-július közötti időszakra, és ezen a szinten maradt június-augusztusban is.
/ 2010.11.26. 10:31:35 |

Konferenciával ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját a Székesfehérvári Beszédjavító Intézet

Országos Logopédiai Szakmai Konferenciát rendezett a Novotelben a fennállásának 20. évfordulóját ünneplő Székesfehérvári Beszédjavító Intézet. Gárdonyiné Kocsi Ilona, az intézet igazgatója elmondta, hogy jelenleg Székesfehérváron és 16 településen 27 fő logopédussal, évente 1200-1300 beszédhibás, nyelvi fejlődési zavaros gyermeket látnak el.
/ 2010.11.26. 07:58:48 |

Kacor király nap az István Király Általános Iskolában

 Kacor kirány napot tartanak óvodásoknak november 27-én délelőtt az István Király Általános Iskolában. A programra jövő héten hétfőig jelentkezhetnek az óvodások saját rajzaikkal, amit az óvónéniknek kell odaadni. a leadási határidő november 22-én hétfőn lesz. A rajzokból a Kacor király napon kiállítást is rendeznek az iskola aulájában, de lesz játszóház, arcfestés és megannyi színes gyerekprogram, melyre az ovisok szüleit is várják.