Kulturális hírek
-
Kultúra, kertészet, rózsák - élettel teli kastélykert Fehérvárcsurgón
Nyolcadik alkalommal rendezik meg az Európai Dísznövény és Kertművészeti Napokat Fehérvárcsurgón, a Károlyi Kastélyparkban június 1 és 3 között. Kiállítanak növénynemesítők, kertészeti termelők, mesterek, lesz melegház, tájépítész hallgatók és szakemberek találkozója és a szervezők idén is készülnek gyermekprogramokkal. Az idei év díszvendég országai Ciprus, Dánia és Franciaország lesznek.
2012.05.31. 10:53:31 -
Pünkösdi hangverseny a Szent Imre templomban
Pünkösdi hangversenyt rendeznek Székesfehérváron, a Szent Imre templomban június 3-án délután fél ötkor. A koncerten közreműködik az Alba Regia Vegyeskar, a Bástya Kamarakórus, a Kodály Zoltán Iskola Kórusa, a Primavera Kórus, a Várpalotai Bányász Kórus és a Vox Mirabilis Kamarakórus. A hangversenyt díjtalanul hallgathatják meg a zenebarátok.
2012.05.30. 16:15:00 -
Csütörtökön avatják fel Schulz István építész emléktábláját a Pelikán udvarban
Emléktábla avatással tisztelegnek csütörtökön este hat órakor a Pelikán udvarban (Székesfehérvár, Kossuth u. 15.) a két éve elhunyt Schulz István építész emléke előtt, aki az 1980-as években országos jelentőségű munkát végzett a székesfehérvári Belváros műemléki rehabilitációs rendezési tervének elkészítésével és ennek részeként a Kossuth utcai tömbbelső kialakításával.
2012.05.30. 09:44:58 -
Csíksomlyóra zarándokoltak a Kodolányi andragógia szakos hallgatói
A „Határon túli magyarlakta területek” projekt keretében a Kodolányi János Főiskola andragógia szakos hallgatói Erdélybe látogattak pünkösdkor. A tanulmányi út során hallgatóink részt vettek a csíksomlyói pünkösdi búcsún, valamint szakmai programok keretében megtekintették többek között Székelyföld nevezetességeit. A Kodolányi János Főiskola és a csíkszeredai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem nemrégiben együttműködési megállapodással fűzte szorosabbá kapcsolatát.
2012.05.30. 08:44:25 -
Bűn- és Baleset-megelőzési Gyermeknap a Bregyóban
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság június 14-én, 9 és délután 6 óra között Bűn- és Baleset-megelőzési Gyermeknapot rendez a székesfehérvári Bregyó közi Sportcentrumban. A programok mellet óvodásoknak és általános iskolás tanulóknak is rajzpályázatot hirdetnek, „Bűn és baleset-megelőzés gyerekszemmel” címmel. Az elkészült alkotásokat a gyermeknapon a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság sátrában lehet majd leadni.
2012.05.29. 11:32:28