Kulturális hírek
-
Felavatták Felsőváros új büszkeségét: közösségi központ lett a régi kútház
Ünnepélyesen is felavatták ma a Királykút Emlékházat. Felsőváros új büszkesége és közösségi központja lesz az egykori kútház. A Szabadművelődés Háza működteti majd az épületet, amelyben rendezvényekkel, állandó kiállítással várják a látogatókat. Emellett Földi Zoltán és Deák Lajosné képviselői irodái is itt kaptak helyet. A Királykút Emlékházat A Szabadművelődés Háza működteti, az intézmény igazi közösségi térré szeretné formálni az épületet. Rendezvényeket szerveznek majd itt, valamint állandó kiállítással is várják a látogatókat. A cikkben Videó található!
2012.06.14. 12:49:16 -
A Városháza is megnyitja kapuit a Múzeumok Éjszakáján
A Múzeumok Éjszakáján a Városháza is megnyitja kapuit, 18.00 és 22.00 óra között félóránként idegenvezetéssel egybekötött séták indulnak. Az épületegyüttes nyugati része a régi Városháza, keleti része a kibővített egykori Zichy palota. A régi szárnyhoz kapcsolódó épületeket a város 1912-ben szerezte meg, majd mai formáját az 1938-as Szent István Emlékév előtt nyerte el.
2012.06.14. 10:51:00 -
Origami kiállítás nyílik a Hiemer házban
"Hangulatok" címmel kiállítás nyílik Horváth Hella origami teszallációiból a Hiemer házban június 14-én 18 órakor. A tárlatot Sohonyai Edit író ajánlja az érdeklődők figyelmébe. Teszallációnak nevezik, amikor egyforma, vagy hasonló elemekkel van beborítva a lap és ha nagyobb papírból indulnánk ki, arányosan több elemet helyezhetnénk el rajta. A legegyszerűbb teszalláció a háromszög, vagy négyzetrács. A tárlat június 16-ig látható.
2012.06.14. 08:20:15 -
Bata János kapta idén a Vörösmarty-gyűrűt
Változatos és sikeres évadot zárt a Vörösmarty Színház - jelentette be a teátrumot tavaly vezető Quintus Konrád megbízott igazgatóhelyettes az évadzáró társulati ülésen, ahol átadta a stafétabotot az intézményt augusztus elsejétől irányító Szikora Jánosnak. Az ülésen bejelentették, hogy a jövő évadban nyolc nagyszínházi bemutatót terveznek. Átadták a Vörösmarty-gyűrűt is, idén a társulat tagjai Bata Jánost tartották erre méltónak.
2012.06.14. 07:50:10 -
Harmonia Albensis - június 28-án kezdődnek a templomi hangversenyek
A fehérvári nyár sokszínű kulturális palettáján visszatérően ott van a nagyszabású koncertsorozat, amelynek a koronázó város templomai adnak otthont. Idén a Szent István Bazilikában és a Ciszterci templomban kettő, a Szent Imre Templomban egy hangverseny lesz, a műfajokat tekintve változatos program várja a komolyzene kedvelőit. Június 28. és július 26. között három fehérvári templomban öt nagyszerű estét ígér az esemény. A koncertsorozat részletes programja a cikkben található!
2012.06.13. 11:21:32