Kulturális hírek
-
Ilyen még nem volt - minden osztály más nyelven énekelt a Kossuthban
Zenei nyelvi vetélkedőt tartottak kedden délután a Kossuth Lajos Általános Iskolában, ahol az intézmény minden osztálya más-más nyelven énekelt el közösen egy dalt. A gyerekek zongorakíséret mellett, az énektanárokkal közösen adták elő a dalokat, amiket zsűriztek is, bár nem az volt a leglényegesebb, hogy ki nyeri a vetélkedőt. A rendezvényen az egyik legjobb dolog az volt, hogy az iskola összes diákja összegyűlt az aulában és a kicsiktől a nagyokig bezáróan mindenki figyelt egymás produkciójára.
2014.10.21. 19:53:04 -
Fehérvári siker az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen
Az idei tanévben 42. alkalommal rendezte meg Sátoraljaújhely az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos, Kárpát-medencei döntőjét október 17 és 20 között. Fejér megyét ebben a tanévben is négy diák képviselte a megmérettetésen. Közülük Boros Norbert a Belvárosi I. István Középiskola 12. D osztályos tanulója vehette át az első tíz legeredményesebb tanulónak járó emlékplakettet.
2014.10.21. 09:19:46 -
Vigyázat szakadék! - a Szabad Színház szerda esti, idei első premierje
Elkészült az őszi-téli évad első új produkciója a Szabad Színházban. Tankred Dorst német drámaíró, rendező hasonló címmel kiadott művét Nagy Judit állította színpadra. A Vigyázat, szakadék! Című darabbal, ami az őszi évad első bemutatója, szerdán a Szabadművelődés Házában lép a közönség elé a társulat.
2014.10.20. 19:21:43 -
Átadták a Károlyi-kastély turisztikai fogadóközpontját
Felavatták a fehérvárcsurgói Károlyi-kastély turisztikai fogadó- központját. A beruházásnak köszönhetően létrejött egy olyan idegenforgalmi igényeket kielégítő helyszín, amely kiegészíti, illetve színesíti a kastélyegyüttes kultúrában és turizmusban betöltött szerepét. A Károlyi-kastély a Közép-Dunántúli Régió Székesfehérvár körüli kastélygyűrűjének egyik legfontosabb eleme. A fejlesztés a térség idegenforgalmi kínálatának bővítésével növeli a régió látogatottságát.
2014.10.20. 15:58:13 -
Az ötezredik látogatót fogadták a Seuso-kiállításon
Különleges napjához érkezett a történelmi jelentőségű Seuso-kiállítás Székesfehérváron. Simon Erzsébet, a Tóvárosi Nyugdíjasok Baráti Társaságának tagja személyében az ötezredik látogatót fogadták a tárlaton hétfőn délelőtt. A fehérvári hölgyet dr. Demeter Zsófia igazgató köszöntötte a Szent István Király Múzeumban.
2014.10.20. 12:57:19