-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Munkácsy Iskola diákjainak alkotásaiból nyílt tárlat a Tóparti Gimnáziumban
Megnyílt a Munkácsy Mihály Általános Iskola tanulóinak bemutatkozó tárlatára a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A kiállítást április 13-ig láthatják az érdeklődők az intézmény aulájában. A tárlatnyitó alkalmával Brájer Éva alpolgármester mondott köszönetet a Tóparti Gimnáziumnak, hogy helyet ad a fiatal tehetségek bemutatkozásához és a Munkácsy Iskola diákjait felkészítő pedagógusoknak az odafigyelésért.
2012.03.27. 14:58 |
Megnyílt a Munkácsy Mihály Általános Iskola tanulóinak bemutatkozó tárlatára a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A kiállítást április 13-ig láthatják az érdeklődők az intézmény aulájában. A tárlatnyitó alkalmával Brájer Éva alpolgármester mondott köszönetet a Tóparti Gimnáziumnak, hogy helyet ad a fiatal tehetségek bemutatkozásához és a Munkácsy Iskola diákjait felkészítő pedagógusoknak az odafigyelésért.
Tehetséges általános iskolás alkotók munkáit láthatjuk a Tóparti Gimnázium aulájában, egészen április 13-ig. Az ünnepélyes megnyitón a Tóparti Gimnázium tanulói kórusművet adtak elő, majd Brájer Éva alpolgármester nyitotta meg a tárlatot Szilvásy Lajos gondolataival. Székesfehérvár alpolgármestere köszönetet mondott a Tóparti Gimnáziumnak, hogy otthont ad a tárlatnak.
„Szép számmal voltak, vannak és remélhetőleg lesznek is olyan gyermekek, akik a Munkácsy Mihály Általános Iskolából nyertek felvételt a Tópartiba.” - mondta az alpolgármester, aki a felkészítő pedagógusoknak is megköszönte az odafigyelést. „Szívből kívánom, hogy az itt kiállító diákok 1-2 évtized múlva már saját, egyéni kifejezésmódjukat is megtalált művészként azzal az érzéssel gondoljanak vissza erre az alkalomra is, hogy megérte Fehérvár művészeti intézményeiben tanulni.” - tette hozzá.