-
Székesfehérvár, koronázó város
Az Országalma, a Bory-vár, az egykori koronázótemplom, a Szent Korona, de Kati néni derűt árasztó szobra is látható azokon a kedves alkotásokon, amelyeket a Maroshegyi Óvoda pályázatára küldtek be az óvodások, illetve a családok. A díjátadót szerdán tartották az óvodában.
2026.04.22. -
Egy nap Haydnnal
Haydn műveivel zárul a PartiTúra ifjúsági hangversenysorozat idei évada. Április 27-én, hétfőn egy, április 29-én, szerdán három időpontban hallhatók az Esterházy-család szolgálatában álló udvari zeneszerző „Napszak” szimfóniái az Alba Regia Szimfonikus Zenekar előadásában. A karmester Dénes-Worowski Marcell lesz.
2026.04.22. -
A Rác utca rejtelmei
Ismét várostörténeti sétát szervezett a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont. Az érdeklődők a Rác utcát ismerhették meg, amelynek helyreállításáért a város Europa Nostra-díjat kapott.
2026.04.22. -
Nemzetközi jazzélmény Fehérváron
Különleges improvizatív jazzesttel várta a közönséget a Christian Marien Quartett Székesfehérváron, ahol legújabb albumukat mutatták be. A koncert nemcsak zenei határokat feszegetett, hanem egy nemzetközi turné egyik állomásaként is izgalmas betekintést adott a kortárs európai jazz világába.
2026.04.22.
Tizenegyedik alkalommal rendeznek majálist Feketehegy-Szárazréten
Május 16-án szombaton a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központnál tartják a városrész idei majálisát. A nap folyamán Szigli István felavatja a Szerszámgépipari Művek volt dolgozóinak emlékhelyét, lesz állatsimogató, pónilovagoltatás, őstermelői bemutató, mobil gyümölcslékészítő, büfé, játszópark. Este 19 órakor érkezik a színpadra a Dolly Roll együttes, majd utcabál lesz az EVM zenekarral.
2015.05.11. 13:16 |
Május 16-án szombaton a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központnál tartják a városrész idei majálisát. A nap folyamán Szigli István felavatja a Szerszámgépipari Művek volt dolgozóinak emlékhelyét, lesz állatsimogató, pónilovagoltatás, őstermelői bemutató, mobil gyümölcslékészítő, büfé, játszópark. Este 19 órakor érkezik a színpadra a Dolly Roll együttes, majd utcabál lesz az EVM zenekarral.

A Feketehegy-Szárazréti Majális hosszú kihagyás után tavaly éledt újjá. Május 16-án, szombaton 10.00 és 22.00 óra között immár tizenegyedik alkalommal rendezik meg az egésznapos programsorozatot a felújított és kibővített Farkasvermi úti általános iskola udvarán, új nevén a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Parkban. A majálison minden korosztálynak kínálnak kikapcsolódási, szórakozási lehetőséget. „Úgy gondolom, kiváló helyszínt választottunk a szombati rendezvénynek. Napokon belül elkészül a szabadtéri terasz és a hozzá tartozó térköves nézőtér, a Majálisra pedig egy nagy rendezvénysátrat is biztosítunk az időjárás esetleges viszontagságai ellen. A területen tovább folyik a tereprendezés, új villany- és vízvezetékrendszert építettünk ki, kutat is készítettünk a locsoláshoz, így a Közösségi Park alkalmas lesz bármilyen nagyszabású városi rendezvény lebonyolítására. Igyekszünk ehhez minden feltételt megteremteni.” – hangsúlyozta a beharangozó sajtótájékoztatón Szigli István önkormányzati képviselő. Elmondta: fontosnak tartották, hogy a helyi óvodások, iskolások, illetve az iskola tornatermében rendszeresen edző Alba RG (Alba Ritmikus Gimnasztika) Mozgásművészeti Iskolába járó gyerekek is felléphessenek a Majálison. Szigli István elmondta: ugyancsak lényeges eleme lesz a programnak az emlékműavatás a Szerszámgépipari Művek volt dolgozóinak tiszteletére. Az egykori SZIM gyár 1963-tól 1991-ig működött több mint ezer fővel, rengeteg székesfehérvári és vidéki családnak biztosított megélhetést. Az emléktábla az Opole téren – a gyártelephez közeli ABC-nél – kap helyet, az avatóünnepség 13.00 órakor kezdődik a Majális keretében. A képviselő hozzátette: a kezdeményezéssel szeretnék megteremteni annak hagyományát, hogy emlékműveket avassanak egykori neves székesfehérvári gyáraknál, melyek hozzátartoztak a mindenapjainkhoz. Tisztelettel tartozunk azoknak, akik évtizedeket, gyakran egész életüket ezekben a gyárakban dolgozták le. – tette hozzá Szigli István.
Szigli István önkormányzati képviselő és Kiss Dorottya, A Szabadművelés Háza igazgatója sajtótájékoztatón számoltak be a 11. Feketehegy-Szárazréti Majális programjáról.A rendezvényt A Szabadművelődés Háza dolgozói szervezik, a részletekről Kiss Dorottya számolt be a sajtótájékoztatón. Elmondta: igyekeznek minden korosztály számára kikapcsolódási lehetőséget biztosítani, így nagyon számítanak a családok érdeklődésére. A rendezvényt délelőtt 10 órakor Szigli István önkormányzati képviselő nyitja meg, majd a Szárazréti Óvoda ad műsort. 10.15-től a Bab Társulat óriásbábos előadását láthatják Matyi a ludas, avagy a liba az ön készülékében van címmel. 11 órától a Felicita Táncklub lép színpadra, lesz hagyományőrző bemutató, fúvószene, majd délután a Vörösmarty Mihály Általános Iskola Farkasvermi Úti Tagiskolájának műsorát láthatják a vendégek. Délután 14.40-től Elvesztette a csobán legény a kecskéjét címmel a Kákics együttes ad gyerekműsort, majd az Alba RG bemutatóját Rock and Roll egyveleg követi. 17.15-től a TáncolKodó Táncegyüttes ropja, majd 17.45-től Váradi Eszter Sára és Keller János énekel. Fellép Horváth Elemér hegedűművész és Horváth Péter zongoraművész, 19 óra előtt pár perccel Törő Gábor országgyűlési képviselő köszönti az egybegyűlteket. 19 órakor érkezik a színpadra a Dolly Roll együttes, majd utcabál lesz az EVM zenekarral. A nap folyamán Szigli István felavatja a Szerszámgépipari Művek volt dolgozóinak emlékhelyét, lesz állatsimogató, pónilovagoltatás, őstermelői bemutató, mobil gyümölcslékészítő, büfé, játszópark.