Hírek


/ 2010.12.03. 01:38:53 |

Elmarad a Vasas-Videoton meccs - februárra halasztják a 17.fordulót

A Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottsága rendkívüli ülésén úgy határozott, hogy elhalasztja a Monicomp Liga 17. hét végi fordulóját. Az MLSZ honlapja szerint az új játéknap 2011. február 26. Szintén elmaradnak a Magyar Kupa utolsó idei mérkőzései, az új játéknap február 16.
/ 2010.12.03. 01:31:11 |

78 ezer forint lesz jövőre a minimálbér

A jövő évi minimálbér 78.000, a garantált bérminimum 94.000 forint lesz, az országos béremelési ajánlás 4-6 százalék közé esik: ebben állapodtak meg az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén. Az adó és járulék szabályok változása miatt a nettó minimálbér a 4.500 forintos bruttó emelés ellenére is csak nettó 154 forinttal emelkedik.
/ 2010.12.02. 18:47:48 |

Önkormányzati vitanap a város szociális helyzetéről

 Az Echo Innovációs Műhely "Bárki érintett lehet" című programsorozatának záró rendezvényeként a székesfehérvári új szegénység témakörében önkormányzati vitanapot szervezett területi önkormányzati képviselők, illetve az adott körzetekben tevékenykedő civil szervezetek, intézmények munkatársainak részvételével. A vitanapra önkormányzati képviselőként Brájer Éva, Gyóni András, Mészáros Attila, Farkas László, Viza Attila, Östör Annamária, Horváth Miklós Csaba, Dr.Dienesné Fluck Györgyi fogadta el a meghívást.
/ 2010.12.02. 18:47:22 |

Franciaországból érkezett ács szakmunkástanulókat fogadtak a Városházán

 Francia szakiskolás tanulókat fogadott Székesfehérvár alpolgármestere Brájer Éva csütörtökön a Városházán. A Vörösmarty Mihály Szakképző Iskolában november 28. és december 18. között Marseille-i érkezett ács tanulók szereznek szakmai tapasztalatot, miután novemberben vörösmartys tanulók voltak francia szakmai gyakorlaton. A szakmai látogatásokat az EU Leonardo programja segíti.
/ 2010.12.02. 16:15:26 |

Eötvös József emlékplakettet kapott az Arany János Általános Iskola

 Csütörtökön délután adták át az Eötvös József emlékplakettet az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskolának. Az Eötvös József emlékplakettet a Pedagógusok Szakszervezete 2000-ben alapította. A kitüntetéssel a települési önkormányzatokat, illetve a jól működő PSZ-szervezeteket, intézményeket ismeri el. A díj átadásán a város polgármestere dr. Cser-Palkovics András is köszöntötte a pedagógus szakszervezetet.
/ 2010.12.02. 15:17:39 |

Adománygyűjtés indul székesfehérvári rászorulók részére

 Idén először Ajándékvár nyílik az Alba Plazában december 6-a és december 19-e között. A gyűjtést a Szocális Háló tagszervezetei és CISZ Önkéntes Központ koordinálják. Elsősorban ajándékokat, tartós élelmiszereket, sportszereket várnak. Az akciót székesfehérvári élsportolók, jégkorongozók, labdarúgók és kosárlabdázók is segítik majd.
/ 2010.12.02. 14:43:47 |

Gyorskasszát gyárt a Videoton Informatika az amerikai NCR-nek

 Új üzletet nyert a székesfehérvári és törökszentmiklósi telephelyű VT Informatika Kft., melynek révén komplex mechanikai szerelvényeket fog gyártani a pénzkiadó automaták terén piacvezető amerikai NCR cégnek. A „fast lane” az-az gyorskassza kulcsalkatrészeinek a Videoton lesz a legnagyobb gyártója Európában.
/ 2010.12.02. 11:27:41 |

Rendőrök ellenőriznek a nagyáruházak parkolóiban

 Szaloncukrot és virgácsot osztanak pénteken a fehérvári rendőrök a nagyobb bevásárlóközpontok parkolóiban. Azt fogják ellenőrizni, hogy a parkolóban hagyott autók utasterében vannak-e értékek, vagy azt a gondos tulajdonosok elpakolták a csomagtartóba.
/ 2010.12.02. 10:46:31 |

Adventi jazz koncert a Városi Képtárban

Adventi koncertet ad a Gáspár Szilvi Jazz Band december 5-én vasárnap 15.30-tól a Városi Képtár Deák Gyűjteményben.  A zenekar négy éve alakult, tagjai 2009-ben végeztek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékén. A jazz formáció sikeresen mutatkozott be a Magyar Rádió Márványtermében, a Művészetek Palotájában, a Műcsarnokban és a Budapest Jazz Clubban is.
/ 2010.12.02. 10:04:31 |

Emléktábla állításával ünnepelte jubileumát a Vasvári Általános Iskola

Székesfehérvár ismét ünnepel, 50 éve nyitotta meg kapuit a Vasvári Pál Általános Iskola a Palotavárosban. Ennek a születésnapnak állított emléket a város önkormányzata és az iskola közössége egy gránitból készült emléktáblával. Az ünnepélyes avatáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a tábla az örökkévalóságot jelképezi és a sok munkával megalapozott fejlődésnek állít emléket.