-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Elkezdődött a Kor-Társ Nyugdíjas Ki-mit tud
Képző-ipar-és népművészeti kiállítással és az első válogató nappal elkezdődött a XXI. Fejér Megyei KOR-TÁRS nyugdíjas Ki-mit tud?. A rendezvényre százhuszonhét egyéni versenyző és csapat jelentkezett, hogy elkápráztassa a zsűrit és a közönséget. A legjobbak március 22-én a Vörösmarty Színházban tartott gálán lépnek majd fel.
2014.02.23. 12:16 |
Képző-ipar-és népművészeti kiállítással és az első válogató nappal elkezdődött a XXI. Fejér Megyei KOR-TÁRS nyugdíjas Ki-mit tud?. A rendezvényre százhuszonhét egyéni versenyző és csapat jelentkezett, hogy elkápráztassa a zsűrit és a közönséget. A legjobbak március 22-én a Vörösmarty Színházban tartott gálán lépnek majd fel.

Kiss Dorottya, A Szabadművelődés Házának igazgatója elmondta, a tehetségkutatóra a megyéből 127 egyéni és csapatos nevezés érkezett, amely hozzávetőlegesen négyszáz nyugdíjast jelent. A három fős zsűri külön értékeli az énekeseket, táncosokat, zenészeket és a versmondókat, akik közül legjobbak március 22-én délelőtt 10 órakor a Vörösmarty Színházban egy gálaműsoron léphetnek fel.„Úgy gondolom, minden versenyző számára a legnagyobb nyeremény az, hogy a közönség előtt bemutathatja a tudását. A legszínvonalasabb produkciókat a város és a megye különdíjjal jutalmazza.”- fejtette ki az igazgató.

Az első bemutató napon a közönség rengeteg izgalmas fellépést látott. Volt, aki egy Neoton família slágerrel a hetvenes éveket idézte meg vagy tárogatón olyan szívszorító dallamot játszott, hogy a levegő szinte vágni lehetett.A válogató előtt A Szabad Művelődés Házának földszinti aulájában megnyílt az amatőr nyugdíjas alkotók képző-ipar-és népművészeti kiállítása. Az ezt megelőző pályázatra körülbelül nyolcvan nevező küldött be egy-vagy két pályamunkát.

Szentes Ottokár, a zsűri egyik tagja az értékelés során kiemelte, nemcsak az asztalfióknak írunk, nemcsak a saját szobánk falára festünk, és nemcsak az unokáinknak mondunk verset, mesét, mert az alkotás egyfajta nyilvános kommunikáció, ahol a saját magunk világát be tudjuk mutatni.„Az értékelés során azzal szembesültünk, hogy a beküldött munkákat mindenki a legnagyobb szeretettel, gondoskodással és őszinteséggel készítette, ezért nagyon nehéz volt kiválasztani melyik képek, csipkék vagy iparművészeti alkotások kerülnek ki a falakra.”-mondta a zsűritag, majd mindenkit arra biztatott, hogy a kapott oklevéltől vagy emléklaptól függetlenül továbbra is alkosson.

Baboth Dóra, mint a másik zsűritag az örömét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a terítőkön és a hímzett párnahuzatokon szinte az egész Kárpát-medence nép motívumai, technikái megtalálhatóak. A vert és keményített csipkék is gyönyörűek voltak, hiszen a fehér-piros kávés szettől kezdve a babán és a kis kúton keresztül még a Szent Koronát is ábrázolták. A tárlatot március 22-ig lehet megtekinteni.