Kulturális hírek


/ 2007.05.08. 15:49:03 |

Nyeste Attila 32 órával közelebb van a világrekordhoz

 Már több mint 32 órája dolgozik megszakítás nélkül a Fehérvár Rádió műsorvezetője. Nyeste Attila hétfőn reggel 8.00 órakor kezdte meg világrekord kísérletét és a tervek szerint szünet nélkül péntek reggel 6.30-ig az előre meghatározott szabályok szerint vezet műsort. Kedden délben szerkesztőségünk is meglátogatta a műsorvezetőt, aki továbbra is jókedvű, nem látszanak rajta fáradság jelei. Elmondása szerint éjszakája kellemesen telt, hiszen akkor is vele maradtak a kollégák és a hallgatók. Képgaléria a rádió stúdiójából itt!
/ 2007.05.08. 10:19:25 |

Közművelődési megállapodást kötött a város önkormányzata a Szent István Művelődési Házzal


 Közművelődési megállapodást kötött Székesfehérvár önkormányzata és a Szent István Művelődési Ház. A támogatási szerződést kedden reggel írta alá a Városházán Spányi Antal megyéspüspök és Warvasovszky Tihamér polgármester. A Polgármesteri Hivatal Közművelődési Irodájának vezetője Szele István az aláírás előtti sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a város önkormányzata és az egyház által fenntartott Szent István Művelődési Ház között példás az együttműködés.
/ 2007.05.08. 02:04:04 |

Textilből készült alktosok láthatóak a Vörösmarty Művelődési Házban

 Zsámbokréty Dóra képzőművész alkotásaiból nyílt kiállítás a Vörösmarty Mihály Művelődési házban. A tárlaton a fiatal művésztanár textilmunkái és szöttesei mellett, kreatív elgondolásokat megvalósító képeket is alkotott, melynek részleteit a textil elemi részei alkotják. Az alkotó a falakra pár festményt és grafikát is kiállított, amelyek hasonló jók voltak, mint a többi munkái. A kiállítás megnyitótáját Szentes Ottókár tartotta, de kevesen hallhatták, hiszen a művelődési ház meghívóján más időpontot tüntetett fel, mint ahogy a Kortárs Művészeti Fesztivál anyagaiban olvasható volt. A tárlat május 20-ig tekinthető meg.

/ 2007.05.08. 01:37:11 |

Nyom címmel nyílt kiállítás székesfehérvári művészek alkotásaiból a Pelikán Galériában

A Fehérvári Művészek Társasága alkótóinak képeiből nyílt kiállítás a Pelikán galériában Nyom címmel. A Kortárs Művészeti Fesztivál keretein belül megrendezésre kerülő tárlaton a művészek különböző tárgyak és események nyomát próbálták alkotásaikban rögzíteni. A kiállítást Koronczi Endre képzőművész, performer nyitotta meg, aki hosszú ünnepi köszöntők helyett egy rögtönzött perfmansz keretein belül mutatta meg mi is hagy benne nyomot. A művészek megválasztották a legeredetibb alkotást is, a választás Mosberger Róbert fotóira esett. A verniszázst követően a Mayer Blanka Jazz Duo zenélt Csóka Péterrel kiegészülve.
/ 2007.05.07. 10:51:55 |

Székesfehérvár legjobb diákriporterét keresik

 "Akarsz Székesfehérvár legjobb diákriportere lenni?" mottóval hirdette meg a Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Vörösmarty Rádió és a Szabadművelődés Háza első diákriporter pályázatát. Olyan 13 és 18 év közötti diákok részvételét várják, akik ellenállhatatlanul kíváncsiak, a körülöttünk lévő világra, és ezt hangban, képben vagy írásban szeretnék megfogalmazni.

/ 2007.05.07. 03:46:24 |

Borsos-Lőrincz Lilla képeiből nyílt kiállítás a Szabadművelődés Házában

 Borsos – Lőrincz Lilla székesfehérvári festőművész képeiből nyílt kiállítás a Kortárs Művészeti Fesztivál keretein belül a Szabadművelődés Házában. A hős című kiállításra az alkotó több éves munkásságából válogatott képeket. A tárlatot Nagy Gábor saját megjelölése szerint filomókus, azaz filozófus nyitotta meg, aki beszédében Lőrincz Lilla hőseiről mondott mesét. A kiállítás végeztével a Gymnazion együttes elektronikus zenei élő improvizációja, azaz liveactje volt hallható. 
/ 2007.05.04. 10:38:41 |

Három székesfehérvári alkotó képei is megtekinhetőek a Dunaújvárosi Fotóbiennálén

 Megnyitotta a kapuit az első alkalommal megrendezésre kerülő Dunaújvárosi Fotóbiennálé, melyen három székesfehérvári alkotó munkája is megtalálható. A falakon látható Kovács Milán fotói, illetve Garami Richárd és Varga Gábor Farkas közös diaprojektje is megtekinthető. A biennálét Zólyom Franciska művészettörténész nyitotta meg, aki beszédében elmondta, hogy az esemény egy történelmi jelentőségű kezdeményezés, arra hogy az ország kortárs fiatal fotósai megmutathassák munkáikat a nagyközönség számára. A képek május 26-ig tekinthetőek meg.
/ 2007.05.04. 10:19:35 |

A Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátjaiból nyílt kiállítás a Volksbak Galériában

 A Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátjaiból nyílt kiállítás a Volksbank Galéria pincehelyiségében. A tárlat az egyesület rendezvényeinek művészi plakátjait mutatja be 1998- tól napjainkig. A munkákat a Nemzeti Múzeum grafikai osztálya évek óta gyűjti, hiszen ahogy a megnyitón az osztály vezetője Bakos Katalin művészettörténész elmondta a Méhkas plakátok különlegességnek számítanak, hiszen napjainkban idézik fel a 80-as évek lázadó művészeinek munkáit, és ezt a fajta underground szemléletet napjainkba is átültetik, mikor a reklámnak már nem az ötletesség, szépség, művésziesség, hanem a közlés és az eladás a célja.