-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kulturális és szórakoztató programok sokasága vár a Székesfehérvári Királyi Napokon
Az idei ünnepi programok egyik újdonsága lesz, hogy "kinyitják" Székesfehérvár Ünnepi Közgyűlését, az eseményre ezúttal nem a Városháza Nagytanács termében, hanem a Szent István téren kerül sor augusztus 19-én pénteken 18 órai kezdettel. A számos ünnepi program közül kiemelkedik az augusztus 15-én megnyíló Boldogasszony kiállítás, valamint különleges alkalom lesz az Osszárium ideiglenes megnyitása is.
Részletes programokat a cikkben talál!
2011.08.08. 12:03 |
Az idei ünnepi programok egyik újdonsága lesz, hogy "kinyitják" Székesfehérvár Ünnepi Közgyűlését, az eseményre ezúttal nem a Városháza Nagytanács termében, hanem a Szent István téren kerül sor augusztus 19-én pénteken 18 órai kezdettel. A számos ünnepi program közül kiemelkedik az augusztus 15-én megnyíló Boldogasszony kiállítás, valamint különleges alkalom lesz az Osszárium ideiglenes megnyitása is.

Az ünnepi programok közül több szempontból is kiemelkedik a Fejér Megyei Levéltár kápolnájában augusztus 15-én megnyíló "Boldogasszony" kiállítás, amely Budapesten, a Forrás Galériában indult útjára a tavalyi évben. A tárlat hagyományainkat, értékeinket, összetartozó érzelmi és szellemi kötődésünket felmutatva járja be a Kárpát-medence meghatározó kulturális intézményeit, illetve történelmi egyházaink templomait. A tematikus kortárs kiállításon az ősi eredetű kulturális jelkép útját, változatait, személyes értelmezéseit láthatjuk, az angyali üdvözlettől a gyermekét kezében tartó anya örök alakjáig, 26 képzőművész alkotásán keresztül.
Várhatóan több ezer ember érdeklődésére tart majd számot a XVI. Nemzetközi Néptáncfesztivál, melyre Csehországból, Csecsenföldről, Görögországból, Horvátországból, Indiából, Kazahsztánból, Lengyelországból, Peruból, Romániából és Venezuelából jönnek táncosok. A fesztivál részletes programjáról szóló írást itt találja!
Brájer Éva alpolgármester számos izgalmas programot ajánlott az augusztus 20-i ünnepkörhöz kapcsolódóan. A Történelmi Kavalkád rendezvénysorozatáról szólva elmondta, hogy augusztus végéig folytatódik a hagyományőrző civil csoportok és a Szabad Színház művészeinek bemutatója, amely igényes szórakozást biztosít a városba látogató turistáknak is. Az alpolgármester ezt követően a Királyi Napok gazdag kínálatát mutatta be, kiemelve, hogy folytatódik a "0. nap" elnevezésű népszerű kezdeményezés: a fesztivál előestéjén, augusztus 14-én a Csík Zenekart láthatjuk a Városház téren. A néptáncfesztivál zárónapja augusztus 20-án lesz, ekkor tartják a szokásos tűzijátékot is a palotavárosi tavaknál 22.30 órai kezdettel. Brájer Éva alpolgármester ismertette az Aranybulla Művészeti Napok programjait is, amelyet augusztus 26-27-én rendeznek meg Fehérvár felejthetetlen népművelője, Tóth István tiszteletére. 26-án az Agárdi Művésztelep alkotóinak munkáiból nyílik tárlat, míg a 27-e a gyermekeké lesz, kifejezetten nekik szóló koncertekkel és mesejátékkal.
Róth Péter alpolgármester a kulturális és szórakoztató programok sokaságáról szólva kiemelte, hogy Székesfehérvár számára különös jelentőséggel bír az augusztus 20-i ünnepkör. "A város közgyűlése rendeletbe foglalta, hogy augusztus 14-től, Nagyboldogasszony vigíliájától augusztus 20-ig, Szent István Napjáig tartó periódus ünnepi időszak." - mondta. Róth Péter hangsúlyozta: az ünnepi esemény mindenkié, ezért idén nem a Városháza zárt terében, hanem a Szent István téren kerül sor az ünnepi közgyűlésre augusztus 19-én 18 órai kezdettel. Az alpolgármester hozzátette, az önkormányzat ezzel is erősíteni szeretné a Fehérvár tudatot a város polgáraiban, ezzel is előkészítve a 2013-as emlékévet.
Pleizer Lajos a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke két kiemelkedő ünnepi programra hívta fel a figyelmet. A megye és a város együttműködésének eredményeként pár napra megnyitják a látogatók előtt az Osszáriumot, amely tizenöt uralkodó földi maradványait rejti. A csak különleges alkalmakkor látható királyi csontokat augusztus 17-e és augusztus 21-e között lehet megtekinteni. Az alelnök két érdekes kiállításról is beszámolt: augusztus 15-én nyílik a Fejér Megyei Levéltár kápolnájában a "Boldogasszony" kiállítás, ahol a Magyarok Nagyasszonyát ábrázoló alkotásokat mutatnak be. Augusztus 16-tól pedig a Fekete Sas Patikamúzeumban képeslapokon mutatják be Szent István alakját és ábrázolását a dualizmus korában, illetve a XX. század második felében. 