Kulturális hírek
-
Jótékonysági koncertsorozat a Szent Sebestyén fogadalmi templomért
2014. október 19-én 18 órakor tartják az újabb évad következő jótékonysági koncertsorozatát a székesfehérvári Szent Sebestyén fogadalmi templomért. A koncerten Hermann László Kamarazenekar lép fel, melynek művészeti vezetője és karmestere Major István. Az eseményen Jobbágy Andor, Rudas Anna, Farkas Péter egyaránt hegedűn, míg Bernáth Balázs oboán működik közre, melyre díjtalan lesz a belépés.
2014.10.06. 14:26:46 -
FurfangFeszt - Fehérvári Kreatívok Első Fesztiválját tartották a Jávor Ottó téren
Vasárnap egész napos programot tartottak számos egyéni amatőr alkotónak, valamint kézműves technikát alkalmazó hobbystának. Az első székesfehérvári FurfangFeszten több száz alkotó mutatta meg technikáit, ötleteit a Várkörút mellett elhelyezkedő Jávor Ottó téren. A Vasalóház mögötti területen a fesztivállátogatók az ő segítségükkel leshették el az adott hobby alaplépéseit és első kézből kaphatnak tanácsokat a továbblépéshez is.
2014.10.05. 17:32:01 -
Játszani és alkotni hívják a családokat a Fejér Megyei Művelődési Központba
Újból játszani, alkotni hív mindenkit, régi és új játszótársakat keresve a Játszótárs Családi Játékkészítő Műhely és a Motívum Kulturális Egyesüle október 10-én és október 11-én a Fejér Megyei Művelődési Központba. Ötleteiket a családi programok szervezéséhez, a szabadidő hasznos eltöltésére találták és próbálták ki.
2014.10.05. 10:02:09 -
Rúzsa Magdi és zenekara is a Maroshegyen böndörödött szombaton
Szombaton már hetedik alkalommal rendezték meg Maroshegy népszerű szüreti mulatságát, a Maroshegyi Böndörödőt. Igazi közösségi térré alakult a Gárdoyi Géza Művelődési Ház előtti tér, ahol vásári komédiások, kézműves foglalkozások, autentikus népi játékok, néptáncbemutatók szórakoztatták az embereket, a művelődési ház falai között pedig a könyvtár régi könyvei között lehetett válogatni párszáz forintos áron. Este pedig megtelt a tér Rúzsa Magdi koncertjén.
2014.10.04. 21:04:02 -
Szépkorúak regionális találkozója a Vörösmarty Mihály Művelődési Házban
Az Idősek Világnapja alkalmából szombaton tartották a Napsugaras Õsz Regionális Kulturális Fesztivált. A Vörösmarty Mihály MÁV Nyugdíjas Klub által szervezett eseményen a résztvevőket Székesfehérvár Önkormányzata képviseletében Mészáros Attila tanácsnok köszöntötte. Az ország különböző pontjairól érkező nyugdíjas csoportok műsorral emlékeztek meg az első világháború százéves évfordulójáról, és koszorút helyeztek el a Fekvő katona emlékműnél.
2014.10.04. 12:07:19
Hazatértek a Seuso kincsek
Történelmi jelentőségű tárlat nyílt pénteken a Szent István Király Múzeumban. A Seuso kincsek hazatértek, hiszen az 1970-es évek közepén Fehérvár térségében került elő a kalandos sorsú kincslelet, amelynek hat darabja 2015 január 15-ig látható. A Seuso-kincs néven ismert, páratlan értékű lelet egy ókori római eredetű ötvösremek-együttes.