Kulturális hírek


/ 2004.11.10. 17:40:41 |

Radnóti szavalóverseny a Kodolányi János Középiskolában

 Szerda délután Radnóti Miklós halálának 60. évfordulója alkalmából szavalóversenyt rendeztek a Kodolányi János Középiskolában "Csak csont és bőr és fájdalom" címmel. A versenyre az iskola tanulói jelentkezhettek. Az egyetlen kikötés az volt, hogy Radnóti Miklós kevésbé ismert költeményeiből válasszanak a fiatal előadók. Tavaly a Nyugat első nemzedékének alkotói voltak terítéken, azelőtt pedig szerelmes verseket és tájkölteményeket kellett szavalniuk a diákoknak.

/ 2004.11.10. 16:09:06 |

A Nemzeti Filharmónikusok pénteken az ARÉV csarnokban

 A Nemzeti Filharmónikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar Antal Mátyás vezényletével pénteken, november 12-én az Arév Sportcsarnokban Haydn: A teremtés oratóriumát adja elő. Közreműködnek: Kertesi Ingrid, Timothy Bentch, Massányi Viktor (ének). A koncert este hét órakor kezdődik. A Vörösmarty Színház műsora részletesen.

/ 2004.11.10. 10:03:03 |

Az Olmützi Művészeti Múzeum kiállítása Székesfehérváron

 A székesfehérvári Szent István Király Múzeum és az Olmützi Művészeti Múzeum a budapesti Cseh Centrum együttműködésével rendezi meg a "Közeli távolság" című kiállítást, melyben az Olmützi Múzeum 1956 és 1972 között felhalmozott képzőművészti alkotásaiból láthatnak egy gyűjteményes válogatást az érdeklődők. A tárlat védnökei többek között Hiller István, kulturális miniszter és Pavel Dostál, a Cseh Köztársaság kulturális minisztere. A kiállítás egészen 2005 január 9-ig tekinthető majd meg. A kiállítás megnyitójára november 13-án 11.30-kor kerüól sor a Csók István Képtárban

/ 2004.11.09. 06:48:16 |

Ma lenne 125 éves Bory Jenő

 A neves építészmérnök és szobrászművész 1879. november 9-én született Székesfehérváron. A József Műegyetemen szerzett építész diplomát, 1904-ben iratkozott be a Képzőművészeti Főiskolára, ahol két évet töltött Stróbl Alajos biztatására; a márványfaragást gyakorolta Carrarában, Paolo Triscornia műhelyében. 1907-ben beíratkozott Stróbl Alajos mesteriskolájába, ahol négy évet töltött. 1911-ben meghívást kapott a Képzőművészeti Főiskolára, ahol több évtizeden át tanított. A Műegyetem építészeti szakán 1920 óta, mint meghívott előadó tanította a mintázást, illetve a szobrászatot, ahol ez akkor kötelező tantárgy volt...
/ 2004.11.09. 00:09:45 |

Székesfehérvári bloggerek az interneten...

 Hazánkban is tombol a blogmánia, ugyanis egy honlap elkészítése sok munkával jár, időigényes és nem árt webmesterre bízni az apróbb finomításokat, így nem sokan tartanak a világhálón saját portált. Annál többen viszont saját blogot, vagyis nyilvános netnaplót, melynek üzembe helyezése és folyamatos frissítése könnyen végezhető. Összegyűjtöttünk néhány olyan blogot, amit fehérvári fiatalok írnak. Érdemes olvasgatni, hogyan telnek a középiskolások napjai mostanában. Ha valaki szeretne felkerülni a "fehérvári blog-ok" listánkra egy a szerkesztőség nevére címzett levélben küldje el a címét.

/ 2004.11.08. 11:09:22 |

Suli Tárlat - a Tóvárosi Általános Iskola diákjainak képei a Fehér Palotában

 A Suli Tárlat programsorozat keretében a Tóvárosi Általános Iskola tanulóinak képeiből nyílt kiállítás a a Fehér Palota Üzletház aulájában. Az iskola a legszebb képeket felajánlotta a Fejér Megyei Szent György Kórház gyermekosztályának, ahol decembertől színesítik a falakat az alkotások. A programsorozatban, november 19-én a Vizivárosi Általános Iskola kap majd bemutatkozási lehetőséget.

/ 2004.11.08. 09:50:24 |

Töretlen siker a Ribillió Irodalmi esten...

 Két és fél órásra sikeredett a R.U.E. negyedik felvonása. Először Bialkó László verseivel és prózáival ismerkedhettek meg az irodalom kedvelői, majd két ifjú pesti zenész adott egy rövid unplugged koncertet gitárral és kongadobbal. A jó hangulatot Fülöp Gábor költő fokozta abszurd és morbid verseivel.

/ 2004.11.08. 08:19:05 |

Brahms Német requiemje ma este a Szent István Bazilikában

 November 8-án hétfőn 19.30-kor kezdődik a Halottak napi koncert a Szent István Bazilikában. Műsor: Brahms: Német requiem. Közreműködnek: Fülöp Zsuzsa és Káldi-Kiss András, az Alba Regia Vegyeskar, Veszprém Város Vegyeskara és az Alba Regia Szimfónikus zenekar. Vezényel: Drahos Béla Liszt-díjas karnagy.

/ 2004.11.08. 07:38:01 |

Erzsébet napi gyertyafényes koncert a kastély kápolnájában

 November 12-én, pénteken 20 órai kezdettel Szent Erzsébet napi gyertyafényes hangverseny lesz a Károlyi kastély kápolnájában. Balogh Péter (gitár) és Radványi Balázs (mandolin) előadásában  J.S Bach, A. Ferreira, M. Giuliani, Madeirai dallamok, F. Moreno-Torroba, K-Ximbinho, J. Viñas, Magyar táncdallamok hangzanak el. A koncertet megelőzően 19 órakor kerül sor a ”Tömbházak Európában, XX. század„ fotókiállítás megnyitójára.

/ 2004.11.06. 12:37:16 |

Molnár-C. Pál Baráti Kör kiállítása a Szt. István Művelődési Házban

 November hatodikától már látogatható a Molnár-C. Pál Baráti Kör gyűjteményes kiállítása a Szent István Művelődési Házban. A tárlatot Tóth Antal művészettörténész rendezte Bizzer István segítségével. A megnyitón Filep Sándor festőművész méltatta a munkákat és a baráti társaság működését.