Kulturális hírek


/ 2007.06.06. 10:12:15 |

Faxni koncert lesz a Szabadművelődés Házában pénteken este

 Faxni koncert lesz június 8-án este nyolc órakor a Szabadművelődés Házában. A zenekarnak nemrégiben jelent meg "A kerékpár eltolás művészete" címmel legújabb albuma. A pénteki koncerten Mohai Tamás – gitár, Mohai Győző – dob, Almási Enikő – ének, Müller Ádám – basszusgitár, Kardos Muki – billentyűs hangszerek felállásban lép a zenekar színpadra. Az előzenekar a The Mosses lesz. A belépőjegy 2000 forintba kerül, amihez egy ajándék új albumot kap minden vendég.
/ 2007.05.31. 07:33:37 |

Szerdán nyitott a 78. Ünnepi Könyvhét és 6. Gyermekkönyvnapok programsorozat a Szent István Művelődéi Házban

Szerdán este kezdődött Székesfehérvárobn a 78. Ünnepi Könyvhét és 6. Gyermekkönyvnapok programsorozat a Szent István Művelődéi Házban. A nyitó rendezvényen Warvasovszky Tihamér polgármester hangsúlyozta, hogy ma az Internet világában egyre nagyobb hangsúlyt kell, hogy kapjon az olvasás szeretetének átadása a jövő generációjának, ezért is kiemelt ez a könyvheti rendezvény. Felhívta a figyelmet arra, hogy az írókkal, költőkkel való találkozásokon túl bárki megismerheti a kortárs magyar irodalom legújabb gyöngyszemeit. A 78. Ünnepi Könyvhét és 6. Gyermekkönyvnapok programjait a cikkben találja!
/ 2007.05.30. 08:17:47 |

Pünkösdi hangverseny a Kodály évforduló alkalmából

Kodály Zoltán születésének 125., halálának 40. évfordulója alkalmából rendeznek ünnepi hangversenyt csütörtökön a Szent István Székesegyházban. A csütörtökön 19 órakor kezdődő hangversenyen közreműködnek a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási intézmény énekkarai, az Alba Regia Vegyeskar, a Kossuth Lajos Általános Iskola Énekkara, a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola hangszeres növendékei, a Fehérvári Férfikar és Tóka Szabolcs orgonaművész.
/ 2007.05.29. 07:47:48 |

Augusztus 20-ig látható Kósa János kiállítása a Szent Isván Király Múzeumban

 Szombaton délelőtt Petrányi Zsolt művészettörténész nyitotta meg Kósa ános festőművész kiállítását a Szent Isván Király Múzeumban. Székesfehérváron közel 50 alkotást állított ki a legutóbbi idők terméséből. Kósa János a kortárs festészet középgenerációjának egyik meghatározó alakja, a festészet régi és mai mestereit hívja segítségül, hogy bebizonyítsa: a vizsgálatának a tárgya él még. Újabb munkáin a személyes történelem emléktárgyai váltják fel korábbi témáit. Hódolva napjaink mindent elsöprő retro-feelingjének, e műveken a festő történeti tudatosságának helyébe a privát történelem lép.
/ 2007.05.27. 08:37:51 |

Borrendek felvonulása - az ország minden tájáról érkeztek a Királyi Bor-Lakomára

 A Borrendek Országos Szövetsége pénteken délután Székesfehérváron tartotta szakmai konferenciáját, majd az V. Királyi Bor-Lakoma programjának keretében a Magyar Király Szállótól a Főtérig ünnepi felvonulást tartottak. Bognár Zoltán, a Noé-hegyi Szent István Borlovagrend nagymestere elmondta, hogy egyre nagyobb megbecsülésnek örvendenek a borrendek. A díszes ruhába öltözött borlovagok érkezését nagy figyelem kísérte a Fő utcán. Képek a Borrendek felvonulásáról!
/ 2007.05.26. 21:53:23 |

Az I. Székesfehérvári Nemzetiségi Napot rendezték meg a Belvárosban

 Hagyományteremtő céllal rendezték meg szombaton a Királyi Borlakoma keretein belül az első Székesfehérvári Nemzetiségi Napot. A rendezvény keretein belül a városban élő nemzeti kisebbségek mutattak meg egy apró, de jellemző szeletet közösségük sajátos kulturális szokásaiból. A műsor mellett a kisebbségi önkormányzatok képviselői várták az érdeklődőket, akik hasznos információkat kaphattak a szervezet működéséről és a hagyományápolásról. A rendezvényt Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg, aki beszédében a kisebbségek fontosságáról beszélt, illetve arról, hogy a köztünk élő nemzetiségi kultúra teszi még színesebbé Székesfehérvár életét. Tekintse meg képgalériánkat!
/ 2007.05.25. 15:40:20 |

Virágba borult Székesfehérvár Belvárosa

Pénteken kora délutánra készültek el a „Virágálom – Pünkösdkor” program keretében készült kompozíciók Székesfehérvár Belvárosában. A fehérvári virágkötők idén is a Városház téri és környéki köztéri alkotásokat díszítették fel. A Pünkösdi Virágálom Fesztivál közreműködőit Pénzes Mihály alpolgármester is köszöntötte, végigjárták a virágkölteményeket, majd átadta a város Főterén megvalósított csodát a székesfehérváriaknak. Az alkotásokat Kovácsné Peresztegi Nagy Mária, Hartyáni Rita, Horváth Ildikó, Tóthné Nemes Szilvia, Nagy Jánosné, Béndekné Király Edit, Szilágyi Erzsébet és Kalocsa Ferencné készítette.
Képgaléria a virágokkal feldíszített köztéri alkotásokról!
/ 2007.05.24. 12:38:43 |

V. Királyi Bor-Lakoma - késő estig tartanak nyitva a borászok és a pálinkafőzők a Főtéren

 Szerdán este igaz elmosta az eső az V. Királyi Bor-Lakoma hivatalos megnyitóját, ettől függetlenül este több százan voltak a Főtéren. Csütörtök délelőttől borászok, pálinkafőzők, kürtöskalácsosok, lacikonyhások várnak mindenkit Székesfehérvár Főterén az V. Királyi Bor-Lakoma rendezvényen. Délelőtt és kora délután a gyerekek szerepeltek a színpadon, ma este pedig a 60-as 70-es évek zenéivel várnak mindenkit a Városház téren -mondta Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke, aki felhívta a gyermekes családok figyelmét, hogy szombaton nyitva lesz a Városháza udvara, ahol játszóházzal várják a kicsiket. Részletes programot itt talál!