Kulturális hírek
-
Régen volt? Hol is volt? - országos középiskolai vetélkedőt hirdettek
A Holokauszt Emlékközpont, a Raoul Wallenberg Szakközép- iskola és Szakiskola, a Raoul Wallenberg Egyesület „Régen volt? Hol is volt?” címmel országos felmenő rendszerű vetélkedőt hirdet a magyarországi és határon túli középfokú intézmények diákjai számára. A vetélkedőre 3 fős középiskolai csapatok, valamint felkészítő tanáraik jelentkezhetnek, regisztrálni december 3-tól 2015. január 12-ig lehet a Wallenberg Egyesület honlapján.
2015.01.09. 14:11:30 -
Badár Sándor lesz a Paraba vendége január 15-én
Január 15-én csütörtökön 19 órától Badár Sándor lesz a vendég a Parabában. Jegyek kizárólag elővételben kaphatóak, 2500.-forintért, nyitvatartási napokon a Parabában, illetve egyeztetést követően a hét bármely napján. A január 15-i Badár Sándor műsor címe: Magyarok menni Bamako.
2015.01.09. 11:06:04 -
Január 15-ig még megtekintheti a páratlan Seuso-kincseket Székesfehérváron
Huszonötezernél is többen nézték meg eddig a "Seuso-kincs Székesfehérváron" című páratlan szépségű kiállítást, amely még január 15-ig, a hét minden napján fogadja az érdeklődőket a Szent István Király Múzeum Dísztermében. Lehetőség van egyéni és csoportos látogatásra is, ez utóbbi előzetes regisztrációhoz kötött. A tárlathoz számos kedvezmény kapcsolódik a Szent István Király Múzeum egyéb kiállítóhelyein.
2015.01.09. 08:08:58 -
Már lehet jelentkezni a XXII. Fejér Megyei Kor-Társ Nyugdíjas Ki-Mit-Tud?-ra
Február 6-ig lehet jelentkezni az idei nyugdíjas ki-mit-tud?-ra. A Szabad- művelődés Háza 22. alkalommal hirdeti meg hagyományos rendezvényét előadó művészet, képző-, ipar-, és népművészet bármely ágában. A jelentkezési szándékot valamennyi kategóriában az intézmény portáján, vagy a honlapról beszerezhető nyomtatványon kell benyújtani február 6-ig.
2015.01.08. 14:14:52 -
Bencze András evangélikus lelkész lesz az Öreghegyi Disputa következő vendége
2015. január 13-án, kedden a Vörösmarty Társaság és az Öreghegyi Közösségi Ház várja közös rendezvényére az érdeklődőket. Az Öreghegyi Közösségi Házban Bencze András evangélikus lelkésszel beszélget ünnepekről, hitről és irodalomról Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke. A délután 18 órakor kezdődő eseményre sok szeretettel várnak mindenkit.
2015.01.08. 12:27:55