-
Márai Sándor-est a Városházán
A 125 éve született Márai Sándorra emlékeztek hétfőn este Székesfehérváron. A Városháza Dísztermében telt ház előtt Rékasi Károly színművész jelenítette meg az író 1948 utáni emigrációs éveit és belső küzdelmeit. A Lélekablak – a szabadság ára című, egyfelvonásos emlékműsor középpontjában a hazaszeretet, a kényszerű száműzetés és a polgári értékek elvesztése állt.
2026.02.16. -
A szépprózát ünneplik
Február 17-én, kedden 17 órától felolvasóestet tartanak a Vörösmarty Társaság prózaírói a magyar széppróza napja alkalmából. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a Társaság klubházában.
2026.02.16. -
Farsangi operaparádé
Kivételes érdeklődés kísérte a Vox Mirabilis farsangi koncertjét. A Szent István Művelődési Házban idén is telt ház előtt rendezték meg a Kamarakórus és meghívott vendégei találkozóját.
2026.02.16. -
Best of Valentin
A Köfém Művelődési Házban köszöntötték a hölgyeket Valentin napján. A műsorban idén a méltán népszerű színész-énekes Egyházi Géza lépett fel.
2026.02.16.
Réber László könyvillusztrációi szuperérzékeny gyerekszemmel
„Réber László könyvillusztrációi szuperérzékeny gyerekszemmel" címet viseli Ambró Judit mentálhigiénés szakember előadása, amelyet kedden 16.30 órakor tart a Hetedhét Játékmúzeumban. A belépés díjtalan, minden érdeklődőt a polgári szalonok teadélutáni hangulatával várnak február 18-án, kedden 16.30 órakor a Hetedhét Játékmúzeum Réber-termében.
2014.02.17. 13:26 |
„Réber László könyvillusztrációi szuperérzékeny gyerekszemmel" címet viseli Ambró Judit mentálhigiénés szakember előadása, amelyet kedden 16.30 órakor tart a Hetedhét Játékmúzeumban.
A meséken, melyek mellett Réber László Munkácsy Mihály-díjas grafikus rajzai láthatók generációk nőttek fel. A művész jellegzetes munkássága, egyedi képi világa, oly módon köti össze a képzeletet a valósággal, hogy a történetek egy pillanat alatt kelnek életre. Szülőként, tanárként egyaránt fontos, hogy tudjunk gyermekfejjel gondolkodni, megérteni mindazt, ami a kicsik lelkében olyankor zajlik, amikor kinyitnak egy képes mesekönyvet.

A Hetedhét Játékmúzeum Játék Szalon elnevezésű sorozatának következő, keddi előadásán Réber László meseillusztrációinak a gyermekek lelkivilágára gyakorolt jótékony hatásáról, és ennek a pozitív folyamatnak a mechanizmusáról lesz szó.
„A világ összetett és bonyolult, nem könnyű megismerni. Ahogy a benne élő embereket sem. Mert sokfélék. Állítólag minden ötödik ember szuperérzékeny. És már gyermekként is az. De ez vajon előnyére vagy hátrányára válik? Mi teremthet számára harmóniát harsány világunkban? A pszichológusok szerint például Réber László meseillusztrációi. De miért?” - Ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Ambró Judit mentálhigiénés szakember "Réber László könyvillusztrációi szuperérzékeny gyerekszemmel" című előadásán.
A belépés díjtalan, minden érdeklődőt a polgári szalonok teadélutáni hangulatával várnak február 18-án, kedden 16.30 órakor a Hetedhét Játékmúzeum Réber-termében.