-
Klasszikus élmények
A karácsonyi időszakban különösen felértékelődnek azok az élmények, amelyeket megoszthatunk egymással. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2026 elején három olyan koncerttel várja a közönséget, amelyek nemcsak zenei élményt, hanem közös pillanatokat is kínálnak – januártól márciusig, klasszikustól a kortárson keresztül az operáig.
2025.12.22. -
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2025.12.22. -
Népek karácsonya
Évzáró rendezvényét tartotta a Vörösmarty Társaság csütörtökön délután. A népek karácsonya címet viselő programra, a társaság kórusa készült ünnepi műsorral.
2025.12.19. -
Comenius koncert
A Comenius Kórus Bakonyi István moderálásával, a Szent Imre Templomban köszöntötte karácsonyt. Az bensőséges hangulatú esten a kórus irodalom gyöngyszemeinek dallamai csendültek fel.
2025.12.19.
Jászai szülőházában olvastak fel a Vörösmarty Színház művészei
Varga Mária és Hirtling István, a Vörösmarty Színház Jászai Mari-díjas művészei olvastak fel február 24-én Ászáron, a legendás színésznő szülőfalujában, ahol 165 évvel ezelőtt született Jászai Mari. Jászai Mari tizenhat évesen Hubay Gusztáv társulata után szökött Székesfehérvárra, ahol először lépett színpadra.
2015.02.24. 17:12 |
Varga Mária és Hirtling István, a Vörösmarty Színház Jászai Mari-díjas művészei olvastak fel február 24-én Ászáron, a legendás színésznő szülőfalujában, ahol 165 évvel ezelőtt született Jászai Mari. Jászai Mari tizenhat évesen Hubay Gusztáv társulata után szökött Székesfehérvárra, ahol először lépett színpadra.

Február 24-én leghíresebb szülöttét, Jászai Marit ünnepli Ászár község: mint ahogyan minden évben, idén is megemlékezést tartottak a színésznő szülőházánál. A rendezvényen a Vörösmarty Színházat dr. Szikora János igazgató, valamint két Jászai Mari-díjas művész, Varga Mária és Hirtling István képviselte. A színészek Jászai Mari emlékirataiból olvastak fel.

„Az én életemet a színházi életem tette ki. A színház volt az életem célja, csak azért éltem, amire a színpadnak szüksége volt: a tanulásért. Csak színész voltam. Én senki sem voltam. Ezért tudtam mindenki lenni a színpadon”- írja a nagy tragika, aki székesfehérvári pályafutását is feleleveníti emlékirataiban. Jászai Mari tizenhat évesen Hubay Gusztáv társulata után szökött Székesfehérvárra, ahol először lépett színpadra. „Székesfehérvárott legelőszőr A peleskei nótáriusban statisztáltam. Ó, de csodálatos érzés volt: úgy éreztem, hogy mindenki engem néz, ott hátul, ahová elbújtam.” - írja Jászai Mari. A megemlékezésen a Varga Mária, Hirtling István és Szikora János is ellátta kézjegyével a Jászai-díjasok falát.