Kulturális hírek
-
Február 4-től indul a Diák-Deák Művészklub a Városi Képtárban
2015. február 4-én, szerda délután 15 órától kezdődik a Városi Képtár – Deák Gyűjtemény új programja a „Diák-Deák Művészklub”. A Városi Képtárban szervezett kulturális programon a 15-18 év közötti középiskolásoknak szóló programon elsőként a Comenius Filmworkshop diákjai mutatják be, hogyan lehet filmet készíteni. Az ingyenesen látogatható interaktív klubfoglalkozás vezetője Kocsis Noémi lesz.
2015.02.01. 08:36:05 -
Búcsúzik a Seuso kiállítás - vasárnap ingyen láthatóak a kincsek
A Seuso-kincs Fehérváron című kiállítás ünnepélyes záró- eseményére került sor szombaton a Szent István Király Múzeum udvarán. A közel 35 ezer látogatót vonzó kiállítást L. Simon László a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára és Cser-Palkovics András polgármester is értékelte. Az ünnepélyen városi elismerést vehetett át Nádorfi Gabriella régész.
2015.01.31. 18:46:49 -
Első alkalommal rendezték meg a Városi Diákbált
Pénteken este első alkalommal rendezték meg a Városi Diákbált a Szent István Művelődési Házban. A fehérvári diákok itt színvonalas zenei körítés mellett találkozhattak egymással és többek között a Just Five, a Blahalouisiana és DJ Revolution, a Music FM DJ-je is fellépett. Minden jegy elkelt és mintegy kétszázan mentek el pénteken este a Szent István terembe, ahol nagyon jó hangulatban töltötték az estét a fehérvári diákok.
2015.01.31. 08:45:53 -
Ingyenes látogatási lehetőséggel zárul hétvégén a Seuso-kiállítás
Vasárnap véget ér az elmúlt évek legsikeresebb fehérvári kiállítása, a „Seuso-kincs Székesfehérváron” tárlat, amelyet közel 35 ezer látogató keresett fel október óta. Hétvégén záróünnepséggel és ingyenes látogatási lehetőséggel készülnek - jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján dr. Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere Nádorfi Gabriellával a Szent István Király Múzeum régészével közösen.
2015.01.29. 14:19:41 -
Klasszikus diavetítést tartanak vasárnap az Igézőben
2015. február elsején, vasárnap délelőtt 11 órakor klasszikus diavetítést szerveznek gyermekeknek én nosztalgiára vágyó felnőtteknek egyaránt a fehérvári Igézőben (Basa utca 1.). Az eseményre hozott anyagot is szívesen várnak: ha valaki különleges diafilmjét szeretné mással is megosztani, akkor azt is levetítik az Igézőben. A programon 300 Forintos jegy megvásárlásával lehet részt venni.
2015.01.29. 09:20:01