Kulturális hírek


/ 2008.10.07. 08:11:21 |

Látványos hastáncbemutató lesz szombaton a Petőfi Mozi Pub-ban

 Látványos hastánc- bemutatók, tea- különlegességek, jóslás, keleti bazár és ruhabemutató is lesz szombaton este a Petőfi Music Pub-ban. Az Orient Magic Dance Show vendége lesz MAgyarország egyetlen férfi hastáncosa Seres Zoltán is. A különleges rendezvényre mindenkit szeretettel várnak!
/ 2008.10.06. 16:13:17 |

Megkezdődtek a Határon Túli Magyar Irodalom Napjai

A Duna menti irodalmi konföderáció megteremtésének lehetőségeiről, esélyeiről fejtik ki gondolataikat a határon túli magyar irodalom  képviselői a Szent István Művelődési Házban. A hagyományos, kétnapos találkozóra tizennyolcan érkeztek a környező országokból. A résztvevőket Székesfehérvár polgármestere, Spányi Antal megyéspüspök, valamint a Magyar Írószövetség elnöke köszöntötte.
/ 2008.10.06. 08:07:47 |

Fehérvári programok az Országos TINI Könyvtári Napokon


 Október 7 és 12 között Országos Tini Könyvtári Napokra kerül sor az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. Székesfehérváron az Aranybulla Könyvtár is csatlakozott a programhoz, így keddtől csütörtökig Sohonyai Edit írónő és Oblatné Nagy Zsuzsa logopédus, pszichológus közreműködésével felső tagozatos általános iskolásokat várnak a könyvtárba.
/ 2008.10.04. 08:58:58 |

A 85 éves Somorjai Ferenc zenetanárt köszönti Székesfehérvár

 Pénteken délután a Szárazréti Idősek Otthonában köszöntötte a város polgármestere Warvasovszky Tihamér a 85 éves Somorjai Ferenc zenetanárt. A születésnapi ünnepségen az otthon dolgozói és több lakója kívánt boldog születésnapot a város zenei életének egyik meghatározó alakját. Mint fogalmazott az a lagnagyobb öröm számára, hogy Székesfehérváron egyre többen látogatnak komolyzenei koncerteket.
/ 2008.10.03. 09:43:42 |

Irodalmi felolvasó délután diákoknak a Sziget Utcai Könyvtárban

 Irodalmi felolvasó délutánt szervez „…hogy látva lássanak…” címmel a Városi Könyvtár Sziget Utcai Fiókkönyvtára, valamint a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Könyvtára. A Tinik Könyvtári Napja keretében 2008. október 9-én (csütörtökön) 15 órakor az V. Diákíró-költő Irodalmi Pályázat alkotói olvassák fel műveiket. A programra minden diákot szeretettel várnak a szervezők a Sziget Utcai Fiókkönyvtárban.

/ 2008.10.03. 09:37:19 |

Drámajátékos délután vasárnap háromkor a múzeumban

 Drámajátékos együttalkotásra vár kicsiket és nagyokat vasárnap délután három órakor a Terembura Kulturális Egyesület a Szent István Király Múzeum Országzászló téri kiállítótermébe. A részvevőkkel közösen újraálmondhatják az "Első látásra" című tárlat alkotásait. Bővebb információ: Geszlerné Hollós Kornélia 20/453-6121 és Rosta Helga 70/529-2740
/ 2008.10.03. 07:35:01 |

Könyvtárak összefogása - öt fehérvári intézmény vesz részt a 80 milliós pályázatban

 A könyvtári szolgáltatások infrastruktúrájának fejlesztésére közösen pályázik öt székesfehérvári és a gárdonyi városi könyvtár, melynek érdekében a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár vezetésével konzorciumot hoztak létre. A mintegy 80 millió forintból megvalósítható projekt keretében az informatikai fejlesztést, akadálymentesítést, valamint a feldolgozó munkát segítő eszközök beszerzését szolgálja.

/ 2008.10.03. 00:15:17 |

A Munkácsy-kiállítás is ingyenes lesz a diákoknak


 Aláírásra került az az együttműködési megállapodás, melyet Székesfehérvár Önkormányzata és a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben megrendezett Munkácsy-kiállítás szervezője, a BÜBALI Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. kötött. Ennek értelmében a város Önkormányzata az előzetes igényfelmérés során jelentkező 7045 diák részére biztosítja a Munkácsy-kiállítás ingyenes megtekintését.
/ 2008.10.02. 09:49:48 |

A látássérültek hozzáférhetősége a múzeumokhoz és műemlékekhez

Október 4-én a Károlyi József Alapítvány a fehérvárcsurgói kastélyban szemináriumot szervez műemlékekkel és múzeumokkal foglalkozó magyar szakemberek részére, hogy kicserélhessék tapasztalataikat külföldi kollégáikkal a múzeumok és műemlékek nyitásában vakok és gyengénlátók felé.
/ 2008.10.02. 08:29:28 |

Otthonom: Erdély - Pápai Barna fotókiállítása a Möbius Kávézóban

 Otthonom: Erdély címmel Pápai Barna fotoriporter kiállítását nyitják meg pénteken 18 órakor a Möbius Kávézóban (Kossuth utca 11). A fiatal fotográfus évente többször látogat el szülőföldjére, ahol olyan pillanatokat örökít meg, melyeket sokszor az odautazók sem vesznek észre. Ezekből a pillanatfelvételekből készített a közönség számára egy különleges tárlatot.