-
Mutasd magad!
Június 26-án 19 órakor a V54 Színház és Kultúrtérben a Mutasd magad című, Schwechtje Mihály játékfilmjéből készült színpadi adaptációt tekinthetik meg az érdeklődők az Örökség csoport előadásában. A szerelmi történetben a látszat és valóság, a valódi és ál-érzelmek, a virtuális és valódi világok fedik egymást.
2026.06.25. -
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24.
Kedvezményes belépők az Egyházmegyei Múzeumba és a Városi Képtárba
A tavalyi közös akció sikerén felbuzdulva ismét összefog az Egyházmegyei Múzeum és a Városi Képtár és közös, kedvezményes belépőjegy akciót hirdettek a Szinyei és a hazai táj, valamint Az Üdvösség történetei című kiállításokra. A programot Székesfehérvár Kulturális és Turisztikai Bizottsága támogatja. Brájer Éva, a bizottság elnöke elmondta, hogy a turisztikai keret segítségével tudják támogatni a kiállításokat.
2009.10.16. 13:39 |
A tavalyi közös akció sikerén felbuzdulva ismét összefog az Egyházmegyei Múzeum és a Városi Képtár és közös, kedvezményes belépőjegy akciót hirdettek a Szinyei és a hazai táj, valamint Az Üdvösség történetei című kiállításokra. A programot Székesfehérvár Kulturális és Turisztikai Bizottsága támogatja. Brájer Éva, a bizottság elnöke elmondta, hogy a turisztikai keret segítségével tudják támogatni a kiállításokat.

Az akció kapcsán Spányi Antal megyéspüspök az összefogás fontosságára hívta fel a figyelmet. "Van két múzeumunk, két csodálatos kiállítás, amit szeretnénk minél több emberrel megismertetni. Úgy gondoltuk, hogy összefogással több embernek tudunk erre lehetőséget teremteni, ezzel a szürke világba valami szépet becsempészni, hogy ne csak a fizikai valóságnak legyen mindennapi kenyere, hanem legyen a léleknek és a szellemnek is." - mondta a megyéspüspök.
A közös akció a Kulturális és Turisztikai Bizottság támogatásával jöhetet létre. "A turisztikai keret nagy segítségünkre volt az idei évben, hogy ezekhez a kiállításokhoz támogatást tudjunk nyújtani, méghozzá komolyabbat, mint az előző évben történt." - mondta el Brájer Éva, a bizottság elnöke.
A felnőtt jegy 2000 forintba kerül, a diák, illetve nyugdíjas jegy 1100 forintba: ezekkel mindkét múzeum kiállítása megtekinthető.