Kulturális hírek
-
Európa németjuhász kutyái versengtek az Alba Dog Centerben
Székesfehérváron az Alba Dog Centerben rendezték a hétvégén a Német Juhászkutya Tenyészszemlét, ahova Belgiumból, Hollandiából, Svájcból, Horvátországból és Szlovákiából érkeztek négylábúak. Nyakas Gábor a verseny egyik szervezője elmondta, hogy nagyon fontos ez a szemle, hiszen évente csak egyszer kerül rá sor és a rendezést csak a kiemelkedő szervező munkát végzők kaphatják meg. A három nap során őrző-védő versenyre, valamint fiatal, majd felnőtt kutya szépségverseny is volt a kutyaiskolában.Képeket a versenyről itt talál!
2007.07.08. 14:17:40 -
Július 14-től augusztus végéig minden hétvégén koncertek lesznek a Zichy-ligetben
A Zichy-ligeti koncertsorozatról tartott szerdán sajtótájékoztatót Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke és Adorján Viktor a Gárdonyi Géza Művelődési Ház igazgatója. A hétvégi koncertek júliusban szombaton és vasárnap, augusztusban pedig csak vasárnapeste hat órakor kezdődnek és szeptemberig tartanak majd. Az előadók között lesz görög népzenét játszó zenekar, fellépnek majd fúvósok, harmonika együttes és lesz akusztikus gitár zenekar is. A Zichy-ligeti koncertek augusztusban is folytatódnak majd, hiszen a Szabadművelődés Háza vasárnap esténként rendez fúvóskoncerteket a parkban.
2007.07.05. 05:16:06 -
Örökbe fogadta a város "Mujkót" - interjú Kocsis Balázs szobrásszal
Május eleje óta láthatják a fehérváriak a Vasvári Pál utca fölött ülő udvari bolondot, Mujkót. A szobrot a Kortárs Művészeti Fesztiválra készítette Kocsis Balázs szobrász-restaurátor és Molnár László ötvös mester. A két alkotó saját költségén készítette a szobrot, hozzá semmilyen támogatást nem kaptak, a Belváros pedig ismét gazdagabb lett egy kedves alkotással. A szobor rézből készült, a talpa pedig ólommal lett kiöntve, sőt a dróton ülő szobor ötlete előbb született, mint Kati néni szobra –mondja Kocsis Balázs.
2007.07.04. 08:23:32 -
Nemzetközi CACIB Kutyakiállítást rendeztek Székesfehérváron
CACIB kutyakiállítást rendeztek szombaton és vasárnap a Bregyó Sportcentrumban. A rendezvényen több mint 10 ezer ember vett részt a két nap folyamán. A nemzetközi kiállításon mintegy 200 kutyafajta versengett, hogy ki a legszebb a fajtájában és 1500 négylábút neveztek a megmérettetésre. A hétvégén Fehérváron is áhítattal néztük a természet csodálatos négylábú példányait: kicsit, nagyot, nyugodtat, morgósat, szépet és még szebbet. Vannak persze kutyás rendezvények, de a legrangosabb mind közül a Nemzetközi CACIB Kutyakiállítás. Képek a kutyakiállításról!
2007.07.02. 08:25:31 -
A Pelikán Udvar helyett a Vörösmarty Színházban játszák a Viktória nagyoperettet
A Vörösmarty Színház tájékoztatja nézőit, hogy a kedvezőtlen időjárási előrejelzés miatt a július 3-ra, keddre meghirdetett Viktória című nagyoperettet nem a Pelikán Udvarban, hanem a Vörösmarty Színházban játssza. A 20.30 órakor kezdődő előadásra jegyek korlátozott számban még válthatók.
2007.07.02. 07:58:55
CACIB Kutyakiállítást tartanak hétvégén Székesfehérváron - 2000 kutya érkezik a városba
Drogellenes Nap - a Balaton koncertezett a Bőrgyárban
A helyi civil szervezetek összefogásával valósult meg idén is a Megyei Drogellenes Nap. A Bőrgyárba több száz fiatal vett részt a színes programokon. A koncertek mellett volt kerekasztal beszélgetés a drogokról, illetve kiállítás is. Az est fénypontja ennek ellenére mégiscsak a koncertek voltak. A gyár színpadján két helyi "hobbi zenekar" mellett fellépett a 80-as évek magyar underground életének egyik meghatározó együttese a Balaton. A koncertek után pedig "Szövet" válogatott a 80-as évek bakelitjeiből.
A hétvégén rendezték a hatodik Leghosszabb Nap Fesztivál
Vagyóczky Kata festőművész kiállítása nyílik szombaton a Bory-várban
HELYSZÍNVÁLTOZÁS! - A Vörösmarty Színházban tartják este az operettgálát
A Vörösmarty Színház tájékoztatja nézőit, hogy a viharos időjárás miatt elmaradt tegnapi Operettgálát a mai esőnapon, 20.30 órakor nem a Pelikán Udvarban, hanem a Vörösmarty Színházban pótolják. A megváltott jegyek erre az előadásra érvényesek, illetve jegyek korlátozott számban még válthatóak.
Leghosszabb nap fesztivál a hétvégén a Zichy ligetben
Töltse le innen a részletes programot!
A város alpolgármestere fogadta a Japánból érkezett ehimei Frendship Force Klub tagjait
Június végéig lehet még jelentkezni a Fehérvár Szépe 2007 szépségversenyre
Székesfehérváron az idén már ötödik alkalommar rendezik meg a Fehérvár Szépe Szépségversenyt. Az idei gálaműsor a hagyományokhoz hűen szeptember elsején lesz az ARÉV Sportcsarnokban. A szépségversenyre június 30-ig várják azon Fejér megyei lakhellyel rendelkező hölgyek jelentkezését, akik augusztus 31-ig betöltik a 16. életévüket. Az elődöntő július 5-én lesz, ahol a zsűri kiválasztja azt a 15 lányt, aki résztvevője lehet a döntőnek - mondta Óber László a rendezvény egyik szervezője.
A jelentkezésről bővebben...