-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kor-Társ Nyugdijas Ki-mit-tud gála a Vörösmarty Színházban
A XX. Fejér Megyei Kor-Társ Nyugdíjas Ki-mit-tud? gálaműsorának adott otthont vasárnap a Vörösmarty Színház. A program keretében közel 30 egyéni és csoportos fellépőt láthatott a közönség a legkülönfélébb művészeti kategóriákban. A gála keretében Székesfehérvár polgármestere a város különdíját adta át a székesfehérvári Arany Jánosnak, aki Petőfi Sándor verseinek magas szintű tolmácsolásával érdemelte ki az elismerést.
2013.03.24. 11:33 |
A XX. Fejér Megyei Kor-Társ Nyugdíjas Ki-mit-tud? gálaműsorának adott otthont vasárnap a Vörösmarty Színház. A program keretében közel 30 egyéni és csoportos fellépőt láthatott a közönség a legkülönfélébb művészeti kategóriákban. A gála keretében Székesfehérvár polgármestere a város különdíját adta át a székesfehérvári Arany Jánosnak, aki Petőfi Sándor verseinek magas szintű tolmácsolásával érdemelte ki az elismerést.
„Tegnap volt a IV. Versünnep döntője a Szent István Művelődési Házban, ahol 13 fehévári, illetve Fejér megyei fiatal adott számot tudásáról a kultúra tekintetében. Érdekes, hogy tegnap is és ma is fiatalokkal találkozhattam és érdekes az is, hogy mennyi olyan közösség van ebben a megyében és ebben a városban, amelyik képes közösen alkotni. Teszik ezt elsősorban nem maguknak, hiszen az előadóművészet lényege, hogy mindig valami értéket, gondolatot ad át másoknak.” - mondta megnyitó beszédében Székesfehérvár polgármestere.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester a gála keretében átadta a város különdíját is a székesfehérvár Arany Jánosnak, aki Petőfi Sándor verseinek tolmácsolásával érdemelte ki az elismerést.
A XX. Fejér Megyei Kor-Társ Nyugdíjas Ki-mit-tud? gáláján elsőként Molnár István szavalta el Sajó Sándor: Magyarnak lenni című versét, előadását vastaps fogadta. Ezt követően Vincze Tamás hangszeres produkciója, majd a sárkresztúri Bor-Ászok dalosai következtek. Farkas Mihályné Dégről népdalokat énekelt, a rácalmási Lendvai Józsefné pedig hitelesen tolmácsolta Radnóti Miklós Erőltetett menet című versét. Opera-részlet is elhangzott a gálán, Rábai Károly A „Bánk Bán” - ból adta elő a Keserű bordalt.