-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Elismerés a Széna Téri Iskolának a Műcsarnoktól a városszépítésért
Városszépítő tevékenységéért kapott elismerést a Széna Téri Általános Iskola a Műcsarnoktól. Az iskola előtt található történelmi emlékfalat tavaly októberben adták át, az alkotás elkészítését a Városgondnokság és a terület korábbi önkormányzati képviselője, Orosz István is támogatta. Az úgynevezett pengefalon két várkapitányt, Varkocs Györgyöt és Wathay Ferencet, köztük a város címerét ábrázolták, hogy velük emlékeztessenek Székesfehérvár jeles történelmi múltjára.
2011.06.21. 08:32 |
Városszépítő tevékenységéért kapott elismerést a Széna Téri Általános Iskola. Az intézmény közelében, ősszel átadott úgynevezett pengefalra a diákok táblajátékot festettek. Tevékenységüket oklevéllel díjazta a Műcsarnok.
Az iskola előtt található történelmi emlékfalat tavaly októberben adták át, az alkotás elkészítését a Városgondnokság és a terület korábbi önkormányzati képviselője, Orosz István is támogatta. Az úgynevezett pengefalon két várkapitányt, Varkocs Györgyöt és Wathay Ferencet, köztük a város címerét ábrázolták, hogy velük emlékeztessenek Székesfehérvár jeles történelmi múltjára.

Az alkotó tevékenységet idén májusban tovább folytatták a felső tagozatos diákok, a fal intézmény felöli oldalára táblajátékot festettek Bánkuti Gábor rajztanár vezetésével. A tanulók által szívesen használt alkotást az iskola benevezte a budapesti Műcsarnok "Fesd át a szürke falat! Tedd színesebbé a környezetedet!" című pályázatára. A fehérvári diákok munkájukért elismerő oklevelet vehettek át, az alkotásukról készült anyagot a Múzeumok Éjszakája budapesti rendezvényéig, június 24-ig lehet megtekinteni a Műcsarnokban.

A történelmi emlékfalon két törökverő várkapitány, Varkocs György és Wathay Ferenc grafikus ábrázolása elevenedik meg. A két hős között látható Székesfehérvár Megyei Jogú Város címere, felül pedig egy latin felirat, "Tibi gloria nobis exemplum", melynek magyar fordítása "Tied a dicsőség, mienk a példa", amely a címer alatt látható.