Kulturális hírek
-
Elkészült a Blogger Online Könyvhét digitális könyve
Elkészült a Blogger Online Könyvhéten (BOK) megjelent írásokból válogatott könyv, melynek címe: e-BOK. Magyarországon ez az első olyan digitális könyv, melyben nyolcvan internetes naplóíró gondolataival ismerkedhet meg az olvasóközönség. A Blogger Online Könyvhetet július 21-től 27-ig a verselo.freeblog.hu szerkesztőjének ötlete nyomán, civil kezdeményesre rendezték meg.
2008.10.09. 20:35:08 -
Mátyás király és a Hunyadiak a magyar reneszánsz korában - kiállítás a Vasvári Pál Általános Iskolában
A Mátyás kori magyar rendeszánsz a témája annak a kiállításnak, mely csütörtökön nyitotta meg kapuit a Vasvári Pál Általános Iskolában. Dobai János nyugalmazott alezredes, történész gyűjteményének kiállítását Boldizs Kálmánné, az Oktatási Bizottság elnöke nyitotta meg. A tárlat mindenki számára nyitott, október 29-éig hétköznapokon 10 és 16 óra között látogatható.
2008.10.09. 14:42:57 -
Opus mirabile-díjat kapott a fehérvári Szent Imre 1000 éve című kiállítás
A Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Bizottsága Opus mirabile 2007 díjban részesítette a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Szent Imre 1000 éve című kiállítását és katalógusát. Az Opus mirabilét - melynek jelentése "csodálatra méltó mű" - a 2007-es év művészettörténeti tanulmányai és művészettörténeti tárgyú kiállításai kapták meg. Most először ítélték oda egyházmegyei fenntartású intézménynek a művészettörténész szakma legrangosabb díját annak 14 évvel ezelőtti alapítása óta.
2008.10.09. 07:45:47 -
Menyhárt Jenő könyvbemutatója lesz szombaton a Mőbiusz kávézóban
Szombaton Székesfehérváron a Mőbiusz Kávézóban(Kossuth udvar) mutatják be Menyhárt Jenő: Az agitátor c. könyvét. A szerzővel Bárdos Deák Ágnes beszélget. A bemutatón megtekinthető Kovács Milán - Silye Zoltán: Mocskos idők c. fotókiállítása. Utána pedig a 80-as évek magyar undergroundja szól bakelitről.
2008.10.09. 07:39:08 -
Mindenki azt eszik, amit akar - szombaton nyílik Előd Ágnes kiállítása Székesfehérváron
A Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében szombaton délelőtt fél tizenkettőkor nyílik Előd Ágnes képzőművész,(2007-ben Smohay-díjazott) "MINDENKI AZT ESZIK, AMIT AKAR" című kiállítása. Bevezetőt mond és a Smohay János Alapítvány 2008. évi díját átadja: Izinger Katalin művészettörténész. A kiállítás megtekinthető: 2008. november 23-ig, hétfő kivételével naponta 14–18 óráig.
2008.10.08. 09:05:26
Látványos hastáncbemutató lesz szombaton a Petőfi Mozi Pub-ban
Megkezdődtek a Határon Túli Magyar Irodalom Napjai
Fehérvári programok az Országos TINI Könyvtári Napokon
Október 7 és 12 között Országos Tini Könyvtári Napokra kerül sor az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. Székesfehérváron az Aranybulla Könyvtár is csatlakozott a programhoz, így keddtől csütörtökig Sohonyai Edit írónő és Oblatné Nagy Zsuzsa logopédus, pszichológus közreműködésével felső tagozatos általános iskolásokat várnak a könyvtárba.
A 85 éves Somorjai Ferenc zenetanárt köszönti Székesfehérvár
Irodalmi felolvasó délután diákoknak a Sziget Utcai Könyvtárban
Irodalmi felolvasó délutánt szervez „…hogy látva lássanak…” címmel a Városi Könyvtár Sziget Utcai Fiókkönyvtára, valamint a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Könyvtára. A Tinik Könyvtári Napja keretében 2008. október 9-én (csütörtökön) 15 órakor az V. Diákíró-költő Irodalmi Pályázat alkotói olvassák fel műveiket. A programra minden diákot szeretettel várnak a szervezők a Sziget Utcai Fiókkönyvtárban.
Drámajátékos délután vasárnap háromkor a múzeumban
Könyvtárak összefogása - öt fehérvári intézmény vesz részt a 80 milliós pályázatban
A könyvtári szolgáltatások infrastruktúrájának fejlesztésére közösen pályázik öt székesfehérvári és a gárdonyi városi könyvtár, melynek érdekében a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár vezetésével konzorciumot hoztak létre. A mintegy 80 millió forintból megvalósítható projekt keretében az informatikai fejlesztést, akadálymentesítést, valamint a feldolgozó munkát segítő eszközök beszerzését szolgálja.
A Munkácsy-kiállítás is ingyenes lesz a diákoknak
Aláírásra került az az együttműködési megállapodás, melyet Székesfehérvár Önkormányzata és a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben megrendezett Munkácsy-kiállítás szervezője, a BÜBALI Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. kötött. Ennek értelmében a város Önkormányzata az előzetes igényfelmérés során jelentkező 7045 diák részére biztosítja a Munkácsy-kiállítás ingyenes megtekintését.