Kulturális hírek
-
Székesfehérváron rendezik a Szkeptikusok XIV. Országos Konferenciáját november 29-én
A program során a tudósok nem egymás közt beszélik meg aktuális problémáikat, hanem előadásokat, ismertetőket tartanak a nagyközönséget is érdeklő kérdésekről Az elmúlt majd’ másfél évtizedben sok ismert, jeles tudós, - köztük több akadémikus - tanár, újságíró tartott előadást. Az összejövetelek elsődleges célja, hogy fórumot kapjanak azok a tudósok, tanárok, újságírók, akik fel kívánnak lépni az áltudományos és tudomány-ellenes áradattal szemben.
2008.11.20. 08:19:13 -
Felújítás alatt a Püspök-kút - beépítenek egy vízforgatót is
Felújítják a Püspök kutat, mely jelenleg a Buszpálya- udvar mellett a régi várfal tövében található. A kút eredetileg az Országalma helyén díszítette a város Főterét, majd az 1938-as városrendezés alkalmával helyezték át. A Püspök-kutat 1928-ban készítette Bory Jenő és 1972-ben került jelenlegi helyére. A mostani felújítás egyben kisebb modernizáció is, hiszen a tervek szerint egy vízforgatót is szerelnek az ivókútba.
2008.11.20. 07:58:23 -
Péntekig lehet jelentkezni a szépkiejtési és prózamondó versenyre
A Városi Könyvtár Szigat utcai Tagkönyvtára "Csodaszép életem volt.MEseszép." címmel szépkiejtési és prózamondó versenyt hirdet Bálint Ágnes íróra emlékezve. A november 24-én délután kettő órakor megrendezésre kerülő versenyre általános iskolás harmadikos és negyedikes gyerekeket várnak. A jelentkezők a számukra legkedvesebb Bálint Ágnes könyvből olvashatnak fel. Jelentkezési határidő 2008. november 21. péntek. Jelentkezni lehet a 329-437-es telefonszámon.
2008.11.19. 07:52:44 -
A fehérvári Mátyás-emlékmű alkotója kapta a Szent Márton-díjat
A fehérvári Mátyás-király emlékmű alkotója, Melocco Miklós Kossuth- és Munkácsy-díjas szobrászművész kapta az idei Szent Márton-díjat. A pannonhalmi főapátság, a Herendi Porcelánmanufaktúra és a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok által alapított díjjal ismerik el azoknak a tevékenységét, akik hozzájárultak nemzeti örökségünk és kulturális értékeink gyarapításához.
2008.11.17. 09:18:16 -
Fejér megyei színjátszó találkozót rendeznek a Szabadművelődés Házában
A Fejér Megyei Színjátszó Találkozó (FESZT) programjait rendezik meg november 22 és november 23 között Székesfehérváron, a Szabadművelődés Házában. A FESZT programjait 1991 óta rendezik meg, az esemény a játszóknak, szavalóknak azóta is takarja a betűszó eredeti jelentését: ünnep.
2008.11.17. 08:46:02
"Roma vágyak" címmel nyílik kiállítás az Esélyek Háza szervezésében
Múzeumpedagógiai programajánló füzet jelent meg Székesfehérváron
"Olyan szinten rúgott fel minden szabályt" - különdíjat kapott az Árgus a magazin versenyen
Pénteken délelőtt megérkezett a Munkácsy kiállítás egymilliomodik látogatója
Megjelent Sohonyai Edit új könyve a Móra kiadónál
Szent Korona hologram és fotókiállítás a Hiemer-házban
Vörösmarty Mihály szavalóversenyt rendeznek Székesfehérváron
Márton napi programok kedden egész nap a Hiemer-házban
Egész napos Márton-napi mulatságot tartanak kedden, november 11-én a Hiemer-házban. A Szent Márton nevéhez fűződő hagyományok felelevenítésére egész napos programokkal, ludas ételekkel és finom borokkal várnak mindenkit a szervezők. Ezen a kedden egész nap látogatható lesz a nagyrészt már megújult Hiemer-ház is.
A RÉSZLETES PROGRAMOT A CIKKBEN TALÁLJA!
Székesfehérvári festők is szerepeltek a franciaországi Saint Maurice Colombierben rendezett tárlaton
Internetes portálokon megjelent képei alapján hívták meg Franciaországba, Saint Maurice Colombier-ba Farkas Péter és Simon M. Veronika székesfehérvári festőket. A kiállítás 150 alkotása közül 37 érkezett Magyarországról. A tárlat érdekessége volt, hogy a 13 alkotó egy héten keresztül minden délután személyesen várta a látogatókat. Jövőre a székesfehérvári Platán Galériában szeretnének egy hasonló, magyar-francia tárlatot megszervezni, melyre 10 francia és 10 magyar alkozóz hívnának meg a tervek szerint.
A Megyeházán adták át az idei Príma-díjakat
A Megyeháza Dísztermében adták át az idén a megyei Prima-díjakat, melyet Sohonyai Edit író, Dr. Guseo András kutató-főorvos, valamint az Alba Volán jégkorongcsapata vehetett át. A közönségdíjat Flaschner Kálmán késes, műköszörűs mester kapta. Az idén mintegy 12 ezer szavazatot adtak le a jelöltekre. A győztesek a pénzjutalom és az oklevél mellett Nagy Benedek szobrászművész bronzplakettjét kapták.