Közlemények
-
Május 18-tól ismét lehet esküvői időpontot kérni
A rendkívüli intézkedések május 4-i enyhítésével változtak a házasságkötés szabályai Székesfehérváron: engedélyezik, hogy biztonságos távolságtartással, a Hiemer-ház házasságkötő termében a korábbinál többen, legfeljebb 24-en részt vegyenek részt az esküvőn, de igényelhető az ennél nagyobb befogadóképességű Bálterem is.
2020.05.08. 11:42:57 -
Újabb óvodák és bölcsődék nyitnak meg ügyeletre, szombaton iparcikk piac is lesz
Ügyeleti rendben, de kinyitnak hétfőtől a bölcsődék, több ügyeletes óvoda várja jövő héttől a kisgyermekeket, és változnak az esketésre, illetve a temetésre vonatkozó szabályok is. Kezdődik a Művészkaraván sorozat, valamint pontos szabályozás született a fogorvosi ellátások újraindításáról is. Aktuális információk és adatok dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdai lakossági tájékoztatójában.
2020.05.06. 16:42:00 -
Fokozatosan újraindítják a tervezhető fogászati beavatkozásokat
Fokozatosan újraindíthatják a tervezhető beavatkozásokat a szakorvosok a koronavírus-járvány elleni védekezés második szakaszában. A betegeket előzetes telefonos egyeztetés után, a fogorvos által meghatározott fontossági sorrendben látják el. Ki kell zárni a koronavírus-fertőzés gyanúját is, többek között megérkezéskor lázat mérnek a betegnél, akinek írásban kell nyilatkoznia az állapotáról.
2020.05.06. 16:15:52 -
Újra nyit a Palotai úti hulladékudvar és Csalán a hulladékkezelő is
A Depónia tájékoztatja ügyfeleit, hogy a koronavírus járvány megelőzése és terjedésének minimalizálása érdekében hozott intézkedések egy részét feloldják. 2020. május 11. hétfőtől a Székesfehérvár Palotai út 139. szám alatti hulladékudvart és a Székesfehérvár-Csala Pénzverővölgyi Hulladékkezelő Telepet és hulladékudvart is újra megnyitják.
2020.05.06. 13:03:00 -
Szerdától már hét ügyeletes óvodába várják a gyerekeket Székesfehérváron
Fokozatosan növekszik az igény az ügyeletes óvodai ellátásra Székesfehérváron. Ennek megfelelően az Önkormányzat újabb két intézményt nyit meg, így május 6-tól, szerdától már hét óvodában látják el a gyerekeket – jelentette be dr. Cser-Palkovics András polgármester. A szülők az ellátás igénybevételét előző nap délig jelezhetik az intézményekben. A bölcsődéseket továbbra is a Mesevilág Bölcsődében látják el.
2020.05.04. 18:29:46