Kulturális hírek


/ 2014.12.28. 10:31:28 |

BUÉK filmpremier december 30-án a Barátság Moziban

BÚÉK címmel december 30-án kedden 20 órakor a Barátság Moziban mutatják be az ország első közösségi filmjét, amely 2013 szilveszterén készült számtalan szemszögből. A tavaly meghirdetett BÚÉK elkészítésében a fiatal filmesekből álló stábok mellett bárki részt vehetett saját videóinak beküldésével, az egyetlen kritérium az volt, hogy a videók december 31. és január 1. között készüljenek.
/ 2014.12.27. 12:54:58 |

Párizsi Éjszakák - élőzenés előadás az Igézőben

Élőzenés előadás lesz az Igézőben december 27-én. Szombaton este 20 órakor a Párizsi éjszakák című sanzonestet tekinthetik meg az érdeklődők. A darabban, melyet Kozáry Ferenc állított színpadra, Szabó Eszter, Schoffhauzer Alexandra és Górász Péter szerepelnek.
/ 2014.12.24. 00:52:13 |

Tudni kell lassítani, megállni!

Azt kívánom mindenkinek szent karácsony ünnepére, hogy sikerüljön egy kicsit megállni, kicsit lelassítani az életünket, és azzal foglalkozni, ami a legfontosabb: szeretteinkkel, családunkkal, gyermekeinkkel, unokáinkkal, szüleinkkel, nagyszüleinkkel vagy éppen barátainkkal! Ehhez kívánok mindenkinek áldott, békés karácsonyi ünnepeket!
/ 2014.12.24. 00:50:45 |

Útravaló beszélgetés Spányi Antal megyéspüspökkel

A világ egyre őrültebb tempóra kényszeríti magát, mintha bármiről is lemaradna. Ma egy ember már az ünnep előtt egy héttel elkezdi a karácsonyozást a munkahelyén, a különböző közösségekben, és mire valóban eljön a szenteste, már negyedik vagy ötödik karácsonyát ünnepli. Így az valóban csak egy lesz a sok közül. A karácsony akkor jó, ha az karácsony napján van és nem másfél hónapon keresztül tart - mondja Spányi Antal megyéspüspök.
/ 2014.12.24. 00:49:51 |

A születés napján legyen ott az ünnepelt is!

Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és az Ige Isten volt! Jézus Krisztus személyében az élő Isten jött el a Földre. A karácsonyunk akkor lesz szép és tartalmas, ha képesek leszünk őelőtte meghódolni! Hiszem, amit Pál apostol mondott: azoknak, akik az Istent szeretik, minden a javukra van. Somogyi Lászlót, a fehérvári református gyülekezet lelkészi elnökét a Széchenyi úti gyülekezeti központban értük el egy utolsó, advent előtti koncertre készülve.
/ 2014.12.24. 00:48:57 |

Legyen a gőg alázattá! - Bencze András evangélikus lelkész gondolatai

 A negyedik adventi istentisztelet után kérdeztük a karácsonyról Bencze András evangélikus lelkészt, püspökhelyettest, amikor elköszönt az utolsó hívőtől is a templomkapuban. Krisztus az a hatalom – mint Teremtő – aki az embert meg tudja változtatni! Õ az, aki a gőgből az alázat felé képes terelni minket. Ezt a Krisztust ünnepeljük karácsonykor, egészen vízkeresztig, aki belép az életünkbe és megváltoztat minket. Aki teheti, nyissa meg a szívét előtte!
/ 2014.12.24. 00:47:13 |

A mécses tovább égett - a fehérvári zsidó hitközség elnökének gondolatai

Idén december 16-tól 24-ig tart a hanuka időszaka, melyre zsidó testvéreimnek Hág száméáchot, azaz boldog hanukát kívánok! A hanuka vége egybeesik a keresztény karácsony kezdetével, amire a keresztényeknek kívánok boldog karácsonyi ünnepeket! A zsidók a fény ünnepét tartják ebben az időszakban, aminek eredetéről faggattuk a fehérvári zsidó hitközség elnökét, Neubart Istvánt.
/ 2014.12.24. 00:46:04 |

Szalmával és tölgyfával ünnepel a fehérvári szerb ortodox egyházközség

A szerb ortodox egyház közössége a Julianus-naptárt használja, ezért valamennyi ünnepük, így a karácsony is tizenhárom nappal később van a Gergely-naptárhoz képest. De keresztény közösséghez méltón ünneplik Jézus Krisztus születését, a karácsonyt – mondta a szerb templom közepén Sándorovits László, a fehérvári szerb ortodox egyházközség elnöke.
/ 2014.12.21. 18:51:10 |

Közös gyertyagyújtás Advent negyedik vasárnapján

Sokan megfordultak a hétvégén Székesfehérvár Belvárosában. Advent negyedik vasárnapján a családoké volt a főszerep, hiszen az Adventi Színpadon, a Hiemer-házban, a Hetedhét Játékmúzeumban és a Püspöki Palota Adventi Udvarában egész nap színes, érdekes programokkal várták a kicsiket és nagyokat egyaránt. A hagyományokhoz hűen advent negyedik vasárnapján ismét közösen gyújtotta meg a város adventi koszorúján a negyedik gyertyát Székesfehérvár polgármestere és a megyés püspök.
/ 2014.12.20. 17:17:41 |

Nagy sikerrel ért véget a Vízivárosi Advent


 Az idei esztendőben, négy testvérkörzet összefogásával létrehozott Vízivárosi Advent negyedik hétvégéjén többek között a Németh László és a Vízivárosi Általános Iskola diákjai, a Napsugár utcai Óvoda gyermekei és Mits Péter lépett színpadra. A szombat délutáni program pedig a United zenekar koncertjével ért véget.