Történelmet írt a Vidi - 70 évet várt Fehérvár a bajnoki címre (frissítve)

Hihetetlenül izgalmas végjáték után biztosította be bajnoki aranyérmét a Videoton. A 77. percig 1-0-ra vezetettünk a Kaposvár ellen a Sóstói-stadionban, akkor azonban a nem sokkal korábban beküldött Grumic fejjel egalizált, majd beindult a Vidi: Polonkai percek múlva betalált, Lencse pedig rúgatott egy gólt Szakály Dénessel. A 3-1 után a Vidi első bajnoki elsőségét ünnepelheti!
KÉPEK és VIDEÓ a meccs utáni ünneplésről!
2011.05.11. 21:27 |
 Hihetetlenül izgalmas végjáték után biztosította be bajnoki aranyérmét a Videoton. Az éllovas a 77. percig 1-0-ra vezetett a Kaposvár ellen a Sóstói-stadionban, akkor azonban a nem sokkal korábban beküldött Grumic fejjel egalizált, majd Polonkai percek múlva betalált, Lencse pedig rúgatott egy gólt Szakály Dénessel. A 3-1 után a Vidi első bajnoki elsőségét ünnepelheti!
KÉPEK a meccs utáni ünneplésről!

A Vidi  úgy kezdett, ahogy egy bajnokesélyesnek kell hazai pályán. Az első 10 percben csak a Kaposvár kapuja előtt volt a labda, elsősorban Nikolic volt veszélyes. Aztán váratlanul majdnem vezetést szereztek a vendégek, Peric ziccerénél azonban Bozovic nagyot mentett. Picit alábbhagyott ugyan a lendület, de a 34. percben így is megszületett a vezetésünk: Nikolic – Gosztonyi passza és – egy szép egyéni alakítás után lőtte ki a kaposvári kapu bal sarkát. A félidő hajrájában Sándor növelhette volna az előnyt, de hibázott.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe: a Vidi támadott. Nikolic bombája volt az újabb veszélyes jelenet, löketét azonban a léc alól fogta Kovács. Ez felhozta a kaposváriakat, aki a következő negyedórában sokkal aktívabbak lettek, kisebb helyzetekig is eljutottak, Bozovic azonban mindig a helyén volt. A Kaposvár megérezte, lehet keresnivalója, és lett is: a 77. percben a frissen beállt Grumic csúsztatott szépen a kapuba.

Úgy tűnt, nem lesz ünneplés, de a szintén csereként beállt Polonkai másként gondolta: 9 perccel a vége előtt kapásból lőtt a kapuba egy rövid felszabadítás után. A végig jó hangulatot csináló fehérvári drukkereknek a hajrában Szakály okozott még eufórikus pillanatokat, aki a 89. percben Lencse remek passza után kialakította a 3-1-es végeredményt. A győzelem pedig a Videoton első bajnoki címét eredményezte, így végre ünnepelhet Fehérvár!